anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyniki wyszukiwania - pokazuje wyniki z pominieciem słów kluczowych

venthyl
#8 Zapaleniec#

Witam

Od jakiegoś czasu  w przypadku wyszukiwania allegro wyświetla cała masę wyników z pominięciem niektórych kryteriów wyszukiwania, co powoduje konieczność przeglądania dużej ilości wyników nie związanych z wyszukiwaniem.

Da się jakoś to wyłączyć bo się pochlastać można

 

np

https://allegro.pl/kategoria/zderzaki-zderzaki-254699?string=%22allroad%22%20a4%20b8%20zderzak&strat...

gdzie szukane jest

allroad a4 b8 zderzak

wyswietla aukcje bez slowa allroad albo zderzak

co z tym można zrobić?

 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@venthyl Przekazałam Twoje zgłoszenie do zespołu, który zajmie się weryfikacją opisywanego problemu. Wrócę do Ciebie z informacją, jak tylko się czegoś dowiem. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@venthyl Wracam do Ciebie z odpowiedzią. Nasz dział techniczny nie stwierdził tutaj błędu. Wyniki wyszukiwania zależą od tego, w jaki sposób wpiszesz szukaną frazę.
Jeśli wpiszesz ją bez znaków specjalnych, czyli tak: allroad a4 b8 zderzak to w wynikach otrzymasz oferty, w których będzie występowało którekolwiek ze wpisanych fraz.
Jeśli chcesz wyszukać ofertę, w której będzie dokładnie występowała cała fraza musisz wpisać ją w cudzysłowie: "allroad a4 b8 zderzak".


Szczegóły opisane są w tym artykule

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

venthyl
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie

do niedawna używało się nawiasu  (fraza1 fraza2)   i tylko w tych przypadkach wyszukiwało się jedno lub drugie

do niedawna wszytko wpisane w polu szukaj było traktowane żę musi wystąpić na raz ( ale w dowolnej kombinacji) dzięki temu pokazywało rożnie skontrowane opisy  ale zawsze wyświetlało tylko te gdzie są wszystkie na raz

używanie apostrofu "allroad a4 b8 zderzak"   tez jest bez sensu  bo ludzie rożnie opisują przedmioty

Proszę o informację jak przywrócić poprzedni sposób wyszukiwania

lub jak sformułować zapytanie aby było potraktowane jako allroad i a4 i b8 i zderzak

tak aby po ludzko można było szukać jak jakiś czas temu

oznacz moderatorów

venthyl
#8 Zapaleniec#

Witam  we wskazanym linku jest informacja żę  wyłacznie w przypadku użycia nawiasu  ( )  pokaże się którykolwiek wynik

nawias [ ( ) ]
Wyszukiwarka weźmie pod uwagę którekolwiek z wpisanych w nawiasie słów. Na przykład: jeśli wpiszesz [ (sims3 sims4) ], wyszukasz oferty, w których kupisz trzecią lub czwartą edycję tej gry.
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@venthyl Spójrz na tę samą tabelkę wiersz niżej:

cudzysłów [ " " ]
Wyszukasz oferty z dokładnie taką frazą, jaką wpiszesz w cudzysłów.
Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

venthyl
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie

ja nie szukam dokładnej frazy, tylko po wybranych  cechach produktu opisanych w tytule, 

które muszą wystąpić wszystkie razem ale w dowolnej kolejności.

i tak według przesłanego odnośnika do wyszukiwania powinno to działać

J.

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@venthyl Rozumiem, natomiast wyjaśniłam jak działa nasza wyszukiwarka. Sugeruję więc, abyś skorzystał dodatkowo z opcji filtrowania oraz opcji "szukaj też w opisach".🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

venthyl
#8 Zapaleniec#

Jak i jest napisane  że wyszukiwarka weźmie (w domyśle) wszytki wpisane frazy pod uwagę na raz , dzięki temu znajdziemy według przykładu ze strony konkretne telewizory z konkretnymi parametrami.

 

Nie musisz wybierać szczegółowych cech produktu, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce te, które Cię interesują (na przykład telewizor 4k 50 cali nowy). Wyszukiwarka weźmie je pod uwagę, tak samo jak różne odmiany szukanego wyrazu i kategorie, do których jest przypisana oferta. Możesz dodatkowo zaznaczyć opcję [szukaj też w opisach ofert].

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@venthyl Wpisanie po spacji szukanych słów powoduje, że wyszukiwane są oferty, w których występuje co najmniej jedna ze wpisanej frazy. Nasza wyszukiwarka działa na podstawie operatora "lub".

Zatem dla frazy allroad a4 b8 zderzak w wynikach otrzymasz oferty, w których może być tylko słowo allroad LUB a4 LUB b8 LUB zderzak.

Nie muszą one występować wszystkie w jednej ofercie. Tak działa wyszukiwarka bez używania znaków specjalnych. 😉
Jeśli jednak chcesz wyszukać oferty, w których występuje dokładnie taka fraza, którą wpiszesz w wyszukiwarce, to musisz zawrzeć ją w cudzysłowie, czyli wpisać "allroad a4 b8 zderzak". 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

venthyl
#8 Zapaleniec#

Używam allegro od lat,

Więc to co Pani napisała jest niezgodne z informacją o sposobie wyszukiwania przy wpisaniu samych cech produktu

W instrukcji jest wyraźnie napisane

"Nie musisz wybierać szczegółowych cech produktu, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce te, które Cię interesują (na przykład telewizor 4k 50 cali nowy). Wyszukiwarka weźmie je pod uwagę, tak samo jak różne odmiany szukanego wyrazu i kategorie, do których jest przypisana oferta. Możesz dodatkowo zaznaczyć opcję [szukaj też w opisach ofert]."

co oznacza że powinien być zwrócony tylko wynik zawierający wszystkie cechy produktu

telewizor 4k 50 cali nowy

czyli wyszukiwarka musi wyświetlić wyniki zawierające wszystkie cechy  na raz

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@venthyl Konsultowałam tę kwestię z naszym działem techniczny, który potwierdził prawidłowość działania wyszukiwarki. Fragment, który wskazujesz oznacza, że zostaną CI wyświetlone wszystkie oferty, które zawierają chociaż jedno słowo z wyszukiwanej frazy. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

venthyl
#8 Zapaleniec#

Jakiś czas temu działało to an zasadzie   i i i i   a nie lub lub lub

można było normalnie znależć produkty

szukanie na zasadzie lub jest bez sensu i zwraca śmietnik , a nie szukane produkty.

Proszę o dokładne wskazanie w instrukcji żę wyszukiwarka wyświetli wszystkie produkty tylko nie te których ja szukam , ponieważ użyje  LUB zamist I

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@venthyl Artykuł, który załączyłam wyżej w żaden sposób nie wskazuje na to, że brane pod uwagę są wszystkie frazy na zasadzie "i". Jak już wspomniałam, fragment, który cytujesz również na to nie wskazuje. Ma jedynie zobrazować to, że szukając telewizora o konkretnym rozmiarze nie musisz zamieszczać również informacji o marce i innych parametrach. Dla pewności wyjaśniałam to również z działem technicznym i dostałam dokładnie takie informacje, jak Tobie przedstawiłam. Nie jest to błąd wyszukiwarki, a jej poprawne działanie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

venthyl
#8 Zapaleniec#

Witam

Mam problem z wyszukiwaniem produktów,

jakiś czas temu działało normalnie, tzn wyniki wyszukiwania uwzględniały wszystkie wpisane słowa kluczowe razem. np. tak też cały czas działa Google.

Niestety od jakiegoś czasu mam bardzo duży problem ze znalezieniem produktów na allegro, ponieważ wyszukiwarka pokazuje wyniki niezależnie dla każdej frazy zapytania, co powoduje absurdalnie duże ilości wyników które nie mają nic wspólnego z szukanym przedmiotem , jest to bardzo uciążliwe.

używanie " " nie rozwiązuje problemu ponieważ sprzedający wprowadzają frazy w różnej kolejności w opisach i nierealne jest wyszukiwanie w ten sposób przy dużej ilości kryterii.

Proszę o informację w jaki sposób można skorzystać z wyszukiwarki w normalny sposób, bo aktualnie można użyć określenia zaśmiecarka, bo im bardziej precyzujemy cechy tym więcej niechcianych wyników otrzymujemy.

Pozdrawiam Serdecznie

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@venthyl a czy możesz podać nam przykłady konkretnych zwrotów, w których według Ciebie występuje taki problem? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

venthyl
#8 Zapaleniec#

Witaj:)

zderzak allroad a4 b8 

pokazuje 70% wyników spoza kryterium wyszukiwania

doprecyzuje że problem występuje przedewszystkim tam gdzie szukane jest po tytułach samych aukcji bez istniejących cech produktu wybieranych jako opcje przy wystawianiu aukcji

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@venthyl dziękuję, skonsultuję tę kwestię z zespołem i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Bo tak to teraz działa, "totalne dziadostwo" stworzyło Allegro i nawet nie chcą słuchać ludzi, totalnie się zabetonowali na sugestie. My szukamy przez Google.🤗

oznacz moderatorów

karmaipasza_pl
#11 Animator#
oznacz moderatorów