anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wezwanie do usunięcia komentarza od firmy matfel ,straszenie sądem

MAMY ROZWIĄZANIE!
konto zamknięte
Nie dotyczy

Witam

Dostałem przed chwilą od firmy MATFEL wezwanie do usunięcia komentarza który wystawiłem za zakupy książek których mi nie wysłali a teraz firma zastrasza mnie sądem i konsekwencjami prawnymi jak tego nie zrobię.Czy to jest zgodne z zasadą wystawiania komentarzy i regulaminem Allegr?? bo sądze że nie!

Dokumenty jakie mi ta firma wysłała nogę załączyć w razie potrzeby

oznacz moderatorów
66 ODPOWIEDZI 66
konto zamknięte
Nie dotyczy

Ty  az1rael to dla mnie jesteś hipokrytą! Piszesz że masz gdzieś regulamin allegro a się tu wymądrzasz i udzielasz.Po co zakładałeś konto na allegro skoro nie akceptujesz regulaminu.Ja nie akceptuje regulaminu Facebook i dlatego konta tam nie mam.Nie rozumiem takich ludzi jak ty nie akceptuje ale konto zakładam i tu wychodzi twoja logika że potrzebujesz allegro do zakupów bo kupujesz taniej ale jak coś ci nie będzie na rękę to szkalujesz ich regulamin który zaakceptowałeś bo chcesz kupić coś taniej.Wniosek- akceptuje w jedną stronę dla swoich celów TAK?? To jest hipokryzjia.Takich ludzi zdanie dla nikogo się nie powinno liczyć i rady od takich ludzi trzeba unikać.proponuje tobie nawyzywac mnie tutaj skoro nie akceptujesz regulaminu a ja cię zgłoszę do allegro i cię zablokują,idziesz na to??? Obawiam się że masz cykora.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@konto zamknięte hipokrytą po 5zł od książki to ty jesteś nie wiem jakim trzeba się wykazać intelektem by wziąć taką cenę za promocję po wpisaniu nazwy książki w google by zobaczyć w jakich cenach się tytuł pojawia i do twojej wiadomości nie musze akceptować zapisów regulaminu, które nie mają do mnie zastosowania i nigdy nie zostały i nie zostaną użyte więc zgłaszaj sobie do pana boga gorzkie żale a i taaaaak się boję 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  cóż ja mysle że prawda lezy po środku. Jeśli wystawiłeś komentarz zanim upłyneło ustawowe 14 dni to zgadzam sie z @az1rael  sprzedający ma duże szanse w sądzie.

Regulamin regulaminem prawo cywilne prawem cywilnym. To że allegro dopuszcza cos w komentarzach oceniając że jest to subiektywna opinia nie znaczy że tak samo dostrzeże to sąd.

Dla jasności. Nie oceniam Twojego działania ani działania sprzedawcy. Moim zdaniem obydwaj okopaliście sie na swoich stanowiskach. Jego usprawiedliwia tylko to że pewnie mial takich zakupów kilkadziesiąt i wszystkim wysłał takie samo pismo o naruszenie dóbr. Czy to było rozsądne? nie wiem. Byc może nie. Natomiast z twojej strony także jest jasne stanowisko "moja racja jest najmojsza" Chociaż rzeczywiście może wystarczyło po otrzymaniu pisma zadzwonic/napisać do sprzedającego i zaproponować jakieś konstruktywne działania których byś jako klient oczekiwał ( rabat, gratis lub cos podobnego)

Tak aby Ci odrobinke pokazać różnice zalączam link do artykułu gdzie komentarz także nie złamał żadnych zasad i regulminu allegro. Niemniej zdanie sądu było w tej sprawie inne. Sprawa z 2022r wiec relatywnie świeża

https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/sprzedawca-z-allegro-wygral-proces-o-negatywny-komentarz-poszlo-o-towar-za-20-zlotych

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Tu masz rację,z tą kasą bo ją mi zwrócili więc zmienię ten komentarz też na negatyw ale bez tych słów o pieniądzach.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

cyt: Opinie i komentarze wystawione przez kupującego możemy też usunąć na podstawie wyroku sądu.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oceny-i-komentarze/kiedy-mozemy-ingerowac-w-opinie-kupuja...

@konto zamknięte powołujesz się na regulamin allegro

czy wiesz, że w/w regulaminie istotne są gwiazdki, które mają oznaczenia słowne:

Wg nomenklatury allegro twój komentarz oznacza - nie polecam sprzedawcy (nie rób u niego zakupów) bo sprzedaje produkty całkowicie niezgodne z opisem przy nagannej obsłudze

do tego allegro po takim wpisie obniża ranking wyświetlania stron takiemu sprzedawcy i może mu odebrać możliwość bezpłatnej wysyłki smartem

 

@az1rael ma rację, że allegro swoim regulaminem i praktycznie brakiem działań odnośnie

wpisów szkodzącym sprzedawcom może łamać polskie prawo

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/komentarz-quot-nie-polecam-quot/m-p/4096

 

 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@RED dziś się już jakiś gość o regulamin allegro zapalił do paragrafów na temat anulowania transakcji na allegro lokalnie przez sprzedawcę gdzie kc jasno określa że za zgodą obu stron można anulować umowę kupna sprzedaży ciekawe czy pozgłasza do uokiku i innych instytucji bo za wściekł się nie lada a widać było że gość kojarzy paragrafy. 
Bo tu nikt nie rozumie że wystawienie negatywnego komentarza niezgodnego z prawdą może skutkować pozwem od sprzedawcy a taki komentarz pt anulowali transakcję ale kasy jeszcze nie oddali w momencie gdzie nie minął czas ustawowy na zwrot albo zostawienie go potem w tej postaci to pomówienie ba nieściągnięcie komentarza to też pomówienie bo w historii zmian allegro widać że celowo z premedytacją działano na szkodę ba zmieniono komentarz tak by dać przesłankę celowego działania na szkodę usuwając zapis mogący pociągać do odpowiedzialności a zostawiając negatyw jako taki by obniżyć statystyki a więc zasięgi i sprzedaż. Takie przedstawienie sprawy w sądzie przez sprzedawcę daje solidne podstawy do zaorania kupującego podczas procesu a potem kwik na allegro jak to mnie było wolno bo mi regulamin pozwala, a wała bo regulamin pozwala w wielu punktach na działania niezgodne z prawem

oznacz moderatorów
XFE
#8 Zapaleniec#

Myślę, że nikt w tym temacie nie wyjaśnił o co ta wojna i co dla sprzedającego oznacza negatyw. Otóż sprzedający który otrzyma negatywa dodatkowo z minimalną liczbą gwiazdek automatycznie  grubo traci statystyki allegro i wypada z algorytmów pozycjonowania, przez co sprzedaż na 30 dni (bo tyle dni jest brane do liczenia statystyk) może spaść o 60-80% a jak taki jeden miesiąc wpadnie to można nie domknąć roku na plusie. Po drugie to już nie te czasy, że sprzedający ma przebitkę 50 czy 80%, teraz przy olbrzymiej konkurencyjności bardzo często się sprzedaje z czystym zyskiem netto po podatkach na poziomie 2-5% ceny brutto. Klient potrafi jeszcze prosić o gratis do wiertarki która kosztuje 500zł a mi zostaje z niej 10-15zł a allegro w różnych opłatach bierze 40zł, można powiedzieć że się nie opłaca ale jak sprzedam 2000 przedmiotów miesięcznie to da się jakość na tym wyjść na +. Gdyby cena "przysłowiowych" wiertarek spadła na 50zł to można się... wieszać. Dlatego masz taką walkę o każdą gwiazdkę na allegro, to już nie te lata, że na allegro jest dobry zysk, chyba że wciska się g*wno pod własną marką z narzutem 1000% ale to szybkie i krótkie strzały.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Przecież ty zioniesz nienawiścią do kupujących.😛

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 jeśli według ciebie obiektywny komentarz to jest cytuję anulowali zamówienie a kasy nie oddali wystawiony przed upływem 14dni ustawowych na zwrot środków to lepiej skończ działalność zanim cię ktoś puści z torbami że nie wspomnę o zostawieniu takiego nieprawdziwego komentarza później po zwrocie w terminie ustawowym

oznacz moderatorów
XFE
#8 Zapaleniec#

Pokaż to pismo, chcę zobaczyć tam słowo "oszust".

oznacz moderatorów
LMakowski
#7 Wielbiciel#

@az1rael A ty jesteś pracownikiem tego sklepu? Ich adwokatem? A może to ty rozsyłałeś ludziom jakieś wezwania do zapłaty?? Bo czytając twoje komentarze, nic innego nie przychodzi mi do głowy, dlaczego tak bronisz tego sprzedawcy i obrażasz wszystkich tutaj wypowiadających się w temacie? 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@LMakowski masz urojenia? nie jestem zwykłym prywatnym użytkownikiem a jedyne czego bronię to litery i ducha prawa polskiego a to jasno określa co i za co można beknąć jak w tym przypadku

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

To trzeba było iść na prawo przychlaście

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@konto zamknięte wiesz ze regulamin allegro kolo kodeksu cywilnego to nawet nie stal a do tego pisali go tacy geniusze ze w wielu punktach mowi dokladnie co innego niz prawo polskie? To ze cos jest niezgodne z tym potworkiem nie oznacza ze nie mozesz zostac pozwany za pomowienie tj komentarz a twoje straszenie jest poinformowaniem cie o mozliwych nastepstwach prawnych jakie sprzedawca moze podjac wobec ciebie legalnie czyli na poczatek dostales wezwanie przedsadowe do ugody czyli zdjecia szkalujacej opini w internecie nastepnym krokiem moze byc wystapienie do allegro sprzedawcy o twoje dane osobowe i zlozenie powodztwa cywilnego wraz z ubieganiem sie o odszkodowanie. Zwykle tego nie robia ale chcesz ryzykuj tak samo jak zwykle kupujacy pisze ze nie napisal nieprawdy niecenzuralnymi slowami oraz przy okazji jeszcze nienawrzucal sprzedawcy od oszustow a potem jest upsss no ja nic takiego nie pisalem 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

I z przyjemnością poczekam na pozew sądowy,nie jestem z pierwszej łapanki i takich pozwów się nie boję,Sądy są dla ludzi a nie ludzie dla sądów.Miałem prawo do wystawienia opinii i tyle,a oni mi w piśmie nawet zabraniaja kontaktować się z tym z Allegro etc co jest łamaniem prawa,.Kupowałem przez serwis Allegro i to z nimi się będę kontaktował jak dostaje takie groźby od sprzedawcy a po drugi gdyby było to tak jak oni piszą szkalowaniem etc to samo Allegro usunęło by komentarze .

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

bialykruk1973  jak uważasz że masz rację, nie daj się zastraszyć

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

WŁĄŚNIE ALLEGRO MI ODPISAŁO

CYT;

Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość.

Rozumiem, że poczuł się Pan zaniepokojony wiadomością od Sprzedającego.

Widzę jednak, że Pana komentarz do oferty nie narusza naszych zasad, więc nie mamy podstaw do jego usunięcia. Ma Pan prawo do swojej subiektywnej opinii na temat zakupu. Nie musi się Pan godzić na jej usunięcie.

Jeżeli chciałby Pan dowiedzieć się więcej na ten temat, to wysyłam link do Pomocy: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/oceny-i-komentarze/kiedy-allegro-moze-ingerowac-w-moja-opini...

Jeśli chodzi o wiadomość Sprzedającego, nie możemy ograniczać jego praw. Każdy z Państwa może dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

Zachęcam również, aby skorzystał Pan z porady prawnej i skontaktował z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (tel. 801 440 220). Doradca udzieli Panu porady prawnej bezpłatnie.

Zależy mi na tym, aby czuł się Pan bezpiecznie, korzystając z naszej strony. Jeśli w przyszłości spotka Pana sytuacja, w której Sprzedający przesyła groźby w stosunku do Pana - proszę o kontakt.


Pozdrawiam
// O.......................................... dane usunąłem
Zespół Allegro

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

i myślisz że co ci napiszą tak kupujący ma zawsze rację? żebyś ich potem pozwał za to że swoją wypowiedzią utwierdzili cię w przekonaniu że wygrasz proces sądowy o negatyw? poczytaj wątki jakie komentarze nie są usuwane przez allegro i pomyśl czy to jest zgodne z prawem 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@konto zamknięte to ten twój komentarz? 

Screenshot_20230501_085540_Chrome.jpg

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie ,moje komentarze to są te "zamówienie anulowane przez sprzedawcę a kasy jeszcze nie oddali"

oznacz moderatorów