anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiadomość o odstąpieniu od umowy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Anonimek___
#7 Wielbiciel#

Witam, kilka dni temu zrobiłem zwrot, lecz dopiero wczoraj dostałem taką wiadomość, co mam zrobić

  • Witamy, prosimy o odstąpienie od umowy poprzez portal Allegro w terminie 14 dni od otrzymania przesyłki. 
oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
pinsplash
#21 Demiurg#

@Anonimek___ Napisz w wiadomości że odstepujesz od umowy. I po krzyku ( forma jest dowolna).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Anonimek___ 
kilka dni temu zrobiłem zwrot

W jaki sposób ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
Anonimek___
#7 Wielbiciel#

W aplikacji kliknąłem zwrot produkt, następnie zapakowałem, oraz wysłałem. Po kilku dniach sprzedawca wysłał mi taką wiadomość. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Anonimek___ to napisz sprzedawcy że dokonałeś zwrotu przez allegro, podaj mu numer zwrotu i po krzyku 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Anonimek___ 

W aplikacji kliknąłem zwrot produkt

Jako powód odesłania (zwrot jest tylko odesłaniem) wybrałeś : ODSTĄPIENIE czy REKLAMACJA ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
Anonimek___
#7 Wielbiciel#

Odesłałem paczkę, ponieważ jednak mi nie pasuje. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Anonimek___ Adam wprowadza cię w maliny i tarapaty a ty uważasz ze to dobra odpowiedź!?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Anonimek___ do paczki włożyłeś pismo np. wzór z ustawy konsumenckiej ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Anonimek___ Allegro traktuje "zwrot" jak odstąpienie od umowy zakupu i z pewnością sprzedajacy nie będzie czynił z tego problemu i zwróci Ci środki, jeżeli jednak uznasz że chcesz napisać to zrób to przez Allegro, masz w zakładce "Moje zakupy" szczegóły-zapytaj sprzedającego i tam napisz i już.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Allegro traktuje "zwrot" jak odstąpienie od umowy zakupu

Kolejny raz wprowadzasz kupujących w błąd.
Allegro nie traktuje i nie ma podstaw prawnych aby traktować zwrotu z wybraną opcją REKLAMACJA jako odstąpienie od zakupu.

Natomiast jeżeli została wybrana opcja ODSTĄPIENIE (tak jak w tym przypadku) to sprzedawca otrzymał już oświadczenie Kupującego o odstąpieniu i ów komunikat nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.

I nie ma również najmniejszego znaczenia jak traktuje to Allegro nie będąc stroną Umowy, od której kupujący ewentualnie zamierza odstąpić.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

OK specjalnie dla ciebie, kupię zrobię zwrot i zobaczymy czy sprzedajacy nie zwróci środków, STOI?, w komentarzu napiszę ze to specjalny prezent od Ciebie.😁Pisz i czepiaj się Allegro że wprowadza kupujących w bład xyz.😛

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
kupię zrobię zwrot i zobaczymy czy sprzedajacy nie zwróci

Nie zapomnij zaznaczyć w formularzu ZWROTU opcji REKLAMACJA.
Ale by Twoje eksperymenty pozostały możliwie neutralne dla środowiska i sprzedawcy: kup i reklamuj bez SMART!-a (sam płać za przesyłki).


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Właśnie nie napiszę go a w komentarzu odeśle sprzedającego do Ciebie xyz.😁  Będziesz mógł/a wówczas swoje wywody udowodnić w relacji z Allegro.

oznacz moderatorów
Anonimek___
#7 Wielbiciel#

Wytłumaczę jeszcze raz, kupiłem produkt, lecz on nie pasuje, choć powinnien, dlatego w aplikacji zrobiłem zwrot, odesłałem paczkę, paczka dotarła do sprzedawcy z 5 dni temu. Wczoraj sprzedawca wysłał mi wiadomość taką jaką jest w problemie, niestety nie wiem co mam zrobić, dlatego pytam was. 

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Anonimek___ 
Napisz sprzedawcy, że oświadczenie o odstąpieniu od Umowy (z Art. 27 UoPK) otrzymał w dniu w którym wypełniłeś formularz zwrotu.
Może je sobie pobrać tam gdzie ma zwroty od kupujących

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Napisz sprzedawcy, że oświadczenie otrzymał w dniu w którym wypełniłeś formularz zwrotu. To jest to odstąpienie od umowy zakupu czy ? gubisz się w  zeznaniach.🤔

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
gubisz się w  zeznaniach

Nie ogarniasz takiej ilości informacji ?
Przypomnę:
Natomiast jeżeli została wybrana opcja ODSTĄPIENIE (tak jak w tym przypadku) to sprzedawca otrzymał już oświadczenie Kupującego o odstąpieniu i ów komunikat nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.

I nie ma również najmniejszego znaczenia jak traktuje to Allegro nie będąc stroną Umowy, od której kupujący ewentualnie zamierza odstąpić."

"

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie muszę niczego ogarniać, zrobił zwrot więc sprzedajacy zwraca środki. Masz problemy z tym pisz do Allegro, ja nie jestem stroną, OGARNIASZ! Ty tu napisałeś/aś przed chwilą: Napisz sprzedawcy, że oświadczenie otrzymał w dniu w którym wypełniłeś formularz zwrotu.🤔

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
napisałeś/aś przed chwilą: Napisz sprzedawcy, że oświadczenie otrzymał w dniu w którym wypełniłeś formularz zwrotu.

Dopiero w sytuacji gdy Autor wątku potwierdził, że wypełniając formularz zwrotu wybrał ODSTĄPIENIE (a nie np. REKLAMACJĘ).

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów