anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup na allegro lokalne - otrzymany uszkodzony towar.

jozwiak201
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, 

mam taki problem kupiłem na allegro lokalne od osoby prywatnej reflektory samochodowe, link do aukcji: https://allegrolokalnie.pl/oferta/lampy-przednie-bi-xenon-vw-passat-b6 . Według opisu lampy miały być całe nic nie połamane. Otrzymałem paczkę, gdzie po rozpakowaniu okazało się że są uszkodzone - uszkodzone uchwyty, pęknięta obudowa. 

Wypełniłem protokół szkody (paczkomat zakup smartem), zgłosiłem reklamację do przewoźnika który uznał niewłaściwe zabezpieczenie produktu do transportu przez nadawcę. Ogółem lampy były włożone w karton który był wypełniony tylko kartkami gazet - więc przewoźnik ma rację. Była otwarta dyskusja Sprzedający zlekceważył sytuację, złożyłem wniosek do Allegro Protect i otrzymałem dzisiaj informację: 

"w tej sytuacji proszę jeszcze o załączenie dokumentu z serwisu, który potwierdzi, że naprawa jest niemożliwa. Dokument powinien zawierać pieczątkę i podpis serwisanta."

Tylko że skąd mam zabrać taki serwis który wystawi mi dokument który potwierdzi że naprawa jest niemożliwa ? Bo osobiście żadnego takiego nie znam, i nawet nie wiem gdzie takiego szukać gdzie się udać.  Inna sprawa by była gdyby był to sprzęt AGD RTV tu wiadomo gdzie szukać jakiegoś serwisu, ale od reflektorów ?

Może ktoś z moderatorów  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  zapozna się z wnioskiem i dyskusją i udzieli mi jakiejś sensownej odpowiedzi. 

Bo w tej chwili czuję się jakby próbowano mnie spławić. Sprzedający nie wydał decyzji na reklamację w terminie, prawdopodobnie wiedział że lampy są uszkodzone ale zataił ten fakt, a Ja teraz jestem stratny 1000 zł i mam lampy które mogę wywalić do śmieci.  Czy tak działa ochrona kupujących ? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

komis-bell
#21 Demiurg#

@jozwiak201 Raz oddają od ręki (nawet gdy kupujący nie zasługuje na rekompensatę) a raz chcą jakieś dodatkowe dokumenty... dziwna sprawa no ale ich pieniądze - ich zasady. 

Wrzuć w google "naprawa lamp samochodowych" i zobacz czy jest w Twojej okolicy jakaś firma która się tym zajmuje.

oznacz moderatorów

jozwiak201
#9 Pomysłodawca#

Patrzyłem ale wyskakują same firmy które regenerują ledy czy soczewki nie ma za bardzo takiej firmy która zajmuje się naprawą reflektorów.  Raczej nikt nie zajmuje się takimi rzeczami bo wiadomo że jak jest pęknięta obudowa lampy to do niczego się nie nada bo będzie wchodziła do niej już wilgoć i będą parować. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@jozwiak201 Czy możesz podać numer zamówienia, którego dotyczy ta sprawa lub ID dyskusji? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

jozwiak201
#9 Pomysłodawca#

Jest to oferta 7a83ce96-200c-454a-9c98-a472ab120eb4  , numer ID dyskusji chciałem też podać ale nie wiem gdzie go znajdę.  Nr. wniosku allegro protect to: 510612-1705741123

oznacz moderatorów

jozwiak201
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  czy ktoś z moderatorów może pomóc rozwiązać problem ?, bo tracę już nadzieję że odzyskam stracone pieniądze, a co z tym pójdzie to zaufanie do serwisu. Myślałem że zakupy tutaj są bezpieczne, ale ta sytuacja obrazuje inną rzeczywistość. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@jozwiak201 Poprosiłam osobę zajmującą się Twoim wnioskiem Allegro Protect o wypowiedź w Waszej korespondencji 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

jozwiak201
#9 Pomysłodawca#

@ko_alkabardzo dziękuję za informację. Jednak że osoba zajmująca się sprawą nadal wymaga dokumentu od warsztatu. Nie wiem dlaczego Ja mam jeździć szukać osoby która wystawi mi taki dokument i ponosić jeszcze za to dodatkowe koszty jak zdjęcia przedstawiają stan towaru, nawet jakby była taka potrzeba mógłbym dosłać więcej zdjęć.  Na zdjęciach widać uszkodzenia jakie występują.

Jest to dla mnie nie zrozumiałe bo jednak otrzymałem uszkodzony towar, sprzedający zlekceważył sprawę bo sam wie jak zabezpieczony wysłał towar, a teraz Ja mam najwięcej problemów z tą sytuacją bo nawet nie wiem czy ktokolwiek będzie chciał taki dokument wystawić. Bo dzwoniłem do okolicznych firm i nikt się takimi rzeczami nie zajmuje więc nie wiem jak mam to zrobić. Mogę szukać dalej ale to jednak znów wydłuża czas.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Inpost prawie zawsze odrzuca reklamację, tłumacząc, że paczka była źle zapakowana (choćby była pancernie zapakowana).

A co do pisma z serwisu, to napisz samemu lub niech ktoś znajomy ci napisze. Póki co w Polsce firmy jednoosobowe nie mają obowiązku posiadania pieczątki.

 

oznacz moderatorów

jozwiak201
#9 Pomysłodawca#

Nie będę kombinował w ten sposób. Dzwoniłem do warsztatu,  elektryka i nikt się nie bawi w takie rzeczy. 

Jedyną deską ratunku jest serwis VW, napisałem do nich opisując uszkodzenia i odpisali że obudowy jako części zamiennej nie ma, pozostaje zakup nowych lamp. Mam nadzieję że to wystarczy jako dowód że nie można naprawić towaru bo wiadomość jest od Autoryzowanego serwisu, więc chyba nie będą tego podważać.

oznacz moderatorów