anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wyszukiwanie w opisach ofert

czarek33z
#9 Pomysłodawca#

Witam wszystkich!

Chyba nie tylko ja jestem zdenerwowany usunięciem (testowym??) możliwości wyszukiwania w opisach ofert. To była (i mam nadzieję, że wróci) możliwość bardzo przydatna! 

Apeluję do Zarządzających portalem do przywrócenia tej funkcji!!!! 

Pozdrawiam,

Czarek 

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

Knowhere
#21 Demiurg#

@czarek33z Już było kilka tematów o tym, wraz z odpowiedziami moderatorów i rozwiązaniami podrzuconymi przez użytkowników - wystarczyło poszukać.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

czarek33z
#9 Pomysłodawca#

Może i było, ale funkcja jest nadal wyłączona (niedostępna, zlikwidowana?). Być może są jakieś sposoby obejścia, ale osobiście chciałbym mieć dostęp do tej funkcji bezpośrednio, podczas wyszukiwania. Była użyteczna.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@czarek33z Tę opcję wyłączyliśmy testowo u połowy użytkowników Serwisu. W tym wątku znajdziesz więcej informacji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

czarek33z
#9 Pomysłodawca#

Szanowna Pani, Dziękuję za odpowiedź.

Moje pytanie po to zadałem, by Moderatorzy wiedzieli, że są osoby, którym ta zmiana "testowa" się nie podoba.

Mam nadzieję, ze funkcja zostanie przywrócona.

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem dlaczego została wyłączona. Przy wyszukiwaniu książek czy płyt jest bardzo potrzebna.

Pozdrawiam,

Czarek

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@Knowhere jak znasz temat to podrzuć link a nie zachowuj się jak niemiły moderator. ( nie dotyczy moderatorów odpisujących w allegro gadane) Są osoby które zaglądają na nowe wątki i na tym budują swoją wiedzę. Stare wątki bywają tak zaśmiecone że ciężko znaleźć potrzebne informacje,

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@BURZYNSKID Przez to, że komuś nie chce się wpisać dwóch słów w wyszukiwarkę, mam robić to po parę razy dziennie i wrzucać komplet linków do kolejnych tematów?
Nie jestem niemiły - po prostu jest taki moment w którym dochodzę do wniosku, że to nie fair, że muszę tracić swój czas na wyszukiwanie info, które ktoś równie dobrze mógłby znaleźć sam, bo to nie jest żadna wiedza tajemna (ani ukryta). Z drugiej strony nie chcę się zachowywać jak (niektórzy) pracownicy (nie tylko) allegro i trzymać na podorędziu kompletu wklejek.
Śmietnik na forum to bardziej powodują wielokrotnie zmultiplikowane wątki (za którą to czynność na wielu forach jest co najmniej warn, a po kilku warnach w nagrodę dostaje się perma, bo jedną z zasad na nich jest to, że "zanim założysz nowy temat - skorzystaj z wyszukiwarki").

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Mirek_Woj
#8 Zapaleniec#

@KnowhereTu nie chodzi o jakieś stosowanie trików i wskazówek innych, tylko o rozwiązanie systemowe, które działało. Przecież nikt nikomu nie każe przy szukaniu zaznaczać opcji "szukaj w opisach".

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Mirek_Woj Mój post wyżej był odnośnie wyszukiwania tematów na allegro gadane;]

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

czarek33z
#9 Pomysłodawca#

Ponieważ jestem tu po raz kolejny w nieuprzejmy sposób strofowany, że podjąłem (po raz kolejny) temat "wyszukiwania w opisach", powtórzę raz jeszcze:

Moje pytanie po to zadałem, by Moderatorzy wiedzieli, że są osoby, którym ta zmiana "testowa" się nie podoba.

Jak najbardziej jest zasadnie "zwielokrotnianie wątku", by do Zarządzających portalem dotarło.

A wszystkowiedzących i znerwicowanych proszę o powstrzymanie się od komentowania mojej uwagi.

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@czarek33z Moderatorzy już dawno wiedzą😏

A cóż to, dlaczego nie można komentować na forum (dyskusyjnym), panuje jakaś cenzura, zakaz jakowyś?🤔

Jak to mówią, podobno "w kupie siła". Wobec tego lepszy jest jeden wątek z 60. postami, czy 60 wątków z jednym postem?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

czarek33z
#9 Pomysłodawca#

Proponuję 20 kropli wyciągu z kozłka lekarskiego oraz separację od klawiatury na co najmniej tydzień.

Powinno się polepszyć.

A funkcja od której wszystko się zaczęło (w tym wątku) - u mnie przynajmniej już działa! Ślę więc dziękczynnych westchnień modły ciche pod adresem Moderatorów i Moderatorek!

oznacz moderatorów

czarek33z
#9 Pomysłodawca#

No niestety, pospieszyłem się. Funkcja działa, gdy sprawdziłem bez zalogowania. Ale po zalogowaniu - nie działa. 

Cóż, za szybko dziękowałem Moderatorom... 

Sprawa jest nadal aktualna. Poza tym dziwna, wkurzająca i niepokojąca. A nade wszystko - niezrozumiała. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@czarek33z Hm, skoro twierdzisz że powinno się polepszyć, to może zastosuj się do własnej porady i sam sobie łyknij tego wyciągu, a wtedy jest szansa że wzrok się wyostrzy i zauważysz, że @nat_not podlinkowała temat, w którym masz podane rozwiązania problemu braku wyszukiwania w opisach ofert😏

Zatrzęsienie znachorów w tym kraju, nawet kilku tu na forum już się ujawniło w ostatnich dniach.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

czarek33z
#9 Pomysłodawca#

To po prostu nie jest prawda. To, co opisane jest w poleconym wątku dotyczy parametrów itp nowomownych kategorii. Nie są wyszukiwane opisy ofert (np. spis treści - jeśli sprzedający książkę umieści, czy zawartość płyty CD). 

Proszę Szanowny/a Knowhere przestać wprowadzać ludzi w błąd i pouczać. Wiem co piszę, sprawdziłem. NIE WYSZUKUJE! A dokładniej wyszukuje inaczej i gorzej niż z opcją "szukaj w opisach ofert". 

I widzę, że kozłek już nie pomoże. Tego typu "wieczni komentarzy" są  na każdym portalu, forum - zawsze pouczający i mający niewielką wiedzę. I co ciekawe wpisujący po całych dniach i nocach, bez chwili wytchnienia i czasu na rzeczywistą pracę. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@czarek33z Niektórym to chyba przydałby się opiekun z MOPS-u pomagający w klikaniu (nie tylko w wyszukiwarkach).Masz leniwy człowieku.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-gdzie-jest-opcja-szukaj-w-opisach-...
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/allegro-gdzie-jest-opcja-szukaj-w-opisach-...

Jeśli ja mam niewielką wiedzę w temacie IT, to Ty niestety masz jej spory deficyt (a przynajmniej w temacie, na który próbujesz ze mną polemizować).

Wiesz do czego przyczyniają się tacy malkontenci jak Ty? Do tego, że ludziom przestaje się chcieć odpisywać i pomagać, bo zaczyna być im szkoda poświęcać swojego czasu, gdyż zamiast zwykłego "dzięki" mogą liczyć co najwyżej na polecanie jakichś dziwnych specyfików, wizyt u specjalisty, zarzucanie braku wiedzy, wymądrzanie się itp. zagrywki, które mają na celu leczenie w wirtualu kompleksów z reala takiego malkontenta. A w bonusie okazuje się jeszcze, że malkontenci są "bardzo zorientowanymi" biografami czyjegoś życia.

EOT

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

czarek33z
#9 Pomysłodawca#

ad Knowhere

Wyszukiwanie "Beethoven" +"Richter", pozwala znaleźć tę ofertę: 8850177957 (wpisuję ostatnie cyfry z linka, bo całości nie mogę tu skopiować). Jest to płyta LP, z interesującym mnie utworem oznaczonym w katalogu Beethovena "WoO6". I ten mumer katalogowy jest w opisie płyty.

Gdybym zaś szukał "Beethoven" + "Richter" + "WoO6" - nie znalazłbym tej płyty w obecnej konfiguracji.

Oznacza to, że dawna opcja "szukaj w opisie ofert" nie jest tożsama z obecną opcją szukania.

I na prawdę, człowieku - odklej się ode mnie i moich wpisów, bo na zaprawdę: wiem co klikam. Jedź na wakacje, wykorzystaj bon od prezydenta, zdejmij maseczkę i ciesz się życiem ci pozostałym.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@czarek33z Maseczki nigdy nie zakładałem, żadnego bonu od nie mojego prezydenta nie dostałem (ani bodaj złotówki jakiegokolwiek socjalu, kiedykolwiek), więc łaskawie ode mnie się odstosunkuj i przestań przyklejać metki, które najwidoczniej są ci bardzo bliskie (normalnie jesteś miszczem, nawet tutaj udało ci się wcisnąć politykę).

A skoro nie potrafisz sobie dolepić na końcu linka &description=1 lub przelogować się (wcześniej usuwając cookies) ze 2-3 razy celem "wymuszenia" pojawienia się tej opcji z powrotem w wyszukiwarce, to becz dalej na forum - może ktoś się zlituje i ci da.

Sayonara😏

PS "Naprawdę" pisze się łącznie.

PPS "(wpisuję ostatnie cyfry z linka, bo całości nie mogę tu skopiować)" - nie że nie możesz, tylko najwidoczniej - jak to ująłeś - brak ci wiedzy na to pozwalającej😏
Po raz ostatni pokazuję ci paluszkiem, jak wójt krowie na rowie...

https://allegro.pl/listing?string=Beethoven%20Richter%20WoO6
https://allegro.pl/listing?string=Beethoven%20Richter%20WoO6&description=1

Jeśli nie widzisz różnicy między tymi linkami (i wynikami wyszukiwania jakie generują - a aukcja o wklejonym wyżej numerze jest wśród tychże), to nie wiem, może walnij sobie flakon kozieradki (czy co tam polecałeś), bo ewidentnie coś ci wypadło😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

czarek33z
#9 Pomysłodawca#

Skoro jestem taki głupi, to trzeba nie komentować moich komentarzy.

W tej chwili opcja pojawiła się - być może zmienili coś Moderatorzy.

Mój opis wyszukiwania był jak najbardziej rzeczywisty, i jest faktem że opcja "wyszukiwania w opisach" znikła - nie jest to mój wymysł czy nieznajomość rzeczy.

Celem Moderatorów powinno być stworzenie i utrzymywanie funkcji przyjaznych użytkownikom, a nie zmienianie, manipulowanie i "testowanie".

 

A osobę mnie pouczającą powyżej uważam za zwykłego chmyza.

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

😴

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów