anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wezwanie do usunięcia komentarza od firmy matfel ,straszenie sądem

MAMY ROZWIĄZANIE!
konto zamknięte
Nie dotyczy

Witam

Dostałem przed chwilą od firmy MATFEL wezwanie do usunięcia komentarza który wystawiłem za zakupy książek których mi nie wysłali a teraz firma zastrasza mnie sądem i konsekwencjami prawnymi jak tego nie zrobię.Czy to jest zgodne z zasadą wystawiania komentarzy i regulaminem Allegr?? bo sądze że nie!

Dokumenty jakie mi ta firma wysłała nogę załączyć w razie potrzeby

oznacz moderatorów
66 ODPOWIEDZI 66
_Likos_
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  cóz w tej sytuacji jeśli cena oscyluje w granicach 20-25% wartości rynkowej przedmiotu z pewnościa można spokojnie mówić o błedzie cenowym i sprzedający powołując sie na art 84 KC może uchylic sie od skutków transakcji. Będzoe to w pełni zgodne z prawem. Zwlaszcze że nie było informacji że to promocja lub wyprzedaż wiec kupujący powinien mieć świadomość nieadekwatnie niskiej ceny.

Jak moglo do tego dojśc ? bardzo prosto . Kiedyś osobiscie już bardzo zmeczony wznawiałem zakonczone aukcjie i o prostu zaczeła slabnąc bateria w klawiaturze. Także ceny oraz ilości były zle powstawiane i tak produk w cenie 34,98 nagle kosztował 3498 ( bo nie wstawiło przecinka) a produkt za 455 naglo kosztował 45 bo nie wstwiło jednej piątki. Błedy wychwyciliśmy i poprawiliśmy następnego dnia. I oczywiście nie dotyczyły one wszystkich przedmiotów.

Co do komentarza - cóż Twoja subiektywna opinia. My  nigdy nie prosimy ani nie straszymy naszych klientów odnośnie ocen. Piszemy swoja odpowiedź i jeśli nie zgadzamy sie z komentarzem umieszczamy kupującego na liście nieaktywnych z odpowiednią notką. Co powoduje brak możliwości dalszych zakupow.

Ot i tyle

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

no właśnie

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

bo pracownik w baselinkerze zmieniał ręcznie ceny a że nie zauważył że musi odhaczyć aukcję ręcznie to z każdą kolejną mu się błąd powielał bo miał na 20 stronach pozaznaczane po kilkanaście aukcji a ostatnia cenę jaką zmienił była na 5zł efekt wszystkie aukcje zaznaczone zmieniło mu na 5zł ewidentna omyłka w cenie spowodowana przez pracownika, koleżanka w robocie zrobiła to samo najpierw zmieniała coś w aukcji zestawu hantli za 200pln a potem zmieniła cenę zestawu saszetek izotonika do rozpuszczania na 20 zł zauważyła po 2 minutach i się sprzedały 3szt pół dnia musiałem dziobać pismo powołujące się na konkretne paragrafy w tym art 84kc językiem prawniczym by jej nie potrącili z wypłaty 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

ja to wszystko rozumiem że mógł się wkraść błąd systemu ale nie zobowiązuje mnie to aby w niego wierzyć,nie miałem pretensji do sprzedawcy,nie pisałem jak inni o umowie cywilno prawnej ani o niczym!Żadnego maila w tej sprawie nie napisałem anie żadnego telefony nie napisałem a dostałem pismo od prawnika jak wszyscy którzy tak zrobili bo metodą KOPIUJ - WKLEJ więc czuję się oczerniony przez sprzedawcę i jego prawnika i tyle.

Więcej juz nie mam zamiaru tutaj dyskutować,osiągnąłem opinie do swojego tematu i na tym kończę te wisy tutaj i czekam na ten pozew i niech sąd ustali czy popełniłem przestępstwo,wykroczenie itp.ŻEGNAM

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@_Likos_ książki były po 5zł sprzedawcy się zwalił system i miał wystawione wszystko po 5zł więc na pewno tylko ślepy by się nie kapnął że coś jest z ceną nie tak.

"Szanowni Państwo, przepraszamy za anulowanie zamówienia oraz za rozczarowanie i frustrację, jakie ta sytuacja mogła wywołać. Błąd polegający na wyświetlaniu się 11.04 nieprawidłowej i niezgodnej z rzeczywistością ceny 5 zł który dotknął naszych ofert (a w konsekwencji naszych Klientów) został usunięty. Dodatkowo, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości usprawniliśmy systemy naszego sklepu. Mamy nadzieję, że uda się nam odzyskać Państwa zaufanie a ten błąd pozostanie jednorazową wpadką "

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

nie miał wszystkiego po 5 zł tylko częśc i o tym świadczyć będzie historia wystawionych aukcji gdy dojdzie do procesu

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

a co do ślepego to kłamca będzie wpierał ciemnotę że wszystkie aukcje były po 5 zł ale na szczęście dla wieku jest coś takiego jak historia wystawianych ogłoszeń 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

skorzystałem z promocji bądź wyprzedaży asortymentu jak wielu innych kupujacych,często szukam okazji na necie i co??? popełniam przestępstwo?? Zastraszanie jest przestępstwem jak tez informowanie w piśmie że nie mogę się kontaktowac w swojej sprawie nawet z allego ,serwisem który jest strona w transakcji!PARODIA,to sie nadaje dla dziennikarza jakiegoś

oznacz moderatorów
Monika__L
#16 Inspirator#

Zastraszanie? A czemu nie ostrzeżenie? Przynajmniej możesz sie przygotować przed problemami i chyba chces to jednak zrobić i potrzebujesz pomocy i rady skoro piszesz tutaj. Masz czas na przygotowanie i poczytanie 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

nie,nie zrobię tego .pisze tu dlatego żeby w razie podania mnie do sądu mieć opinię innych osób,tylko tyle a najbardziej chodzi mi o opinię samego allegro do którego napisałem bo on pośredniczył w transakcji i ALLEGRO ma możliwość usunięcia komentarzy negatywnych gdyby sprzedawca udowodnił że padł ofiarą wirusa,błędu systemowego ale ALLEGRO tego jakoś nie zrobiło???

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@konto zamknięte allegro może w 5% przypadków usuwa komentarze i tylko za wulgaryzmy i za użycie słowa oszust bez wyroku bo samo by dostało w dupsko w procesie o zniesławienie dla przykładu potrafią za wyrażenie opinii uznać komentarz oceniający obsługę na 1 gwiazdkę za uwaga to że kurier nie zadzwonił że stoi pod furtką z paczką do odbioru

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Tylko że w piśmie od prawnika sprzedawcy jest dużo rzeczy napisane które nie powinny się tam znależć.Każdy pismo od prawnika powinno być napisane zgodnie z rzeczywistą sytuacją,opinią,etc a nie wszystkich wrzucać do jednego wora i wysyłać pisma metodą kopiuj-wklej zmieniając tylko dane osobowe! Pismo te mnie obraziło bo nazwało oszustem,naciągaczem itp i to ja mam prawo pozwać do sądu za szkalowanie mojej osoby przez pisanie o rzeczach które w moim przypadku nie miały miejsca,ale tym się zajmie już ktoś inny niż ja

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@konto zamknięte a skąd wiesz że to prawnik pisał to raz a dwa jakoś nie widzę tego pisma, na razie to robisz z siebie biedną sierotkę a jakoś fakty przeczą no bo nie zająknąłeś się nawet o powołaniu się na błąd cenowy jak widzisz ludziska tutaj  nie łykają wszystkiego jak pelikany tylko sobie potrafią mały research zrobić a tu takie okoliczności dodatkowe wyszły... ciekawe co jeszcze zataiłeś? ja doskonale widzę że allegro sobie wychowało stado roszczeniowych kupujących których karmi z ap na koszt sprzedawców w rodzaju towar niezwrócony ap oddane na koszt sprzedawcy i jakoś w 90% przypadków zestresowany pokrzywdzony kupujący nie chce się przyznać że zanim napisał na forum to zdążył zabłysnąć elokwencją. Natomiast w komentarzach sprzedającego nie widzę negatywa z takim tekstem jak twój ze zdjęcia zobacz sobie
https://allegro.pl/uzytkownik/MATFEL-pl/oceny?recommend=false&page=1

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

pisał J.Boni.......cz z piotrkowa tryb gdzie jutro zadzwonię i nie obrażaj kupujących którzy ci pozytywa nie wystawili

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

do twojej wiadomości nie sprzedaję i nie sprzedawałem nic na allegro ani nigdy nigdzie na forum funkcjonuję jako kupujący i nie lubię robienia ku.wy z logiki i wykoślawiania prawa na swoją modłę by pasowało więc nie bronię tu ani kupujących ani sprzedających bronię wykładni i ducha prawa. A w twojej sytuacji zamiast zacietrzewiać się na pisemko które jak pisał prawnik to pewnie językiem urzędowym prawniczym i oczywiście zinterpretować je po swojemu zinterpretowałeś pewnie jako atak oszczerstwo etc na swoją osobę no chyba że nieuk pisał albo pseudo prawnik. To powinieneś w bardzo prosty sposób postąpić zamiast walić od razu w pysk z negatywa zaproponować rozwiązanie sprzedawcy że on ci puści z rabatem te książki a ty mu napiszesz pozytyw laurkę bylibyście obaj zadowoleni tylko lepiej jak widać dostać wścieklizny i wyskalować spór w kosmos 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Ja powinienem się prosić sprzedawcy o rabat czy coś takiego?? Nie umiem się o nic prosić a po drugie to sprzedawca powinien wszystkim kupującym zaproponować jakieś rozwiązanie a nie oskarżać o próbę wyłudzenia i straszyć sądami.w sprzedawcy gestii jest dbanie o wizerunek i polubowne rozwiązanie sprawy a nie klientów.ja nie chce żadnych rabatów oto tylko o kulturalne załatwienie sprawy 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie daj się wciągnąć w ich narrację, niczego nie usuwaj, sprzedajacy się pomylił, lub nie, a Ty masz prawo do obiektywnego komentarza, sprzedajacy powinien oczywiście zaproponować wyjście z sytuacji a nie straszyć.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@konto zamknięte to ja ci powiem jak to wygląda, rozrysuję ci 
1 sprzedawca robi błąd cenowy
2 anuluje zamówienia informuje pisemnie o anulowaniu ze względu na błąd cenowy zgodnie z prawem ma taki obowiązek i nie musi ci nic proponować
3 ty za anulowanie transakcji wrzucasz mu negatywa cyt zamówienie anulowane a kasy nie oddali to teraz jeśli nie minęło 14 dni od anulowania to pomawiasz sprzedawcę bo ten ma 14dni na oddanie ci kasy i może zgodnie z prawem ci zlecić przelew w 14 dniu
4 dostajesz pismo o polubownym załatwieniu sprawy tzw wezwanie do usunięcia szkalującej opinii gdzie ma obowiązek cię poinformować co uczyni jak nie usuniesz szkalującej opinii tj założy ci sprawę z powództwa cywilnego o szkalowanie opinii jego firmy na forum publicznym plus o odszkodowanie i teraz uważaj dla sądu nie będzie się liczyła twoja subiektywna opinia zgodna z regulaminem allegro tylko przesłanki, a te są następujące:
a sprzedawca zgodnie z prawem unieważnia transakcję powołując się na artykuł 84 kc
b kupujący ponieważ nie dostał zamówienia jak argumentuje w promocji kupionych książek, gdzie promocja ewidentnie nie wygląda na promocję, a cena jest dużo niższa niższa niż cena gdziekolwiek w necie można znaleźć i ewidentnie każdy może wysnuć wniosek że jest coś z ceną nie tak wali sprzedawcy negatywa cyt zamówienie anulowali a kasy nie oddali. Teraz sąd porówna sobie 3 daty: datę anulowania, datę wystawienia komentarza i ustawowy termin na oddanie kasy i jeśli mu wyjdzie, że wrzuciłeś negatyw w terminie gdzie nie minęło te magiczne 14dni to będzie to stanowiło przesłankę na twoją niekorzyść pt kupujący celowo z premedytacją wystawił sprzedawcy szkalującą opinię niezgodną z prawdą bo nie minął termin ustawowy
c sprzedawca podniesie właśnie taką argumentację bo wszak pismo dostałeś po wysmarowaniu negatywu za negatyw bo nikt nie uwierzy że sprzedawca będzie pisał bez powodu wezwanie przedsądowe za nic
d sąd cię rozjedzie ponieważ przesłanki dowodowe ewidentnie wskazują że twój negatyw nie był wynikiem subiektywnej opinii w treści, a celowym działaniem na szkodę sprzedawcy, który np utracił tytuł SS, pomniejszyłeś mu przychody z działalności etc więc ja ci życzę sukcesu w argumentowaniu podczas ewentualnej sprawy w sądzie tekstami cyt wysoki sądzie ja myślałem że to promocja taka była na wypasie, wysoki sądzie bo on mnie w pismach straszył paragrafami, wysoki sądzie ja nie znałem prawa i nie wiedziałem że nieprawdą  jest że jak nie upłynęło 14dni od anulowania zamówienia to mogę pisać że mi sprzedawca kasy nie oddał i tak potem zostawić jak już oddał w terminie.
Jak już dostaniesz ten pozew i po sprawie będziesz to my się tu chętnie zapoznamy z wyrokiem i uprzejmie prosimy o zamieszczenie w celach naukowych zobaczymy jak działa wymiar sprawiedliwości i co zasądził

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Piszesz że jesteś taki wszechwiedządzy,rzucasz paragrafami a nie wiesz nawet podstawowej rzeczy że sprzedawca jak i kupujący zakładając konto na byle jakim portalu musi zaakceptować regulamin.Jeśli tego nie zrobi to konta nie założy,ale jeżeli zaakceptuje wiąże się to z tym ża zgadza się na wszystkie postanowienia w tym regulaminie,a nie tylko na te paragrafy które mu pasują.Więc sprzedawca jeśli handluje to zaakceptował regulamin i musi sie do niego stosować a w regulaminie jest zapis punkt 11 i dalsze podpunkty,oraz podaję link kiedy ALLEGRO może ingerowac w komentarze https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/oceny-i-komentarze/kiedy-allegro-moze-ingerowac-w-moja-opini...

W moim komentarzu nie naruszyłem żadnego z tych punktów i żaden sąd mnie nie skaże na podstawie tego bo najpierw zapyta się powoda czy zaakceptował regulamin i wiążące się z nim konsekwaencje.

Polecam skoro tak rzucasz artykułami z prawa cywilnego skopiowane z neta abyś zapoznał się z regulaminami każdych sklepów,portali etc i dopiero udawał prawnika.Nikt nie zmuszał mnie ani sprzedawcę do akceptacji regulaminu takiego jakim by nie był.Masz wybór chcesz handlować AKCEPTUJESZ nie zgadzasz sie z regulaminem HANDLUJ GDZIE INDZIEJ

Artykuł 11

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@konto zamknięte co mnie obchodzi regulamin allegro? ty nie dostaniesz pozwu za to że to co napisałeś narusza regulamin ty dostaniesz pozew za nieprawdziwy komentarz którego nie usuniesz pt anulowali transakcję a kasy jeszcze nie oddali czego ty nie rozumiesz to to, że mieli 14 dni oraz że z treści komentarza wynika że do tej pory nie oddali co nie musi być prawdą bo jeśli oddali albo nie minęło jeszcze 14dni i mają czas jeszcze oddać to pomawiasz sprzedawcę sugerując że jest oszustem co inni kupujący zobaczyli na allegro i za to możesz beknąć jak złoto. Druga rzecz zapisy regulaminu niezgodne z prawem / ustawą / rozporządzeniem lub innym aktem prawnym nie mają mocy prawnej więc jak pisałem tym bublem to sobie można wielokrotnie zadek podcierać w wielu zapisach, a skoro są niezgodne to ich akceptacja nie powoduje żadnych, podkreślam żadnych następstw prawnych chociażby takich że za komentarz będący twoją subiektywną opinia zgodną z regulaminem, którego ci allegro nie usunie nie możesz odstać pozwu i przewalić go w sądzie na podstawie zapisów prawa polskiego nie regulaminu korporacji

oznacz moderatorów