anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup (nie)opłacony

MAMY ROZWIĄZANIE!
-ASZ-
#8 Zapaleniec#

Witam, dokonałem zakupu z wykorzystaniem monet i payu. Nie przekierowało mnie na stronę banku, a status to OPŁACONY. Opcja dopłaty umożliwia max 30zl a różnica jest większa, bo monet było tylko 10. Co z tym fantem teraz zrobić? Jakiś chyba błąd skryptu. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@-ASZ- Zamówienie z dziś jest poprawnie opłacone, więc na czym dokładnie polega Twój problem? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
-ASZ-
#8 Zapaleniec#

W tym rzecz, że nie przekierowało mnie na stronę banku, nie logowałem się na swoje konto, ani nie potwierdzałem transakcji smsem (jak zawsze to bywa), a płatność została dokonana przez payu. Co tu się wydarzyło?

Metoda płatności to "PayU Express Bank Pekao"

oznacz moderatorów
-ASZ-
#8 Zapaleniec#

Zauważyłem, że w sekcji jak niżej mam zdefiniowane konto bankowe.

Moje Allegro\Zakupy\Allegro Finanse\Powiązane konta bankowe

Czy to dokonało się automatycznie podczas płatności za jakieś zakupy? Tak wynika z opisu:

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/blik-payu-express/czym-jest-i-jak-zaplacic-przez-payu-expres...

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@-ASZ- płatność nie została zapamiętana automatycznie, po zalogowaniu do banku konieczna była akceptacja regulaminu usługi i potwierdzenie przelewu. 
Jeżeli nie chcesz korzystaj z PayU Express przejdź proszę do zakładki Lista moich kont bankowych. Następnie kliknij [usuń] przy danym numerze konta. To samo zrób w ustawieniach usług na swoim rachunku bankowym.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#

Czyli kto zapłacił za zakup ? Na jakiej zasadzie się to odbyło skoro ASZ nie zatwierdzał żadnej płatności ?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Konto przypisane do Allegro i płaci się jednym kliknięciem, nie musisz potwierdzać sms a ni żadnym kodem, tak jak zapisana karta. Należy uważać na takie powiązanie, dobrze włączyć przynajmniej logowanie dwustopniowe.😔

oznacz moderatorów
-ASZ-
#8 Zapaleniec#

No właśnie trochę to niebezpieczne.  Szczerze powiedziawszy jakoś nie odnotowałem w swojej pamięci, abym coś dodatkowo potwierdzał - pewnie zrobiłem to mechanicznie albo zapis został dodany do poprzedniej akceptacji płatności.

Podsumowując - fajna sprawa, aczkolwiek niebezpieczna 🙂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Powiem, bardzo niebezpieczna, ale nie każdy ceni pieniądz.🤣

oznacz moderatorów