anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wezwanie do usunięcia komentarza od firmy matfel ,straszenie sądem

MAMY ROZWIĄZANIE!
konto zamknięte
Nie dotyczy

Witam

Dostałem przed chwilą od firmy MATFEL wezwanie do usunięcia komentarza który wystawiłem za zakupy książek których mi nie wysłali a teraz firma zastrasza mnie sądem i konsekwencjami prawnymi jak tego nie zrobię.Czy to jest zgodne z zasadą wystawiania komentarzy i regulaminem Allegr?? bo sądze że nie!

Dokumenty jakie mi ta firma wysłała nogę załączyć w razie potrzeby

oznacz moderatorów
66 ODPOWIEDZI 66
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Jeżeli w komentarzu napisałeś prawdę i nie użyłeś obraźliwego języka to z całym spokojem możesz ich olać. 
Warto to zgłosić do allegro.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Właśnie zgłosiłem to Allegro,dzięki

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@glenmoranghie nie no zapomniał tylko dodać że na siłę próbował wymusić sprzedaż towaru z ewidentną omyłką w cenie po 5zł od sztuki a że mu nie wyszło dowalił negatyw

oznacz moderatorów
glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

To zmienia postać rzeczy. Uważam że wcale nie zapomniał.

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

tak i wygląda, że chciał tym uwalić konkurencję 🙂 albo 😞

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

ja swe komentarze, sobie lekceważe

 

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Co zmienia postać rzeczy??? że skorzystałem z akcji promocyjnej lub wyprzedaży asortymentu?? To że srzedawca mnie poinformował o tym po opłaceniu zakupów nie zmienia faktu że skorzystałem z promocji a nie jak twierdzi że wymusiłem sprzedaż! nic nie wymuszałem bo wymuszanie jest karalne ale ten co tak pisze chyba jest sprzedawcą MATFEL skoro tak zawzięcie go broni i próbuje ze wszystkich kupujących zrobic oszustów a sam nawalił.Czekam na ten pozew

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

A o sprzedaży z błędem cenowym, możliwym i zgodnym z prawem uchyleniem sie sprzedającego od takiej czynności słyszałeś?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

tak słyszałem,a czy ty słyszałaś o wyprzedażach i promocjach ??Mogę nawet wystawić negatywa komuś za produkt zgodny z ceną ale miałem zły humor więc nie pisz mi o błędach cenowych.Napisałem komentarz adekwatny do sytuacji i go nie mam zamiaru usuwać

oznacz moderatorów
XFE
#8 Zapaleniec#

To się niedługo możesz zdziwić, jeżeli komentarz jest niezgodny ze stanem faktycznym lub celowo był wystawiony np. przez konkurencję, lub świadomie bo po prostu "miałeś zły humor", lub w komentarzu sprzedającego oceniłeś PRODUKT (który oceniasz gdzie indziej) a nie SPRZEDAJĄCEGO czyli czas dostawy, zgodność z opisem, obsługa kupującego to idą ładne pozwy. Jestem z branży i widziałem już kilka wyroków gdzie kupujący musiał zapłacić 1500zł na cele charytatywne i usunąć negatywa jak grubo poszalał, zapewne 1500zł nie dostaniesz ale nie sądzę też, abyś dostał . Na branżowych forach są prawnicy wyspecjalizowani w pozwach za negatywy allegro i mają skuteczność, także w sytuacji której piszesz a raczej się do niej nie przyznałeś a inni wyjaśnili problem, lepiej anuluj negatywa i daj sobie spokój. Pewnie dałeś 1 gwiazdkę za "Zgodność z opisem" (treść samej oferty, nie czas dostawy, gwarancja rękojmia itp.) i już jest czego się złapać. Z drugiej strony nie masz honoru aby mimo świadomości że to był błąd systemowy i nie jest możliwe aby nowy produkt był tak tani, dalej atakujesz sprzedawcę, później przy piwie i grillu można się szwagrowi pochwalić jakiego to biznesu nie zrobiłeś na książce. 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@konto zamknięte nie wiem czy ty kiedyś widziałeś promocję cenową? promocja to jest 10 /20 /30 % może rzadko 50% czy 70%. Promocja to nie jest 5-10% wartości towaru gdzie po wygooglaniu sobie cen na necie od razu widać że cena jest nierealna, na szczęście orzecznictwo sądów w tym zakresie jest jasne, gdyby sprzedawca postąpił zgodnie z procedurą wysłałby ci te książki a w dniu odbioru lub dzień później odesłał kasę z żądaniem odesłania towaru a jakbyś ty tego nie zrobił to zgłosiłby kradzież na policji. Oczywiście nie wspomnisz pewnie że po otrzymaniu pisma o anulowaniu ze względu na ewidentną omyłkę napisałeś pewnie do sprzedawcy że żądasz wysłania towaru i pewnie dodatkowo groziłeś sądem bo wszak tak robi 99% wkurzonych kupujących pewnie bez słowa oszust się nie obyło. Jak pisałem regulamin allegro to jest ściema i nie będzie cię chronił przed pozwem a potem kupujący są święcie zdziwieni że no jak to mi było wolno bo regulamin mi pozwalał. Sąd przychyli się do argumentacji że negatyw był wynikiem celowego zadośćuczynienia sprzedawcy za niezrealizowane zamówienie w "promocyjnej" cenie mimo zgodnego z prawem działania sprzedającego o anulowaniu zamówień ze względu na błąd systemu. Mówisz że czekasz na pozew ok tylko żebyś go konkursowo nie przerypał

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Akurat ja jestem pewny że nic o tym do sprzedawcy nie pisałem,żadnego maila etc .Napisałem tylko negatywny nieszkalujący komentarz wyrażający swoje nizadowolenie z usługi i czekam na ten KONKURS SĄDOWY,Nie pisz mi że regulamin allegro to ściema bo każdy regulamin jest wiążący a jak się z nim sprzedawca nie zgadza to nie powinien handlować na ALLEGRO .

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@konto zamknięte buhahahahahahaha chłopie nic co nie jest zgodne z prawem nie jest wiążące poczytaj sobie kc zanim coś napiszesz chociażby porównaj co mówi twój sławetny regulamin odnośnie zakupów licytacji między osobami prywatnymi w kontekście kodeksu cywilnego to się za głowę złapiesz kiedy allegro uważa umowę kupna sprzedaży na odległość za nieważną. Regulaminem o niezgodnych z prawem zapisach możesz sobie zadek podetrzeć bo allegro to korpo a korpo no ma prawników to musi dobrze napisać regulamin no bo jakże to by napisali niezgodnie żeby im się problemy do rozwiązania nie pojawiały

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

tu nie piszemy o zakupach na licytacji między osobami prywatnymi tylko o zakupie u przedsiębiorcy.Czy ja się domagałem wysyłki zakupów??? NIE !!!Nawet o tym nie wspomniałem co można udowodnić.Ja tylko wyraziłem swoją opinię i na tym było koniec!!Nie obrażałem,szkalowałem straszyłem czy coś podobnego więc bujajcie się ze swoimi osądami bo ja czekam na pozew

oznacz moderatorów
Sagitarius_1972
#9 Pomysłodawca#

twoja kultura i pycha powala, ale pamiętaj, że jak komuś czynisz, tak i sam zostaniesz niedługo potraktowany, bo ktoś miał zły humor i w ramach jego poprawy pozwolił sobie na posłanie ,,kopniaka" dla pierwszej, lepszej ,,ofiary" 😳

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Jak na siłę??? Zastraszałem go jak on mnie??? nie!!wykorzystałem promocję cenową i z niej skorzystałem a wiadomość że to przez pomyłkę sprzedawca wysłał po fakcie jak za zakupy już zapłaciłem!! Ja to jak pewnie większość odebrałem jako wyprzedaż asortymentu i tyle

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli komentarz jest zgodny z przebiegiem transakcji, nie obraża nie nosi wulgaryzmów, nie usuwaj.

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  ja mam tylko dwa pytania bo trudno mi wyrobić sobie zdanie.

Za ile kupiłeś książki i jaka jest ich srednia wartośc na rynku ?

Czy w aukcji była informacja że to promocja/wyprzedaż likwidacja lub cos podobnego?

Jak dla mnie to sa istotne icormacje aby móc cokolwiek powiedziec w tej sprawie

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

nie nie było info o promocji i wyprzedaży co nie znaczy że to trzeba umieszczać.Książki były po 5 zł a średnia wartość rynkowa między 20-30 zł ale sprzedawca mówi że był to błąd systemowy tylko że nie wspomniał że system wybrał tylko niektóre aukcje i większośc była z cenami większymi niż 5 zł ale widocznie ten błąd systemowy sam sobie wybierał które aukcje zainfekować a które zostawić i właśnie mnie dziwi ten błąd systemowy że wszystkiego nie ustawił po 5 zł a tylko wybrane tytuły

oznacz moderatorów