anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyłudzenie pieniędzy

Client:78716579
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry

Wczoraj dowiedziałem się, że zostałem ofiarą wyłudzenia za pomocą konta na allegro, którego nie posiadałem w okresie 2020. 

23 listopada jakiś osobnik wykorzystał moje dane aby założyć konto na Allegro i wziąć jakiś limit/debet na 4 tys zł. Okazalo sie, ze teraz bank BNP Paribas odsprzedał mój dług który został zasięgnięty przez Allegro do eultimo i jestem ścigany przez windykacje tego banku o spłatę należności. 

Czy jest możliwość otrzymania jakiejś pomocy w tej sprawie, ponieważ widziałem, że jest trochę wątków w podobnym temacie. 

Sprawę oczywiście zgłosiłem na policję ale szczerze wątpię, że coś się ruszy a niebawem zawita do mnie komornik o spłatę długu, który nie jest mój. 

Jak to jest, że Allegro nie weryfikuje ludzi, którzy zakładają takie konta a banki nie weryfikują kredytów których udzielają. 

Jak mogę tą sprawę rozwiązać?  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:78716579 przykro mi, że spotkała Cię taka sytuacja, oczywiście weryfikujemy konta. Na wniosek policji możemy udostępnić wszystkie informacje. 
Szczegółowych informacji może udzielić Doradca w wiadomości e-mail, skontaktuj się z nami proszę za pomocą formularza

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:78716579
#7 Wielbiciel#

A czy może mi Pani powiedzieć w którym miejscu jest ten formularz? Próbuje go znaleźć w tej zakładce którą Pani wysłała ale niestety nie wiem w które miejsce wejść. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:78716579 wybierz proszę "kupuję" i wpisz wiadomość w polu tekstowym, wiadomość zostanie przekazana do odpowiedniego działu. 
Gdy wybierzesz kontakt przez e-mail będziesz mógł dodać załączniki. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@Client:78716579   "23 listopada jakiś osobnik wykorzystał moje dane aby założyć konto na Allegro i wziąć jakiś limit/debet na 4 tys zł. "

23 listopada którego roku?

oznacz moderatorów

Client:78716579
#7 Wielbiciel#

23 listopada 2020

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@Client:78716579   "23 listopada 2020
Jeżeli owo zadłużenie powstało w 2020 roku, to się przedawniło. Okres przedawnienia dla tego typu roszczeń wynosi 3 lata licząc od końca roku w którym powstało zadłużenie. Obecnie sądy mają obowiązek z urzędu badać czy roszczenie jest przedawnione, żaden sąd nie wyda nakazu zapłaty z klauzulą wykonalności dla roszczenia przedawnionego. Eultimo dobrze o tym wie, więc do sądu nie wystąpi, mogą jedynie nasyłać na Ciebie windykatorów którzy jednak nie mają żadnych uprawnień, nic Ci nie mogą zabrać, mogą tylko gadać i namawiać żebyś sam im dał, ewentualnie wpisać Cię do BIK. 
Zatem od strony Eultimo najprawdopodobniej jesteś bezpieczny.  Komornik raczej do Ciebie nie zawita, bo musiałby działać na podstawie sądowego nakazu zapłaty, którego jak już wspomniałem żaden sąd nie wyda. 
Niemniej, sprawy odłogiem zostawiać nie należy, bo ktoś popełnił przestępstwo na Twoją niekorzyść. Bardzo dobrze że zgłosiłeś sprawę na policję, piłuj teraz allegro żeby udostępniło Ci niezbędne dane i piłuj policję żeby działała w tej sprawie, niech wystąpią do allegro o wydanie odpowiedniej dokumentacji. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@glenmoranghie  zdaje sie roszczenie sie przedawnia tylko wówczas jeśli wierzyciel nie podejmuje kroków aby nalezności odzyskać. Jeśłi takie kroki są podejmowane przedawnienie nie leci. A w tym przypadku zdaje sie  kroki były podejmowane: wezwania, odsprzedaż długu itd. Wiec tutaj myśle że nie bedzie sznsy powołania sie na przedawnienie. 

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@_Likos_ "zdaje sie roszczenie sie przedawnia tylko wówczas jeśli wierzyciel nie podejmuje kroków aby nalezności odzyskać. Jeśłi takie kroki są podejmowane przedawnienie nie leci. A w tym przypadku zdaje sie  kroki były podejmowane: wezwania, odsprzedaż długu itd."

Chodzi o kroki, a raczej czynności prawne. Wysyłanie wezwań nimi nie jest. Sprzedaż długu nimi nie jest. Działania firmy windykacyjnej nimi nie są. Takie czynności nie przerywają biegu przedawnienia. 

Niemniej jeżeli faktycznie sąd już wydał nakaz, jak pisze @Client:78716579 to można tylko zwrócić się do Eultimo i próbować wstrzymać (czasowo) czynności komornika powołując się na toczące się w sprawie śledztwo. 

oznacz moderatorów

Client:78716579
#7 Wielbiciel#

Sąd wydał już nakaz, zostałem również obarczony kwotą za sprawę sądową i za 2 dni sprawa zostanie skierowana do komornika. Jestem również wpisany jako dłużnik więc tutaj raczej przedawnienie nie wchodzi w grę. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Smutne i dziwne, ale opisz to dokładniej,  pobrali kredyt,  nie dostawałeś wezwań do zapłaty, nie było wezwań do sądu...  itd

To może komornik też do ciebie nie trafi skoro nie wiedzą gdzie mieszkasz.

oznacz moderatorów