anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawianie uszkodzonych przedmiotów z parametrem Używany

monikajasinska
#8 Zapaleniec#

Witam,

Piszę z zapytaniem odnośnie przedmiotów, które są wystawiane z parametrem Używany, a w opisie sprzedawca zamieszcza informację typu "Nie włącza się". Moje pytanie to czy można wprowadzić system sprawdzania czy opis zawiera np. słowo "uszkodzony" lub "nie włącza się" i automatyczne sugerowanie parametru Uszkodzony.

Dotyczy to szczególnie przedmiotów w kategorii Elektronika.

Przyznam, że jest to szczegół, ale wielu osobom zaoszczędziłoby to czasu spędzonego na przeglądaniu ofert oznaczonych jako Używany, a okazuje się że uszkodzony.

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

ZibiK30
#18 Luminarz#

@szejk-gmbh Dopisywałem w edycji i miałem to dopisać w używane 😉

"Uszkodzeniem może być mało widoczna ryska na lakierze czy obudowie jeśli ma to znaczenie wartości urządzenia."

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@szejk-gmbh  Usterka usterce też jest nierówna 😉 Jakbyś się nie odwrócił t.y.ł.e.k zawsze z tyłu 😛

Ale żarty na bok. Niezależnie, jaka usterka, uszkodzenie, czy wada, jest to coś, co w konkretny sposób w zależności od stopnia uszkodzenia ma wpływ na użytkowanie sprzętu - ogranicza użytkowanie sprzętu w pełnym zakresie.

Pęknięta szyba ekranu może pozwalać na dalsze bezawaryjne użytkowanie telefonu, ale może skutkować w przyszłości rozlaniem ekranu, stąd jest to wada, a telefon z taką wadą powinien być wystawiony jako używany z usterką. Może być podpunkt z usterką z obligatoryjnym opisem usterki.

Wiola
oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Wioletta2701 

Dla jednego ryska będzie nieistotną skazą, dla innego bezwzględnym uszkodzeniem. Problemem jest raczej interpretacja przez obie strony.

Jak ktoś widzi, że w kategorii uszkodzone sprzedaje się sprzęty które wyglądają jak wyciągnięte z żołądka wieloryba, to smutno mu w tej kategorii wystawiać przedmiot którego jedynym "uszkodzeniem" jest pożółkła obudowa. A jak wystawi w kategorii "używane" to dostanie nega bo kupującemu ta pożółkłość zaburza estetykę i nie może ze sprzętu korzystać (tak, były podobne przypadki).

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@szejk-gmbh Każdy powinien (choć niektórzy robią to tylko wybiórczo, a potem mają pretensje do całego świata) czytać dokładnie opis niezależnie, co kupuje, bo to powinno być podstawą do decyzji o zakupie. Obligatoryjnie aukcja powinna zawierać zdjęcia, zwłaszcza zdjęcia uszkodzonych elementów.

Pożółkły element obudowy nie nazwałabym wadą. Wynika to z użytkowania sprzętu i w tej kategorii należy go wystawić.

W domu mam lornetkę, której obudowa jest wykonana z gumowanego tworzywa, które po jakimś czasie stało się okropnie lepkie. Taką rzecz trudno uznać za uszkodzoną, bo lornetka spełnia swoją funkcję, ale to już kwestia tworzywa i właściwości, stąd tak się po czasie "zachowuje". Dokładne umycie alkoholem na pewien czas pomoże i pewnie czynność trzeba będzie powtórzyć.

Wiola
oznacz moderatorów

szejk-gmbh
#13 Ambasador#

@Wioletta2701 

Z tą pożółkłą obudową to tylko przykład. Ale podobne historie dzieją się  nader często.

----------------------------------
Sprzedawca Twój wróg!
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@szejk-gmbh  Wiem i to mnie najbardziej złości.

Wiola
oznacz moderatorów

robusk
#8 Zapaleniec#

No bez przesady ! Rysa to nie uszkodzenie, tylko rysa.
Pożółkła obudowa to nie uszkodzenie, tylko pożółkła obudowa - proszę nie szukać dziwnych skojarzeń.
Określenie USZKODZONY nie dotyczy estetyki, a funkcjonalności przedmiotu.
Wolę porysowaną, ale działającą suszarkę czy cokolwiek, niż bez skazy nie działającą, np. ze spaloną spiralą, czy też działający pożółkły telefon od "idealnego" z zewnątrz, a np. zalanego wodą i spalonego od wewnątrz.

oznacz moderatorów

Client:76343902
#7 Wielbiciel#

A co jeśli usterka brzmi "nie działa", a przedmiot był zaznaczony uzywany

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:76343902 Nie działa czyli uszkodzony, więc był źle oznaczony jeśli był sprzedawany jako używany.  Wielu sprzedawców manipuluje opisami i oznaczeniem towarów jako używane podczas gdy towary są uszkodzone, takie działania przy wielu produktach można zgłosić jako próba oszustwa i wyłudzenia w celu osiągnięcia korzyści wprowadzając kupujących umyślnie w błąd, podobnie się to tyczy tych co używane wystawiają jako nowe.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

robusk
#8 Zapaleniec#

Często spotykam się w kategorii "Używany" z opisami typu "Powystawowy" i dalej... niedziałający !
Zgroza.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Client:76343902 Przedmiot, który nie działa, a wystawiony jest w podkategorii używany i opisany, jako niedziałający powinien z tej podkategorii czym prędzej zniknąć.

Sugerowałam już, aby system "wyłapywał" takie słownictwo w opisie (przy wystawianiu aukcji w podkategorii używane), jak: uszkodzone, wada, usterka, nie działa, nie funkcjonuje, nie działa prawidłowo itp. uniemożliwiając wystawienie w w/w podkategorii danego działu, tak samo, jak potrafi "wypipczyć" konkretne słownictwo tutaj na forum.

Wkurza mnie to osobiście, gdy czytam opis przedmiotu, a w opisie uszkodzony 😠

Szkoda mojego czasu na takie rzeczy. Używana rzecz to taka, która jest w 100% sprawna, z drugiej ręki.  Akceptuję ryski, pożółkłą obudowę, zabrudzenia itp. rzeczy, o ile są one rzetelnie opisane i ukazane na zdjęciach, bo to normalne ślady użytkowania.

Wiola
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

A co jeżeli jest to wada nieistotna dla prawidłowego działania. Np. aparat fotograficzny jest 100% sprawny, ale ma pęknięcie w rogu wyświetlacza LCD. nie ma to najmniejszego wpływu na działanie, ani na funkcje aparatu, ani na jakość zdjęć. Niemniej jest to usterka. Jak jej nie opiszę to może się trafić kupujący, który uzna to za "niezgodność z opisem", a jak opiszę to system uzna aparat za "uszkodzony" choć tak nie jest. Trzeba odróżniać "uszkodzony" od "uszkodzony, ale sprawny" Do tego są opisy aukcji, aby je czytać przed zakupem, a nie kupować na postawie tytułu.

oznacz moderatorów

czacho_66
#2 Obserwator#

bylbym za, zakupilem ekran do ipada ostatnio byl w kategorii nowe, to zakupilem bez spojrzenia w aukcje, przychodzi nie dosc ze uszkodzony to jeszcze uzywany... stary klej nawet nie sciagniety... zrozumialbym jakby byl w kategorii uszkodzone lub na czesci ale ze allegro nic z takimi praktykami nie robi to mnie bardzo zastanawia.... stracilem tylko czas i pieniadze

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@czacho_66 Czy zareklamowałeś ten zakup u sprzedającego? Jeśli nie, zrób to koniecznie. Czasu niestety nie odzyskasz, ale pieniądze już tak. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

takiegoniema
#7 Wielbiciel#

A co z "uczciwymi inaczej" ??

Ostatnio nawał macie wystawien w kategorii używane (gł elektronika), gdzie sprzedający wklejają bardzo długie opisy np ze stron producenta, a gdzieś tam pomiędzy wplatają tylko stwierdzenie że np 

-monitor ma wylaną matryce 

-karta graficzna nie daje obrazu 

-gra jeden kanał na wzmacniaczu 

I do tego formułka ze kupujacy zapoznal sie z opisem i zwrotow nie przyjmuje.  

 

Jest to nagminne..

Część sprzedających chociaż wpisuje na poczatku lub na koncu pogrubioną czcionką, ale są tacy dla których priorytetem jest ewidentnie naciągnięcie kupującego. 

 

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

robusk
#8 Zapaleniec#

Świetna uwaga !
Ostatnio nawet zwróciłem uwagę Sprzedającemu słuchawki, gdzie pomiędzy epopeją o nowych, super rewelacyjnych słuchawkach była wtrącona uwaga: Nie działają, porysowane, połamane, itd...
napisałem, że ten opis chyba nie dotyczy jego przedmiotu,
to dowiedziałem się że opis jest jak najbardziej prawidłowy, bo dotyczy tego modelu.
Tyle że dotyczy NOWYCH, nie uszkodzonych i połamanych !
Bo jak można wychwalać np. super przestrzenny dźwięk uszkodzonych, nie działających słuchawek ?

oznacz moderatorów