anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WDT - w jaki sposób odzyskać o Sprzedającego zapłacony podatek VAT

Dariunia123
#1 Nowicjusz#

Witam,

W lipcu dokonywałam zakupu od kontrahenta z Niemiec. Zakupiony towar został przez Sprzedającego wysłany do mnie (Polska) za pośrednictwem firmy kurierskiej. Podana na Allegro była cena brutto (z odpowiednia stawką VAT, nie była to stawka 0%), dokonałam zakupu poprzez Kup teraz, a więc zapłaciłam kwotę brutto. Dokonując zakupu poprosiłam o wystawienie fv VAT - podałam wszystkie dane firmy wraz z NIP-em VAT UE (jestem zarejestrowana do VAT UE). Sprzedający wystawił mi fv jako WDT, czyli ze stawką 0%. Na fakturze została ujęta kwota netto + stawka 0%. Po otrzymaniu towaru, czyli zakończeniu dostawy wewnątrzunijnej, poprosiłam, aby Sprzedający dokonał zwroty różnicy, która wynika z faktycznie zapłaconej kwoty a kwoty z fv WDT. Niestety Sprzedający nie odpisuje na wiadomości.

Co w takiej sytuacji mogę zrobić? Czy Allegro zapewnia jakąś pomoc w tym zakresie? Dodam tylko, że różnica w kwocie, o której mowa wynosi parę tys. zł. Czy powinnam zgłosić spór do Allegro? 

Będę bardzo wdzięczna za pomoc. 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

_Likos_
#21 Demiurg#

@Dariunia123  cóż według mnie ceny w jakich kupuje sie na allegro są cenami brutto czyli ceną do zapłaty niezależnie od stawek VAT.

Czyli jeżeli kupiłaś coś co kosztowało 100zł i otrzymałas FV na kwote 100 zł to niezależnie czy była to transakcja unijna czy krajowa , FV czy paragon powinnaś zapłacic cene za jaką wystawiony był przedmiot.

I było to moim zdaniem zupełnie zgodne z warunkami zawartej transakcji.

No chyba że sprzedający gdziekolwiek napisał że przy wysyłce do Polski zwraca VAT.

 

oznacz moderatorów

Dariunia123
#1 Nowicjusz#

Właśnie chodzi o to , że kwoty się nie pokrywają. Posiłkując się ww. kwotą , to sytuacja wygląda tak: Zapłaciłam 100 zł , a fv dostałam na 80 zł. Zresztą w zapytaniu dokładnie napisałam, że mam różnicę w kwocie zapłaconej i tej która jest na fv. 

Więc Twoja odpowiedź nie jest adekwatna do zadanego przeze mnie pytania... 

Dodatkowo Sprzedający na swojej aukcji pisał o możliwości "odzyskania podatku" w przypadku WDT. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Dariunia123 jeli sprzedawca ociąga się z odpowiedzią użyj skutecznego narzędzia jakie oferuje Ci allegro , a nazywa się ono ,, dyskusja ,, . Sprzedawca szybko odpowie .

oznacz moderatorów

Dariunia123
#1 Nowicjusz#

Tak zrobię, dziękuję

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Dariunia123  jeśli sie nie pokrywają to moim sprzedający powinien wystawić dokument sprzedaży na pełną wrtośc transakcji.

Wiec w tej sytuacji albo rzeczywiście powien udzieć Ci rabatu i zwórcić część kwoty na co sie raczej nie zgodzi. Albo też wystawić dokument sprzedaży na brakującą kwotę.

Jeśli pisał o możliwości odzyskania podatku to zapytałbym w dyskusji jak taką możliwość widzi przy dokumentach które wystawia

oznacz moderatorów

Dariunia123
#1 Nowicjusz#

Dokładnie, rozpocznę dyskusję i mam nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona. 

oznacz moderatorów