anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Złe dane do wysyłki

joanna-wachalska
#7 Wielbiciel#

Kupiłam od sprzedawcy produkt który opłaciłam już i został już nadany nr paczki z odbiorem na poczcie Polskiej. 

Po ok godz zauważyłam że wpisałam złe dane do wysyłki. Z automatu poprostu nie spojrzałam na jakie dane wysyłam. 

Anulować zamówienia już nie mogę. 

Odebrać paczki też nie będę mogła bo nie jest na mnie 

Co robić 

DZWONIŁAM i pisałam do sprzedawcy ale cisza 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

AlePiesio
#13 Ambasador#

Sprzedawca ma weekend. W poniedziałek pewnie odbierze. Zmienić adresu paczki już nie można bo jest w drodze. Pewnie wróci do sprzedawcy a on może obciążyć Cie kosztami powrotnej paczki ponieważ Poczta Polska mu doliczy to do rachunku. 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Pół prawdy to całe kłamstwo, wiesz?

@joanna-wachalska 

Uściślam:

Możesz odstąpić od umowy, zanim odbierzesz przesyłkę, ale będzie się to dla Ciebie wiązać z kosztami. Po pierwsze sprzedający jest zobowiązany do zwrotu najniższego kosztu przesyłki ustawionego w ofercie - jeśli np. miał opcję wysyłki zwykłym listem za 4,30 a Ty wybrałaś paczkę za 14,50, będziesz 10,20 w plecy. Po drugie sprzedający ma pełne prawo potrącić poniesiony koszt zwrotu, jeśli ten zwrot nie był darmowy jak w InPost. O ile pamiętam, poczta kasuje za zwrot tyle, ile za wysyłkę paczką ekonomiczną o danej wadze. Będziesz kolejne kilkanaście złotych do tyłu.

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Za gapiostwo niestety się płaci. Co by teraz się nie zrobiło to i tak będą koszta dla kupującej i sprzedającego. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Piszesz o pełnych prawach sprzedającego, a zapominasz o jednym pełnym prawie kupującego - prawie do negatywnej oceny i zaniżenia gwiazdek. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Karać obniżeniem not za to że się samemu źle wpisało adres to normalnemu człowiekowi nawet do głowy nie przyjdzie .Trzeba pogodzić się z pomyłką ,przyjąć to na klatę ,pokryć koszty zwrotu i ewentualnego ponownego nadania .

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Tylko jeszcze podaj z jakiego powodu?

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@joanna-wachalska 

A co konkretnie zostało nadane - paczka fizycznie, czy numer paczki? Sprzedawca mógł wpisać numer przesyłki wczoraj, a w poniedziałek dopiero ją nadać. Sprawdź tutaj numer przesyłki - czy widnieje jako nadana:

https://emonitoring.poczta-polska.pl/

Jeśli nie, wycofanie nie będzie problemem i nie będzie się wiązać z kosztami.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@joanna-wachalska Poczekaj na spokojnie do poniedziałku. Jest weekend, ludzie maja wolne. Nie daj się podpuścić na awantury w typie "negatyw" "zaniż ocenę" itp. Dzwoń w poniedziałek rano i załatw sprawę telefonicznie, tak jest najprościej, bezstresowo. W końcu to Ty wpisałaś zły adres, wię za co karać sprzedawcę ? Za to,że jakiś "doradzacz" preferuje kłótnie ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@joanna-wachalska ale wpisałaś lub same się wpisały dane na które już kiedyś zamawiałaś ? więc musi być to znajoma osoba, może poproś niech odbierze za Ciebie na poczcie, albo uprzedź może listonosz przyniesie i niech odbierze  🙂  A jak nic nie wskóracie i paczka wróci to dokonaj zwrotu ( odstąpienia ) sprzedawca odda kasę odliczając koszt powrotu paczki bo to spoczywa przy odstąpieniu na kupującym.

A cisza bo zapewne weekend i niektórzy odpoczywają zadzwoń w poniedziałek zapewne wszystko się wyjaśni 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Za wskazanie danych do wysyłki - to Ty odpowiadasz.

Pisz i dzwoń do sprzedawcy - najlepiej dzwoń w poniedziałek rano "do skutku". Jak przesyłka nie została jeszcze wysłana - sprzedawca może zmienić dane do wysyłki - w określonym zakresie. Ew. może wstrzymać zamówienie, a ty możesz zgłosić odstąpienie od umowy i dokonać ponownego zakupu.

"DZWONIŁAM i pisałam do sprzedawcy ale cisza" - jest weekend, sprzedawcy to nie "roboty typu Allegro", nie ma tutaj automatów, a ludzie też chcą mieć jakiś wolny czas. Uszanuj to.

oznacz moderatorów