anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wystawiona 1 gwiazda za zakup

Client:43791813
#7 Wielbiciel#

Jakiś czas temu zakupiłam przedmiot na allegro ale po otrzymaniu paczki stwierdziłam,że nie spełnia on moich oczekiwań. Chciałam zwrócić rzecz ale niestety firma nie zgodziła się więc wystawiłam 1 gwiazdkę ,nie napisałam żadnego komentarza co mogło by obrazić. Od tego momentu zaczęły się maile,telefony ,sms o usunięcie tego. Nazwałabym to nękaniem. W ostatnim mailu sprzedający poinformował mnie ,że złożył pozew do sądu i do tego wstawił linka do mojego portalu społecznościowego. Czy mozna cos z tym zrobić?

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:43791813 Nękanie w sprawie komentarza zgłoś do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1aab3926-a59f-4f0a-b91a-ab3d4e469201&subjectId=0cf36533-0... Sprzedający otrzyma upomnienie.

Pozwów sądowych w tej sprawie się nie obawiaj, teraz wielu sprzedawców próbuje tak zastraszać. Jeżeli w komentarzu nie ma żadnego tekstu, tylko gwiazdki, nie napisałaś żadnej nieprawdy, absolutnie nic Ci nie grozi, a sprzedający pozwu nie złoży bo wie, że poniesie tylko koszty sądowe. Nie daj się zastraszyć.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:43791813 Dzięki za wiadomość. Był to produkt którego po otwarciu nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub względy higieniczne - taka informacja widnieje w zakładce "Zwroty". Sprzedający mimo to dwukrotnie wyraził zgodę na odesłanie otwartego produktu - wiadomości te znajdziesz w zakładce Dyskusje. Być może istnieje jeszcze szansa na porozumienie obu stron i wypracowanie kompromisu? Serdecznie zachęcam. 

Rozumiem, że czujesz się zaniepokojona częstymi kontaktami ze strony sprzedającego. Oczywiście zgłoszę tę sprawę i skontaktujemy się ze sprzedającym. Przykro mi, że doszło do takiej sytuacji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ko_alka Weź tylko pod uwagę, że taka informacja w zakładce Zwroty sprzedającego może widnieć także w przypadku zakupu telewizora. Czy wtedy też jest potrzebna zgoda sprzedawcy na zwrot? Przy których produktach jest potrzebna taka zgoda?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96Umieszczając taką adnotację w przypadku oferty dotyczącej telewizora sprzedawca łamie regulamin allegro oraz narusza zapisy Ustawy Konsumenckiej .... konsekwencje znasz .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria Mylisz się. W takim przypadku sprzedawca niczego nie narusza. On może w każdej zakładce cytować przepisy prawa.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 nuuuu.... a wiesz co to jest klauzula niedozwolona ??

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria UUUUU, tak, wiem. To teraz napisz, które towary są higieniczne i zapytaj Allegro, czy przy zakupie telewizora sprzedawca nie może zamieścić przepisu o wyłączeniach z prawa do odstąpienia. Jednak niewiele wiesz.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 prowokujesz ? . Moja Babcia często mi powtarzała ,, masz rację ,ale bądź mądrzejszy i ustąp ,,

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria Nie, to Ty prowokujesz, bo przyczepiłeś się do mnie nie mając racji i wiedzy.  A Twoja babcia zupełnie mnie nie interesuje, choć szacunek jej się należy, jak każdemu.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:43791813 Czy mogę Cię prosić o zrzuty ekranu, na której widać tego typu wiadomości? Możesz załączyć je tutaj lub przesłać za pomocą formularza załączonego wyżej przez xyz 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:43791813
#7 Wielbiciel#

Jasne załączę jak będę w domu 🙂  @ko_alka 

oznacz moderatorów

WidelecNaTalerzu
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka 

Jak to wygląda z oceną negatywną w przypadku gdzie Klient chce oddać otwarty produkt (który ze względów higienicznych nie może oddać) i wystawia negatywną ocenę przez swoje niezadowolenie z tego powodu? Usuwacie czy zostaje?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

WidelecNaTalerzu pytasz ,, jak ??,, odpowiedź brzmi ,, jak zwykle ,,😁

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@WidelecNaTalerzu Kupująca ma prawo do własnej opinii, którą wyraziła za pomocą oceny. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@ko_alka  " Kupująca ma prawo do własnej opinii, którą wyraziła za pomocą oceny. " Bardzo ciekawe jest to co napisałaś. Poniewaz jak domyślam sie ocena ( nawet bez opisu) jest opinią wyrażona przez kupującego.

Wiec teraz reasumujac: Kupujący kupił przedmiot którego nie mógł zwrócic ze wzgledów higienicznych ( zgodnie z prawem i informacją w aukcji). Dalej Twoja infromacja "Sprzedający mimo to dwukrotnie wyraził zgodę na odesłanie otwartego produktu" czyli do konca szedł " na rękę" kupujacemu. W zamian za to otrzymał zaniżona ocene (opinie )od kupującego.

Wiec teraz jak to sie ma do art 212 KK który zacytuję:

Art. 212 Kodeksu karnego – zniesławienie 
„§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-znieslawienie-przedsiebiorcy-z-czym-sie-wiaze

Wystawienie jednej gwiazdki podczas kiedy sprzedający de facto działa na korzyśc kupującego zdjae sie działac na jego szkode i obniza zaufanie do niego jako do sprzedawcy 

Rozumiem "subiektywną opinie" lecz widzę różnice miedzy subiektywną opinią a działaniem na szkode ( swiadomym bądź nie) .

Zreszta w iinym wątku juz także dziś czytałem wypowiedź kupującego że sprzedawca dostanie negatywa tylko dlatego że kupujący zamówił przesyłke kurierską i nie było go w domu podczas przyjazdu kuriera a teraz musiałby pojechac do punktu. Cóż . Będzie kolejna " subiektywna opinia"

 

oznacz moderatorów

Client:43791813
#7 Wielbiciel#

Powiedzieli ze mogę odesłać ale oni to zutylizują a ja zwrotu pieniędzy nie dostanę. To dlaczego miałam odsyłać. Proponowali mi jakiś śmieszny bon na 50 zł którego nie chce bo nie zamierzam nic kupować u nich. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_Likos_ 

Art. 212 Kodeksu karnego – zniesławienie 
„§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Już mnie jeden supersprzedawca z tego pozwał. Pokazać Ci wyrok? 😄

Tam był komentarz opisowy i zaniżone wszelkie możliwie gwiazdki. Na szczęście sąd nie jest głupi i nie czyta **piiip**ycznych wywodów o gwiazdkach, zamieszczanych przez sprzedawców na tym forum.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@xyz96  cóż ja tego wyroku nie widziałem ani uzasadnienia ani okoliczności sprawy nie znam. Nawet śmiem wątpić czy on w ogóle istnieje.

A juz wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom to nawet zakładając że istnieje to rozumiem że sądy już nie sa potrzebne ? Bo @xyz96  już ogłasza orzeczenia we wszystkich sprawach????

Cytuje: "Na szczęście sąd nie jest głupi i nie czyta **piiip**ycznych wywodów o gwiazdkach, zamieszczanych przez sprzedawców na tym forum."

Cóż także chciałbym mieć władze i możliwość podejmowania decyzji za wszystkie sądy.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@_Likos_ 

" Kupująca ma prawo do własnej opinii, którą wyraziła za pomocą oceny. " Bardzo ciekawe jest to co napisałaś. Poniewaz jak domyślam sie ocena ( nawet bez opisu) jest opinią wyrażona przez kupującego.

Wiec teraz reasumujac: Kupujący kupił przedmiot którego nie mógł zwrócic ze wzgledów higienicznych ( zgodnie z prawem i informacją w aukcji). Dalej Twoja infromacja "Sprzedający mimo to dwukrotnie wyraził zgodę na odesłanie otwartego produktu" czyli do konca szedł " na rękę" kupujacemu. W zamian za to otrzymał zaniżona ocene (opinie )od kupującego.

Wiec teraz jak to sie ma do art 212 KK

 

Jeżeli chcesz oceniać Serwis to chyba pod kątem: Art. 18 k.k. i/lub Art. 13 k.w., (a nie: Art. 212 k.k.) ?

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów