anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wiele aukcji - jeden sprzedawca - jedna wysyłka - Smart

MAMY ROZWIĄZANIE!
marylaw70
#8 Zapaleniec#

Hej,

jeden sprzedawca sprzedawał kilka rzeczy wieloma aukcjami.

Kupiłem 4-tery, trzy za powyżej Smart limitu i jeden poniżej.

Jak zmergować produkty w jedno w Allegro?

Czy sprzedawca ma wysyłać małe figurki w osobnych wielkich paczkach paczkomatem? Ostatnio tak miałem i wysłał w jednej, a allegro smart aktywowany 3 razy - tylko wtedy miałem wszystkie zakupy powyżej 50zł. Więc kto wtedy traci?

Teraz jeden jest poniżej - a opcji na odbiór osobisty brak i MUSZĘ opłacić - a nie zamierzam.

Jak to obejść?  

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13
TATLOK
#15 Entuzjasta#

A dlaczego kupujesz w ten sposób, a nie razem do koszyka. To Twoja decyzja i Twój wybór wybór. Napisz do sprzedawcy i poproś go o to, być może będzie miał możliwość dodania produktu do jednej paczki, ale robić tego nie musi.

oznacz moderatorów
marylaw70
#8 Zapaleniec#

@TATLOK 

Jak mam aukcje wrzucać do koszyka? Które kończą się w różnym przedziale czasu ale mniejszym niż jeden dzień?

oznacz moderatorów
marylaw70
#8 Zapaleniec#

I też nie do końca chodzi że sprzedawca musi, nie musi.

Allegro Smart jest aktywne np 3 razy a sprzedawca wysyła raz.
Pytam się, kto jest stratny? Allegro czy InPost?

 

Skoro jest możliwość na małe oszustwo, to czemu Allegro nie może zezwolić łączenia wysyłki kilku aukcji? 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Jeśli chcesz, by wysłał wszystko razem, musisz opłacić. Nie, to wyśle ci 3 w ramach smart i 1 dopiero jak opłacisz 😉

oznacz moderatorów
marylaw70
#8 Zapaleniec#
Spoiler
 

Nie, nie wyśle mi jako osobno, nawet jakbym opłacił 4 razy. Bo sprzedawcy się to nie opłaca i nie chce (też by mi się nie chciało pakować do tego samego gościa 4 paczek w tym samym momencie. Nikomu by się nie chciało, jak są wyjątki to są wyjątki).

Nie pytam się o to co można zrobić z tym co jest, tylko czemu allegro nie ma funkcji mergowania?

Czy to nie jest tak że mając Smarta allegro nie płąci paczkomatom jakiejś części kasy i teraz sprzedawca pakując do jednej paczki oszukuje Allegro i allegro jest stratne?

Do tego ja mam upierdliwy expierience? Bo muszę dogadywać się o zwrot kasy

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

mergowania - łączenia
expierience - doświadczenie

piszemy po polsku 🙂

Nadal to dobra wola sprzedającego wrzucić ci wszystko w jedną paczkę,
jeśli zamawiasz przedmioty z każdej aukcji oddzielnie, więc się nie dziw, że tak wychdzi.
Ja bym poprostu opłacił wszystko jak trzeba, wtedy od ucziwego sprzedającego domagał się zwrotu za 3 z 4 wysyłek. Nieraz tak robię, że jeśli coś się zmieści w jedną paczkę, robię zwrot nadpłaty kupującemu, bo po co ma płacić dwa razy?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Jaka nadpłata przecież w smarcie paczkomat nie ma żadnej kasy do zwrotu 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Jaki zwrot kasy płacisz za przesyłkę ? niech nada jak mu wygodniej, pamiętaj że każdy sprzedawca jest w plecy na smarcie bo nie da się doliczyć kartonika i materiałów do pakowania 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@kostas11, zawsze można wysłać w torbie z biedry 😂

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

Czy to nie jest tak że mając Smarta allegro nie płąci paczkomatom jakiejś części kasy i teraz sprzedawca pakując do jednej paczki oszukuje Allegro i allegro jest stratne?

Ale co Cię to interesuje? Ciebie obowiązują warunki z aukcji.

 

Bo muszę dogadywać się o zwrot kasy

O jakim zwrocie kasy mówisz?

 

Teraz jeden jest poniżej - a opcji na odbiór osobisty brak i MUSZĘ opłacić - a nie zamierzam.

No to nie dostaniesz tego towaru, albo sprzedawca skieruje sprawę do sądu jak mu się będzie chciało i zapłacisz więcej. No tak wygląda to z prawnego pkt. widzenia moim zdaniem.

 

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@marylaw70 Jak rozumiem, nie opłaciłeś jeszcze tych zamówień, tak?

Więc w zakładce Kupione zaznacz oferty, które chcesz opłacić i wybierz opcję "Zapłać", która pojawi się na zielonej belce u dołu ekranu. Takie działanie pozwoli na dodanie wszystkich zakupów do jednej karty płatności.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

tylko, że ona klikała każdy zakup oddzielnie, teraz ma opłacić, więc allegro naliczy 3x smart i 1x nie 🙂

oznacz moderatorów
marylaw70
#8 Zapaleniec#

A jednak się da. Mea culpa, ale nie zauważyłęm tego serio. Dziękuję!

oznacz moderatorów