anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób prawidłowo używać zaawansowanych opcji wyszukiwania przedmiotów?

dulu4
#8 Zapaleniec#

Problem ten chodzi za mną już od dłuższego czasu. Jak wiadomo, jeżeli w wyszukiwarce wpiszemy kilka słów w nawiasie, to wyszukiwarka pokażę oferty które zawierają jakiekolwiek z tych słów. Dodatkowo, jeżeli szukamy określonej frazy, to musi ona być wzięta w cudzysłów. Dla mnie najwygodniejszym sposobem jest utworzenie sobie zakładki w przeglądarce z ustawionymi określonymi słowami i frazami w nawiasie, z wybraną kategorią, limitem cenowym i sortowaniem "czas dodania: najnowsze". Jednak kiedy fraz jest więcej, pojawia się problem. Posłużę się przykładem.

Niech pojedyncze litery służą jako przykład słów. W pierwszej zakładce zapisałem sobie wynik wyszukiwania, z zaznaczoną opcją "szukaj również w opisach". W drugiej zakładce parametry i działy są identyczne - wyszukuję po prostu inne słowa.

 

(a b c d e f g h i j) - wynikiem wyszukiwania jest 100 przedmiotów

(k l m) - wynikiem wyszukiwania jest 20 przedmiotów

(a b c d e f g h i j k l m) - wynikiem wyszukiwania jest 100 przedmiotów

 

A powinno być 120 przedmiotów, prawda? Pomijam oczywiście fakt, że jedna oferta może zawierać zarówno słowo z pierwszego jak i z drugiego wyszukiwania (no bo ta sama oferta nie pokaże się dwa razy). W moim przypadku takich ofert nie było, sprawdzałem to. Wszystko jest w porządku kiedy w nawiasie jest tylko kilka słów, problem pojawia się wtedy gdy jest ich więcej - dokładnie nie jestem w stanie określić, ale gdzieś od 15 zaczynają się anomalie. Otwieranie piętnastu różnych kart na raz jest uciążliwe, do tego dochodzi fakt że nie wiem czy jakieś oferty mi nie "umykają".

Czy to możliwe że robię coś źle? Czy po prostu wyszukiwarka allegro jest ułomna? A może są jakieś alternatywne metody wyszukiwania przedmiotów?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Tu masz opisany sposób korzystania z wyszukiwarki; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/wyszukiwanie-i-obserwowanie/jak-korzystac-z-wyszukiwarki-i-z...

Jeśli coś Ci się nie zgadza, napisz krótko, co.

oznacz moderatorów

dulu4
#8 Zapaleniec#

W artykule nie ma słowa o limicie wyników wyszukiwania, myślę że nie zrozumiałeś tego co napisałem. Na wszelki wypadek posłużę się jeszcze jednym przykładem:

 

Kiedy wpiszę frazę "f" w wyszukiwarce w normlany sposób, to nie mam żadnych wyników wyszukiwania. No bo wiadomo, obecnie nie ma takich przedmiotów. Teraz wyszukuję kilka fraz w nawiasie:

(a b c d e f) - otrzymuję 100 wyników wyszukiwania

teraz z kompletu szukanych fraz usuwam "f"

(a b c d e) - otrzymuję 120 wyników wyszukiwania. Czyli zmniejszenie liczby szukanych fraz zmniejszyło liczbę wyników. Hmm

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@dulu4 Allegro dąży do doskonałości ale nie jest doskonałe i sądzę że nie będzie, niestety dla nas do nie jest dobra wiadomość. Oni nie słuchają rad ani pomysłów kupujących i sprzedających, mają własne i są one niepodważalne.😕

oznacz moderatorów

dulu4
#8 Zapaleniec#

Poprawka - miało być "zmniejszenie liczby szukanych fraz ZWIĘKSZYŁO liczbę wyników"

oznacz moderatorów