anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Włamanie na konto

Client:94617526
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

przez przypadek odkryłem że ktoś zamówił na moje konto na allegro chip do drukarki w ilości dwóch sztuk.
Wydarzyło się to w momencie gdy pracowałem (24.04 godzina 9:22) a do konta (które mam powiązane z fejsbukiem) mam docelowo dostęp tylko ja. Gdy tylko zauważyłem zakup od razu anulowałem, tym niemniej sytuacja mnie zaniepokoiła.
Rzadko korzystam z konta na allegro (co można zauważyć na historii moich zakupów) i nie zamawiam też za pobraniem bo od tego odwykłem, dlatego też zdziwiło mnie jak zobaczyłem "płatność przy odbiorze".
Gdzie mogę to zgłosić i co zrobić w tej sytuacji?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:94617526 dziękuję za zgłoszenie. Skierowałam Twoje konto do weryfikacji pod kątem włamania. Jeśli nie zmieniałeś jeszcze hasła do konta Allegro oraz poczty email, zrób to i uruchom dwustopniowe logowanie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:94617526 zweryfikowaliśmy Twoje konto, jednak nie doszło na nim do włamania. Czy nie podawałeś hasła do swojego konta na przykład komuś  rodziny? 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Client:94617526
#7 Wielbiciel#

Hello,
nie, nie podawałem na pewno.
Jakbym miał takie podejrzenie to od tego bym zaczął. 
Sytuacja conajmniej dziwna, bo tak jak mówiłem : ani nie mam drukarki HP ani nie biorę towaru za pobraniem od kilku lat.
Dlatego zdecydowałem się zwrócić do Was.
Czy jest opcja weryfikacji z którego IP zostało złożone zamówienie?
To już nie mówię dla mnie bo to bardziej dla organów ścigania.
Serio, nie januszuję ani nie chce się pokrętnie tłumaczyć bo dawniej licytowałem różne rzeczy "po spożyciu" na allegro, ale ten towar i ta godzina zupełnie się nie klei do mojego trybu pracy.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:94617526 W takim razie sprawdź proszę, czy Twoje konto nie jest zalogowane na jakimś nieznanym urządzeniu: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/logowanie-i-haslo 

Dla pewności wyloguj konto ze wszystkich urządzeń, a następnie ustaw logowanie dwustopniowe: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/dwustopniowe-logowanie 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów