anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zajrzyj do obserwowanych wyszukiwań - czyli nowy wygląd Obserowowanych Wyszukiwań

Hellsin
#9 Pomysłodawca#

Witam, tak jak w temacie, w ciągu paru ostatnich dni, allegro zmieniło wygląd listy obserwowanych kategorii wyszukiwań, jak kiedyś była lista z duża ilością przedmiotów, to tak obecnie od paru dni jest lista z trzema przedmiotami z danej grupy i dużą czcionką napis:

"ZOBACZ WSZYSTKIE NOWE" 

Ok wszystko by było fajnie i ładnie, gdyby nie to, że jak nawet wejdzie się w ten przycisk to są aukcję z ponad 24h ... sortowane w dół według czasu dodania ... stało się to strasznie zlane i mało czytelne, dodatkowo Allegro już dawno usunęło opcję, po której można było sprawdzić jakie aukcje zostały wystawione w ciągu 24h i innym odstępie czasu ... 

Czy tylko mnie irytuje ta zmiana ? Co na to Allegro ? Pozdrawiam

oznacz moderatorów
106 ODPOWIEDZI 106

Hellsin
#9 Pomysłodawca#

niestety tak to obecnie wygląda u wielu użytkowników, mi od paru dni już się nie chce po prostu tego przeglądać, bo jest to strata czasu ... 

oznacz moderatorów

Arkadia_OK
#11 Animator#

@Knowhere- mam w powiadomieniach jedną całą kategorię i teraz codziennie przychodzi mi tylko 9 ofert (na np. 50 nowo dodanych), a przycisk "Zobacz wszystkie nowe" pokazuje nie tylko nowe ale wszystkie oferty posortowane od najnowszej. Dla mnie to jest właśnie najbardziej wkurzające, gdyż Allegro "zabrało" istniejącą funkcjonalność, a w włożyło jakąś protezę....

Dodatkowo, format mail-a wymaga przynajmniej ekranu 4k żeby zobaczyć te 9 ofert bez przewijania w bok.

Po prostu kolejny pseudo-projektant forsujący swoje pomysły, bez wiedzy o ergonomii i preferencjach użytkowników.

oznacz moderatorów

ulala1976
#8 Zapaleniec#

Hellsin jak dodać kategorię do ulubionych?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ulala1976 Cześć 🙂 Wystarczy, że przeklikasz się do interesującej Cię kategorii, a następnie klikniesz przycisk "obserwuj wyszukiwanie":

ko_alka_0-1658301713308.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Hellsin
#9 Pomysłodawca#

Witam panią moderator. Czy stary wygląd maili wróci ? Znów zostało zmienione na "nowe lepsze", kilkunastokrotne wypełnienie ankiety, że nie podoba się ten wygląd komuś nic nie zmienił ... czy to już tak zostanie ? Jeśli tak, to będę wchodzić tylko na allegro jak coś będę faktycznie potrzebować, bo nie ma ten mail w tej formie dla mnie żadnej formy "usprawnienia" przeglądania ofert ... 

oznacz moderatorów

darek_gory
#8 Zapaleniec#

jest weekend wszyscy maja wolne... wiec moze w poniedzialek sie ktos obudzi...

oznacz moderatorów

ic3men
#7 Wielbiciel#

Podłączam się. Nie tylko Ciebie irytuje ta zmiana. W obecnym kształcie mail z nowo wystawionymi przedmiotami jest kompletnie bezużyteczny. Prosimy o przywrócenie poprzedniej wersji 🙂

oznacz moderatorów

d0m3l_
#8 Zapaleniec#

powiadomienia mailowe zostały popsute już kilka lat temu, gdy ograniczono do 100 ilość przedmiotów w danej kategorii w mailu, ale tamto popsucie to maleńki pikuś w porównaniu do kompletnego zaorania działającej funkcjonalności, które nastąpiło kilka dni temu. Przecież z tego nie da się korzystać. Przyjechałem z tygodniowego urlopu i jestem totalnie zagubiony. Kompletnie nie ma jak sprawdzić co się pojawiło od tamtego czasu. Tak prymitywny portal jak OLX potrafi pokazać ogłoszenia dodane od ostatniej wizyty a Allegro wprowadza jakieś koszmarne rozwiązania wymyślone przez osoby, które chcyba nigdy z serwisu nie korzystały...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@d0m3l_ "wymyślone przez osoby, które chcyba nigdy z serwisu nie korzystały" - to trochę jak ksiądz udzielający nauk przedmałżeńskich😂
Ale fakt, tak to wygląda - jakby grzebały przy tym osoby, które ani z czegoś nie korzystają, ani nie mają pojęcia jak to coś działa.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Hm, coś mi właśnie przyszło na myśl.

Kilka lat temu w mejlach z nowymi ofertami w obserwowanych wyszukiwaniach był przycisk pt. "Jeśli treść nie wyświetla się prawidłowo zobacz wiadomość w przeglądarce", co znacznie uprzyjemniało przeglądanie (przynajmniej mi). Niestety opcja ta wyparowała z mejli z dnia na dzień (konkretnie w październiku 2017), bez żadnego ostrzeżenia.
W zeszłym miesiącu (tym razem 10 czerwca), przeglądając mejle z nowymi ofertami, w jednym z nich trafiłem na przycisk "Otwórz w przeglądarce". Pomyślałem, że w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i czym prędzej kliknąłem... lecz moim oczom ukazała się jedynie ankieta z pytaniem dlaczego kliknąłem, czego oczekiwałbym po tej funkcji i jak miałaby ona wyglądać (nie pamiętam dokładnie, ale coś w ten deseń).
No i chyba ten nowy wygląd mejli, to wynik tejże ankiety - jakiś "młody, wykształcony, nowo zatrudniony krawaciarz z dużego miasta" chciał się wykazać i doszedł do wniosku, że tak właśnie powinno wyglądać "otwórz w przeglądarce", bo będzie to innowacyjnym powiewem świeżości na portalu.
Allegro, czy z "waszych badań wynika", że tego właśnie oczekują użytkownicy, bo to ich uszczęśliwi i uprzyjemni/ułatwi przeglądanie nowych ofert?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

d0m3l_
#8 Zapaleniec#

sprawa jest prosta - Allegra nie interesuje to, czego użytkownicy oczekują od serwisu. Ważne jest wyłącznie zdanie aukcjonariuszy, zarządu itp.

oznacz moderatorów

Hellsin
#9 Pomysłodawca#

strzał w kolano, tak kupowałem więcej przedmiotów, obecnie, nie mam czasu na taką subskrypcję i wyłączę to w ch...ę bo na co mi funkcja, która nie działa jak powinna, dla mnie obecna forma to czysty spam. 

oznacz moderatorów

d0m3l_
#8 Zapaleniec#

mam dokładnie takie same przemyślenia - przejrzenie moich subskrypcji w dotychczasowej formie zajmowało mi kilka minut dziennie (głównie kręcenie kółkiem), teraz trzeba bawić się w klikanie, dumanie czy już dany przedmiot widziałem czy nie - momentalnie kompletnie zrujnowali jedną z podstawowych funkcji serwisu aukcyjnego... no chyba że to po prostu kolejny etap przekształcania serwisu aukcyjnego w zwykły sklep internetowy... 

oznacz moderatorów

Hellsin
#9 Pomysłodawca#

ja już "odklikałem" automatyczne odnawianie Smarta na przyszłość, bo dopóki tamta opcja nie wróci, to wiem że będę kupować niestety mniej, bo robiłem dokładnie to samo, parę minut, z wieloma kartami w nowych oknach, potem zamykanie tych co mnie nie interesują, dodanie do obserwowanych, aukcji które bym chciał licytować i itp. 

Ogółem allegro od dawna dążyło do zmian, pierwsze zmiany wyrzucenie prywatnych osób na allegro lokalnie, czyli ukłon w stronę firm, teraz to, allegro naprawdę idzie w złą stronę, gdyby Olx miał inną formę, to w Pl była by zmiana lidera, bo ebay niestety jeszcze oferuje wciąż za mało produktów, Ali - jakościowo wiadomo jak jest, poza tym mamy Pl rynek, gdzie produkty są mieszanką wschodu i zachodu i stare allegro w formie z prywatnymi użytkownikami łączyło to fenomenalnie, ale te czasy już niestety nie wrócą ...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Tak sobie myślę, że po prostu w tych mejlach z nową formatką obserwowanych, należy zacząć masowo klikać poniższą opcję (znajdującą się na dole mejla):

obserwowane.png

Bo tego chyba jeszcze nie usunęli, co?
Może wtedy dotrze do przełożonych tego, który wpadł na ten "gienialny" pomysł, że jednak pomysł ten nie był genialny, jak mu się wydawał.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Hellsin
#9 Pomysłodawca#

robię to co jakiś czas, wpisuję powód, ale jak widać, szanse są raczej marne ... kolejny dzień, kolejny beznadziejny spam ...

oznacz moderatorów

-Lith-
#9 Pomysłodawca#

Właśnie dostałem nowy mailing, znów wygląda po staremu!
Oby tak dalej...

oznacz moderatorów

d0m3l_
#8 Zapaleniec#

ja też, Allegro posłuchało użytkowników? niebywałe, ale dobrze, dobrze...

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

@d0m3l_ "Allegro posłuchało użytkowników? niebywałe, ale dobrze, dobrze..." 

Nie posłuchało. Wczoraj również i mój mailing został popsuty...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@-Lith- ja na szczęście nigdy nie dostałem tej nowej wersji, o której tu piszecie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów