anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiadomość o odstąpieniu od umowy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Anonimek___
#7 Wielbiciel#

Witam, kilka dni temu zrobiłem zwrot, lecz dopiero wczoraj dostałem taką wiadomość, co mam zrobić

  • Witamy, prosimy o odstąpienie od umowy poprzez portal Allegro w terminie 14 dni od otrzymania przesyłki. 
oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
LEW433
#21 Demiurg#

Piszesz tu i nic tylko robisz zamęt, zacznij sprzedawać i nie zwracaj środków i pokaż swoją wartość w walce z Allegro. chowasz się za jakimś Loginem adam, xyz itd i tyle z twoje pomocy, a może szkodzeniu sprzedającym. Wiesz kto tak robi, wiesz......😉

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
zacznij sprzedawać i nie zwracaj środków i pokaż swoją wartość w walce z Allegro. 

I do mnie startujesz z podżeganiem ?
Do czego chcesz mnie namówić - do działania na niekorzyść kupujących ?
Po co miałbym "walczyć z Allegro" - bo Ty wszystkich zachęcasz do prowadzenia wojenek (kłótni i awantur) ?


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ty szkodzisz sprzedającym, wg Ciebie każdy kto nie dostał formularza odstąpienia od umowy zakupu tylko zwrot nie powinien zwracać środków, sądzisz że mają czas żeby chodzić po sądach tylko dlatego że Allegro w swoim regulaminie pisze że, jeżeli kupujący zrobi zwrot to sprzedający zwróci Ci środki. Pisz do Allegro, ja tylko korzystam z tego portalu i regulaminu tej platformy, jesteś prawnikiem więc to na tobie spoczywa ten obowiązek żeby zmieniono regulamin.😁

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Ogarnij się !

Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od Umowy umożliwia skorzystanie Konsumentowi z prawa do odstąpienia od Umowy. 

Art. 30 UoPK
1. Konsument może odstąpić od umowy, składając przedsiębiorcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

Nie złoży oświadczenia - nie dochodzi do odstąpienia i rozwiązania Umowy !
Jasne ?


W tym przypadku Autor odstąpił od Umowy, ale prawdopodobnie sprzedawca przeoczył jego oświadczenie o odstąpieniu. 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Anonimek___ sprzedawca niech se wejdzie tu https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zwroty?page=1 i pobierze klikając trzy kropki 😄

fgff.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Po pierwsze w takiej sytuacji napisz tu: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa, zwróci zobaczysz.

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Nie podżegaj do wszczynania niepotrzebnych sporów (też: kłótni, awantur).
Wielu Kupującym zależy nie tylko na odzyskaniu pieniędzy, ale również na zachowaniu pozytywnego wizerunku (czyli: twarzy i godności). 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Pisz do Allegro. allegro udostępnia taką możliwość i zgodnie ich regulaminem jest to odstąpienie od umowy zakupu, sprzedajacy akceptują ten regulamin i kupujący zrobił wszystko zgodnie z tym, więc wcześniej jako xyz zalecałeś/aś tylko dyskusję ( setki dowodów tu na Allegro) a teraz inaczej!

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Anonimek___ Niczego nie pisz tylko otwórz dyskusję i zaraz zwróci, zobaczysz: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów