anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podana kwota jest za niska?

darekkrasa
#8 Zapaleniec#

Pół godziny temu brałem udział w licytacji wkrętarki. Przed końcem aukcji zaproponowałem kwotę 611 złotych, a po jej zatwierdzeniu ukazał się komunikat jak w tytule. Jakie było moje zdziwienie gdy po odświeżeniu strony zobaczyłem, że aukcja zakończyła się na kwocie 610 złotych. Co poszło nie tak? Nie mam zrzutu z ekranu, żeby tego dowodzić, bo jak napisałem, sytuacja mnie zaskoczyła? Wkrętarki za proponowane 611 złotych  nie udało mi się kupić. 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@darekkrasa Kwota postąpienia była za niska. Nie wystarczyła złotówka, żeby przebić innego licytującego. Musiałbyś zaproponować minimum 620 zł. Tutaj znajdziesz szczegóły.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

darekkrasa
#8 Zapaleniec#

Zdarzyło mi się, że byłem drugi który zaproponował najwyższą kwotę. Wygrał ten co ją zgłosił pierwszy, ja jego nie przebiłem. W chwili składania oferty w tej aukcji najwyższą ofertą było 590 złotych. System podwyższał licytację o 10 złotych czyli 600. Ja zaproponowałem 611.  Z tego powodu uważam wyjaśnienie o podwyższeniu na 620 za nieodpowiednie. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@darekkrasa Pierwsza sytucja, o której piszesz, ma miejsce gdy oferta jednego licytującego jest równa maksymalnej kwocie oferowanej przez innego. Wtedy wygrywa ten, który podał ją jako pierwszy.

Jeśli cena przedmiotu mieści się w przedziale 500–999,99 zł, kwota postąpienia to 10 zł. Czyli żeby przebić kwotę 590 zł, należało zaoferować 600 zł - to się zgadza. Natomiast z tego, co napisałeś w pierwszym poście, wynika, że ktoś przelicytował do 610 zł zanim złożyłeś ofertę na 611 zł.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

darekkrasa
#8 Zapaleniec#

Być może jest to wyjaśnienie? Nie zmienia to faktu, że gdy składałem ofertę nie mogłem wiedzieć o tym, że kwota licytacji wzrosła. Pytanie. Jakie miałem szanse? Gdybym w momencie składania oferty zaproponował 601 złotych, to faktycznie przegrałem, straciłem szansę. Ja wprowadziłem kwotę 611zlotych. Byłem zbyt wolny przy wprowadzaniu oferty? Minuta to za długo, czy 10 sekund? Skąd mogłem wiedzieć, że decydując się złożyć ofertę 611 powinienem był uwzględniać ze propozycja 610 przekreśla moje szanse? Postąpienie w chwili składania oferty było zachowane, 590 było najwyższą, postąpienie 600, wprowadziłem 611, wygrało 610. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@darekkrasa 
Kładąc 601zł. przegrałbyś z ofertą wygrywającą za 600zł. 🙂
Trzeba było zadeklarować najwyższą kwotę, którą godziłeś się zapłacić. 
Wygrywając - zapłaciłbyś najniższą kwotę wygrywającą, a nie deklarowaną.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@nat_not   "...wynika, że ktoś przelicytował do 610 zł zanim złożyłeś ofertę na 611 zł."

Pani Natalko, coś pani ściemnia.

Jeżeli system przyjął ofertę 611 to znaczy że  oferta spełniała warunek postąpienia.  Gdyby tak nie było byłby komunikat: "twoja oferta jest za niska"

Wiele razy brałem udział w licytacjach w podobnych sytuacjach i często zwyciężała  oferta wyższa o 0,01 zł  niezależnie od postąpienia.

No chyba że znowu coś nakombinowaliście w regulaminie.  Zbyt dużo tych niby ulepszeń ze szkodą dla użytkowników.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@br. W opisywanym przypadku system właśnie nie przyjął kwoty 611 zł, była za niska.

Jeśli chodzi o wygraną przy kwocie wyższej o 0,01 zł jest to możliwe, w momencie, gdy maksymalna oferta złożona przez osobę dołączającą do licytacji była niższa o 0, 01 zł niż maksymalna oferta wygrywającego. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@nat_not   "...system właśnie nie przyjął kwoty 611 zł, była za niska."

Przyznaję akurat tego komunikatu "w tytule" tematu  jakoś nie doczytałem.  Ale mimo wszystko w dalszym ciągu nie uważam żeby takie rozwiązanie było słuszne, chociaż dowiedziałem się że akurat tak to działa.

Gdyby  kwota oferowana przez innego klienta była jawna  licytujący miałby szansę przebić ją o kwotę postąpienia.  Jeżeli jest utajniona  inni oferenci  mają niewielką szansę utrafić w taką wysokość aby  było to ponad kwotę postąpienia  od ceny utajnionej.  Licytujący dają kwotę postąpienia od ceny widocznej, w tym przypadku oferta 611 zł  spełniała ten warunek  i powinna  zostać przyjęta przez system i wygrać.

Proszę więc mi wytłumaczyć dlaczego w innych licytacjach system przyjmuje oferty:  1,00 - 1,50 - 2,00 - ... - 5,00 zł i są one  widoczne  nawet  jeśli ktoś dał niewidoczną  cenę maksymalną 50,00 zł.  Przecież system powinien takie oferty od razu odrzucać ponieważ są za niskie, nie spełniają warunku przebicia niewidocznej oferty 50 zł.  Wypadało by być konsekwentnym,  kwota przebicia jest liczona od ceny widocznej i tak powinno pozostać.

Wygrać aukcję powinna po prostu cena najwyższa.

I tyle w temacie.

 

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@darekkrasa 
Ten czyją ofertę widziałeś jako 590zł. położył wcześniej 610zł. Ta kwota jednak nie była widoczna do czasu, aż ktoś położy kwotę wyższą niż minimalną kwotę wówczas wygrywającą (czyli 590zł.)
Kładąc 611zł. - ujawniłeś położone przez konkurenta 610zł., ale było to zbyt mało aby go przelicytować (przelicytować trzeba o co najmniej minimalny krok postąpienia).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

darekkrasa
#8 Zapaleniec#

Tu się nie zgadzam. Nie widziałem jego 610, gdy wygrywał z kwotą 590. Dlatego moje 611 winno być już dla niego komunikatem ze przegrał, a nie powinien mnie szachować podwyższeniem na 620. Takie jest moje zdanie o tej sytuacji. 

oznacz moderatorów

darekkrasa
#8 Zapaleniec#

Nie bez powodu podałem przykład licytacji z tymi samymi kwotami. Wówczas byłem drugi. Gdybym złożył ofertę wyższa o 1 grosz byłbym wtedy wygrał. Żadne podwyższenie nie miało wtedy znaczenia. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@darekkrasa 
Licytacje na Allegro nie odbywają się według Twoich wyobrażeń, ale wg określonych zasad opisanych np. tu: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/jak-dziala-licytacja-lDkng2xBKU3 .
Niepoważnym jest biorąc udział w licytacji (akceptując jej zasady) po zakończeniu licytacji pisać: "nie zgadzam się".

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

darekkrasa
#8 Zapaleniec#

Nie trzeba mnie przywoływać do porządku odwołując się do regulaminu. Jestem użytkownikiem z długą wysługą. Przegrywałem i wygrywałem wiele aukcji.  Opisałem tutaj sytuację, którą czytam jako błąd systemu i nie zgadzam się z wyjaśnieniami . Te najzwyklej się w nią nie wpisują, względem moich doświadczeń. W chwili składania oferty, minimalny limit był 600 złotych. Moja oferta była najwyższa 611, a wygrała 610. Godzę się z tym, z wyjaśnieniami nie. Pozdrawiam moderatorów. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@A3dam   Właśnie licytacje nie odbywają się w/g wyobrażeń.  Klient wpisał kwotę 611, spełniała warunek postąpienia, system to przyjął i powinien wygrać.  Tak jest w regulaminie na który się powołujesz:Schowek01.jpg

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@br. 
611zł. spełniało warunki kroku postąpienia dla 590zł., ale to było zbyt mało, aby przebić (z wymaganym krokiem postąpienia) położoną wcześniej ofertę 610zł.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@A3dam  Ok,  tylko poproszę o podanie punktu regulaminu w którym jest to własnie tak zapisane.

Klient podaje swoją maksymalną kwotę, ma do tego prawo,  jeśli system to akceptuje to powinien wygrać.

Nie wiemy tylko czy system przyjął te 611,  jeżeli nie było komunikatu o odmowie to właśnie 611 powinno wygrać.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@br. 
Ok,  tylko poproszę o podanie punktu regulaminu w którym jest to własnie tak zapisane.

6.4
[...] Przebicie ofert innych Licytantów, w zależności od aktualnej ceny Towaru, następuje o odpowiednią kwotę postąpienia, [...]

Pomimo, iż "aktualna cena Towaru" wynosiła 590zł. , to oferta wygrywającego Licytanta (zadeklarowana przez niego wcześniej) wynosiła 610zł. (lub więcej).

611zł. położone przez Autora wątku - nie przebiło oferty 610zł. bo 1zł. to nie była "odpowiednia kwota postąpienia" w rozumieniu Regulaminu.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@A3dam


Ok: 

6.4
[...] Przebicie ofert innych Licytantów, w zależności od aktualnej ceny Towaru, następuje o odpowiednią kwotę postąpienia, [...]

Więc aktualna cena była 590 jak pamietam,  wiec 611 spełnia chyba warunek?

Oraz:

"...oferta wygrywającego Licytanta (zadeklarowana przez niego wcześniej) wynosiła 610zł. (lub więcej). "

Może  jestem słaby w algebrze ale chyba 611  to więcej niż 610.

A może to taki  Nowy ład?

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@A3dam  Problemem nie jest to czy 610  jest większe niż 611,  lecz to jak działa system.

Klient licytuje 611 a potem dowiaduje się że 610 jest wyższe.  I żadnego zastanowienia się co  jest źle,  jedyne co zauważyłem w tej dyskusji  to krytyka, powoływanie się na nieznajomość regulaminu,  ot zakrzyczeć klienta niech siedzi cicho, nie przeszkadza.

Więc taki jest cel tego Gadane?

A system działa źle, to widać, jeżeli klient zalicytował za nisko powinien być powiadomiony, a nie zakrzyczany.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów