anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam jakie ponosi konsekwencje sprzedający który zadeklarowałże wyśle towar do dwóch dni roboczych

bobi1966
#7 Wielbiciel#

Witam jakie ponosi konsekwencje sprzedający który zadeklarował że wyśle towar do dwóch dni roboczych a tego nie zrobił.Towar opłacony i nadal czeka na nadanie .Takie osoby są bezkarne??? To po co deklarują szybką dostawę towaru???????

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@bobi1966, rozumiem Twoje rozczarowanie. Warto jednak wziąć pod uwagę, że zdarzają się różne sytuacje. Czy kontaktowałeś się ze sprzedającym?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

bobi1966
#7 Wielbiciel#

Jeszcze się z nim nie kontaktowałem tylko przeczytałem wiele opini kupujących że nie wywiązał się z wielu oferowanych propozycji sprzedaży. Dlatego mnie to dziwi że Allegro nie potrafi zablokować lub ukarać takiego sprzedawcy??? Teraz napisałem e-maila do niego jak do jutra mi nie odpowie to zgłaszam  zaistniałą sytuację !!!

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@bobi1966 
Dlatego mnie to dziwi że Allegro nie potrafi zablokować lub ukarać takiego sprzedawcy???
Musiałoby zacząć od zablokowania/ukarania własnego sklepu (j.w.)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@bobi1966 
jakie ponosi konsekwencje sprzedający który zadeklarował że wyśle towar do dwóch dni roboczych a tego nie zrobił
Znikome - w porównaniu np. z oszczędnościami niewymagającymi dbania o aktualność oferty.

po co deklarują szybką dostawę towaru???????
Może biorą przykład "z góry" ? :
https://allegro.pl/uzytkownik/Allegro/oceny?recommend=false

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Deklaracja to tylko przypuszczenie/hipoteza składana w momencie wystawienia oferty

@bobi1966 Proszę zadać lepiej pytanie dlaczego wbrew obowiązkowi podawania

rzeczywistego czasu wysyłki np: w przedziale czasowym allegro wymaga podawania hipotez

 

Ustawa konsumencka dokładnie mówi co może zrobić konsument jeżeli czas wysyłki jest przekroczony (oczywiście ten rzeczywisty)

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@bobi1966 Rozumiem ze kontaktowałeś się ze Sprzedającym? Co odpowiedział? Bo jak nie to tylko bijesz piane...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

bobi1966
#7 Wielbiciel#

Napisałem dzisiaj e-maila a jutro spróbuję się skontaktować z nim telefonicznie

oznacz moderatorów

bobi1966
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj się odezwał ,odebrał telefon i napisał e-maila w którym gwarantuje że towar wyśle od 05.02 do 07.02. To co mam teraz zrobić poczekać na towar czy zgłosić zaistniałą sytuację allegro??Jeżeli do jutra nie zgłoszę tego to rozpoczęty temat przepada i nie będę mógł wznowić mojego problemu  (oczywiście jak nie wyśle towaru w nowym terminie) ???

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Załóż mu dyskusję to przyspieszy mu działanie .

oznacz moderatorów