anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podana kwota jest za niska?

darekkrasa
#8 Zapaleniec#

Pół godziny temu brałem udział w licytacji wkrętarki. Przed końcem aukcji zaproponowałem kwotę 611 złotych, a po jej zatwierdzeniu ukazał się komunikat jak w tytule. Jakie było moje zdziwienie gdy po odświeżeniu strony zobaczyłem, że aukcja zakończyła się na kwocie 610 złotych. Co poszło nie tak? Nie mam zrzutu z ekranu, żeby tego dowodzić, bo jak napisałem, sytuacja mnie zaskoczyła? Wkrętarki za proponowane 611 złotych  nie udało mi się kupić. 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

A3dam
#19 Nestor#

@br. 
Może  jestem słaby w algebrze

Może. 

Primo: W chwili gdy aktualna cena wynosiła 590zł. - deklaracja złożona przez wygrywającego była wyższa i wynosiła 610zł. 

Secundo: 611zł. to jest mniej niż 610zł powiększone o minimalny krok postąpienia (czyli tu: 10zł.)
Czyli: za mało, żeby przebić.


jeżeli klient zalicytował za nisko powinien być powiadomiony


Przeczytaj (ze zrozumieniem) to co napisał Autor:

"Przed końcem aukcji zaproponowałem kwotę 611 złotych, a po jej zatwierdzeniu ukazał się komunikat jak w tytule.": "Podana kwota jest za niska".

W mojej opinii Licytujący został powiadomiony, że zaproponował za niską kwotę. Niestety nie zdążył jej podwyższyć.

Macie jednak problem ze zrozumieniem dlaczego oferta (611zł.) choć wyższa od wygrywającej (610zł.) - nie przebiła jej w licytacji.


*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@darekkrasa @br. Przed końcem aukcji zaproponowałem kwotę 611 złotych, a po jej zatwierdzeniu ukazał się komunikat jak w tytule. Jakie było moje zdziwienie gdy po odświeżeniu strony zobaczyłem, że aukcja zakończyła się na kwocie 610 złotych.

System działa prawidłowo, tak samo jak cały czas > po zalicytowaniu 611 zł system pokazał > Podana kwota jest za niska? > czyli prawidłowo, bo ktoś wcześniej podał max 610 zł > czyli brakowało wymaganego postąpienia o 10 zł. Kwoty max podawane przez licytujących nie są widoczne > to tak samo jak bym zaprogramował automat > tej kwoty też nikt nie widzi.

Trzeba się oswoić z zasadami licytacji > takie są > i obowiązują już długi czas. Skarżenie się po przegranej licytacji nic nie da > świadczy tylko o nieznajomości jej zasad przez licytującego.

oznacz moderatorów

darekkrasa
#8 Zapaleniec#

Zauważyłem niepoprawność, stąd moje zgłoszenie. To nie skarga. 

W odniesieniu do ostatniego komentarza. 

 

Jeśli system miałby działać prawidłowo w sposób jaki opisujesz, nigdy by nie doszło do sytuacji gdy są dwie oferty finalne na tę samą kwotę, a wygrywa ten co ją złożył pierwszy.  Na taki przypadek powinna zadziałać zasada o podwyższeniu i byłby nie występował, a Moderator potwierdził że takie sytuacje występują. Mój przypadek uważam za błąd systemu, który nie da się przełożyć na zapisy regulaminu. Składałem ofertę na 611 złotych, przy kwocie aukcji 590 złotych (wyświetlane podwyższenie 600). W efekcie zatwierdzenia zobaczyłem  komunikat " Podana kwota jest za niska". Po odświeżeniu strony spodziewałem się, że zobaczę wyższą niż moja propozycja cenę, a zobaczyłem aukcja zakończona,  zwyciężyła kwota 610 złotych.  To pierwszy raz gdy zobaczyłem kwotę 610 złotych. Żadnych podwyższeń już nie widziałem, nie było dostępu. Dla tej sprawy nie będzie żadnego rozwiązania. System zawiódł.  Szanuję zwycięzcę. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@darekkrasa System działa prawidłowo > np kwota aktualna w licytacji jest 10 zł > ja daję 20, a pokazuje tylko 11 > reszta zostaje w pamięci systemu > tak długo dopóki ktoś nie zalicytuje 21 > wszystkie niższe kwoty są "za niskie"

Tak samo dałem 610, ale wystarczyła 590 > czyli następna kwota brana pod uwagę to dopiero 620 (postapienie o 10 zł) > żadna niższa się nie liczy > dostałeś komunikat "za niska"

Tak działa licytacja > to nie jest żaden błąd systemu. Po to jest minimalne postąpienie.

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Nie chce mi się czytać regulaminu dotyczącego licytacji, przyznaję bez bicia. Może jednak uświadomisz mnie w temacie. Czy we wszystkich licytacjach obowiązuje przebicie min. o 10zł., czy to ustala wystawiający przedmiot na sprzedaż i może być np. 1zł. ?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Mac20ek00 Sprzedający nie ma wpływu na kwotę postąpienia. Zajrzyj tutaj. W tym artykule jest tabela z informacją o ile wzrasta kolejne przebicie podczas licytacji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Mac20ek00 Kwota postąpienia jest zależna od kwoty jaką osiagnął licytowany przedmiot . zaczyna się od 0,50 zł, później jest 1 zł, później 2,50, 5, 10, itd > ale nie pamiętam jaka jest wysokość kwot licytacji, od której zależy wysokość postąpienia. Poprosimy Panie moderatorki o info.  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Ziolko39 Wszystko jest w artykule, do którego linkowałam dwa razy w tym wątku, ale proszę:

nat_not_0-1657302286336.png

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@nat_not Dziekuję i sorry, chyba za szybko czytałem i nie dotarły do mnie te linki.

oznacz moderatorów