anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Za przesyłki od 1 sprzedającego naliczono opłatę za każdą przesyłkę osobno, czy mogę to zmienić?

Client:77349128
#8 Zapaleniec#

Witam. Mam pytanie. wczoraj przydarzylo mi sie cos co nigdy wczesniej mnie nie spotkalo na innych servisach aukcyjnych typu **piiip** i np. **piiip**. Jestem uzytkownikiem platnej uslugi allegro smart i w ostatnim czasie licytowalem elektronike od jednego ze sprzedajacych. Wczesniej raczej nie bralem udzialu w licytacjach tylko korzystalem z opcjii kup teraz... Gdy aukcje zostaly zakonczone po odczytaniu powiadomienia ,ze owaką aukcje wygralem, przystapilem do platnosci. Zakonczonych pomyślnie aukcjii bylo 9 ktore zakonczyly sie w odstepach czasowych 15min do 1godz. miedzy nimi. Gdy przeszedlem do zakladki moje zakupy wyswietlila mi sie lista zakonczonych aukcjii czekajacych na splate. Ucieszylem sie ze udalo wylicytowac  mi sie tanio kilka produktow od  tego samego sprzedawcy w zwiazku z tym iz mam alllegro srarta wykupionego przesylke bede mial za free. zaczelem zaznaczac zakupione przedmioty za ktore chcialem zaplacic. jednak nie dalo sie w opcjach jakos skonsolidowac tych wszystkich zakupow. Chcac otrzymac towar jeszcze przed weekendem zaczalem dokonywac  wplat za kazda aukcje osobno łudzac sie jeszcze ze po zrobieniu przelewow blikiem gdy juz wszystkie tranzakcje zostana uregulowane nadplata za przesylki zostanie mi zwrocona np. na jakis portfel paypo z ktorego korzystam albo voucher ktory bede mogl wykorzystac na zakupy czyli poprostu odzyskac moje pieniadze tym bardziej ze wszystkie paczki zostaly wyslane razem dopiero nastepnego dnia. Wydawalo mi sie ze jest to logiczne myslem ze takich rzeczy nie trzeba mowic, ze do jednego adresata w tym samym czasie wysylajac 9 tabletow mozna wsadzic w jedna paczke). Rece czlowiekowi opadaja. Po rozmowie z zaklopotanym sprzedawcą ktory mowil ze mial sie ze mna kontaktowac w tej sprawie ale jednak postanowil to wyslac wybierajac opcje korzystną  dla niewiadomo kogo, postanowilem skontaktowac z obsluga klijentow allegro. Tam zostalem jedynie "pocieszony" wiadomoscia ze niestety, ale nieraz zdarza mu sie odbierac telefony od ludzi z tym samym problemem. Poinformowal rowniez po zakonczonych licytacjach od tego samego sprzedawcy nalezy chyba anulowac splate tych owych wygranych licytacji i wtedy z kolei cos tam da sie zrobic aby polaczyc te wszystkie zakupy w jeden. Przynajmniej tyle z tego zrozumialem na juz dosc mocno spietych posladkach. Zostalem poinformowany iz nie ma szans na odzyskanie moich dinero. Odrazu pomyslalem ze niektorym ułomkom jak ja tez przytrafialy sie takie sytuacje to dlaczego najwiekszy potencjalnie serwis aukcyjny w Poolsce nic nie zrobil, aby nie narazac swoich stalych klijentow na niepotrzebny stres, ale widocznie w czasach zarazy gdy wiecej ludzi zaczelo robic zakupy maja w poważaniu tak sporadycznie pokrzywdzonych, nas pojedynczych szarych smieci. Wracajac do poczatkowego pytania chcialem sie dowiedziec czy komus jak mi udalo sie wynegocjowac takie korzystne warunki wysylki na portalu. 8 x 8.99zl nie potrafie podac wyniku rownania ale jak za paczki warzace w sumie nie wiecej niz 7kg to mysle ze dill bardzo gruby. Mam nadzieje ze ktos o tym przeczyta albo uslyszy i uda mu sie uniknac tych przyjemnosci. Boli mnie to bardzo bo czuje wielka bezsilnosc. Te moje 80zl za ktore moglem wydac na zakup pasty lagodzacej otarcia miejsc przy odbytniczych. Jak paczke do Anglii 20kg wysylalem to tyle nie placilem za wysylke, a gosciu 390km z Polski odemnie potrafil skombinowac taki transport. A bo potem jeszcze musialby sie cackac z odsylaniem nadplaty... Mam nadzieje ze rany sie szybko zabliźnia i jakos to bedzie. Jedyna pocieszajaca mysl, zreszta typowo Polska, to ta ze teraz moge wystawic  11 fajnych komentarzy i poczuje tak jakby magie swiat latem gdy bede otwieral moje przesylki a sasiedzi beda potrzebowac masci jak ich scisnie skkad Kto i co mu tyle wysyla .Takze debili takich jak ja nie brakuje, obejrzy reklame w tv super aukcjii internetowych, bankow- blik blik click click i gotowe obstrukcje żołądkowe. Pretesje musze miec do siebie bo zrobilem click i juz nie da sie z tym nic zrobic. Jesli jednak ktos ma moze numer do szefa allegro albo jakis pomysl zeby po ludzku rozwiazac ta sytuacje, prosze o kontakt [edycja]. Pozdrawiam Serdecznie. Były allegrowicz.

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:77349128 sprzedawca powinien Ci nadać 9 paczek oddzielnie skoro za nie zapłaciłeś, poproś sprzedawcę o zwrot za 8 paczek skoro nadał jedną. Co do łączenia zamówień da się o ile są poprawnie ustawione cenniki po stronie sprzedawcy.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kostas11 wyobrażasz sobie jakość sprzedaży po takiej operacji ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:77349128 Kupiłeś na wielu licytacjach i zapłaciłeś każą osobno z osobnym kosztem wysyłki? To błąd. Trzeba było spróbować zapłacić za wszystko razem przez Allegro Finanse, a gdy się nie dało, trzeba było skontaktować się ze sprzedawcą, wziąć od niego numer konta bankowego i zapłacić za całość normalnie, bezpośrednio na jego konto, za wszystkie przedmioty + jeden koszt wysyłki. Smart nie gwarantuje darmowych dostaw w każdej sytuacji, musi być spełnionych szereg warunków, zarówno po stronie sprzedającego jak i kupującego.

Poczytaj o Smart; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/korzysci-i-aktywacja-allegro-smart/jak-korzystac-z-allegro-s...

oznacz moderatorów

Client:77349128
#8 Zapaleniec#

nie wymagalem zeby przesylka byla darmowa. ale 8,99 a 89.90 robi roznice przynajmniej dla  mnie. Teraz mnie boli, a nie mam na maść.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:77349128 poproś w dyskusji o zwrot za nie nadane paczki 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:77349128
#8 Zapaleniec#

Ostatnia moja tranzakcja tym serwisie. Wszyscy zadowoleni tylko klijent poszkodowany. Moja wina. Jak usunac konto na tym szajsie?? Obawiam sie ze w tym tez nikt nie bedzie potrafil pomoc. czekam na wszystkie paczki i cześć.

oznacz moderatorów

Client:77349128
#8 Zapaleniec#

allegro oczywiscie juz pozwolilo sobie zmienic tytul mojego dzieła. brawo

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@Client:77349128  U mnie dalej widać stary tytuł:

tytuł.png

 

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:77349128 ale czemu ?  Troszku Twojej winy i pośpiechu i więcej sprzedawcy co powinien Ci oddać kasę, napisz w dyskusji że chcesz zwrotu i tyle 🙂

A tu masz jak zakończyć współpracę z allegro https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/dane-i-ustawienia-konta/jak-zakonczyc-dzialalnosc-w-alleg...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

tu masz jak rozwiązać umowę z allegro -https://allegro.pl/rozwiazywanie-umowy/wniosek/rozwiazanie

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Kiedy w końcu zajmiecie się tym problemem 

1. utrata jakości poprzez niedodanie numerów przesyłek 

2 .zwrot niesłusznie naliczonej prowizji od kosztów przesylki 

Wszystko dla dobra klienta .

Nie będę zaskoczony jak niebawem pokaże się post wymienionego sprzedawcy ,który:

 będzie miał problem z jakością 

 będzie miał problem z odzyskaniem prowizji od kosztów przesyłki 

 oberwie 9 negatywów od autora wątku .

 

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@mdrogeria napisał: "oberwie 9 negatywów od autora wątku"

5323214

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:98572120 liczy tak ,ale widocznych jest 9. Korci mnie żeby coś wkleić ,ale mam bana na fotki .

oznacz moderatorów

Client:77349128
#8 Zapaleniec#

Pani  moderator gratuluje. wszystko madrze wjasnione. tylko dlaczego ja za to place?? ja nie jestem zadna firma. jestesm prywatna osoba.  czy to tak trudno sie domyslic?? skontaktowac przed wysylka w ilu paczkach chce dstac towar??? czy chce zalpacic 10 zl czy 100??? i co ??? sprawa zalatwiona???? pisalem przed wysylka do sprzedjacego..sprawdzcie to sobie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:77349128 allegro jest firmą nastawioną wyłącznie na zysk , a ta elegancka prokosumenca czapeczka jaką się afiszują jest uszyta z wełny golonej ze sprzedawców za pomocą ocen kupujących , dyskusji ,chorej jakości sprzedaży .

Sprzedawcy nie mają wyjścia , muszą postępować według ściśle określonych reguł . Uwierz mi choćbym chciał przychylić się do prośby kupującego / tak jak w Twoim przypadku / to i tak rykoszetem dostanę od allegro .

 wiem ,że zadałem niewygodne pytanie i pewnie dlatego odpowiedzi nie otrzymałem . Ta wypowiedź pewnie zostanie usunięta , ale może ktoś zdąży przeczytać .

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@mdrogeria Nie martw się, nie usuną Twojego wpisu. Po pierwsze, jesteś przecież sprzedawcą. Po drugie, moje posty wciąż wiszą, a to znaczy, że typ, który zgłasza wszystko jak leci  jeszcze nie wrócił z roboty, w której tyra po 12 godzin dziennie za najniższą krajową.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:98572120 nie marwię się jest fajnie , że przeczytałeś .

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@mdrogeria Zawsze można było anulować z klientem te 9 transakcji i poinstruować go jak ma dokonać jednego zakupu wszystkich sztuk.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

vonNogay tak , ale autor wątku jest nowicjuszem i nie zdawał sobie sprawy z tego jak to jest skomplikowane . W jego rozumieniu jak innego przeciętnego kupującego wystarczył mail do sprzedawcy ,a tu niestety bariera jaką stworzyło allegro nie jest do przeskoczenia dla sprzedającego . Jaka sam napisał cyt,, za stówkę to bym sam pojechał  i zobaczył kawałek świata ,,

Allegro mocno skomplikowało życie kupującym i sprzedajacym , doskonale o tym wiedzą tylko nie zdają sobie sprawy z tego ,że portal traci klimat , a to w przyszłości wpłynie na obroty .

oznacz moderatorów