anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zakup urządzenia

sosnowska6
#1 Nowicjusz#

Witam

w dniu 29.04.2020 otrzymałam  drukarkę Epson WorkForce WF - 2630 prosiła po interwencji o instrukcje obsługi którą otrzymałam w języku angielskim oraz fakturę na [edycja]. było to pisane w uwagach do sprzedającego i w dostawie brak dodatkowych tuszów. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałam faktury ani żadnej gwarancji. co w takim wypadku zrobić. Sprzedawca [edycja] nieuczciwy i jego oferta nie zgodna z rzeczywistością

Proszę o pomoc Emilia Sosnowska.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Gwarancja nie jest obowiązkowa - sprzedawca nie musi jej udzielać. Masz za to 2 lata rękojmi, czyli obowiązkowej ochrony ustawowej, na jasno określonych i korzystnych dla Ciebie warunkach. Poczytaj o rękojmi na stronach UOKiK. Zawsze możesz składać reklamację na podstawie rękojmi, nie potrzeba do tego żadnych druków, kart itp, wystarczy Twoje pismo reklamacyjne. O pozostałe braki (tusze, polska instrukcja obsługi, faktura) zwróć się do sprzedającego przez Dyskusję:

https://allegro.pl/dyskusje/nowa

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/jak-rozpoczac-dyskusje-i-wyjasnic-prob...

Będzie miał 24 godziny (w dniach roboczych) na odpowiedź, a w przypadku problemu w Dyskusji możesz poprosić o wsparcie pracownika Allegro. Dyskusja zazwyczaj w krótkim czasie powoduje, że sprzedawca wywiązuje się z obowiązków bo wie, że Dyskusji przygląda się pracownik serwisu. Nie zamykaj Dyskusji do czasu ostatecznego załatwienia sprawy.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 "Zawsze możesz składać reklamację na podstawie rękojmi" no nie zawsze. Tutaj był zakup na firmę więc pytanie, czy sprzedawca nie wyłączył rękojmi dla firm.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@sosnowska6, nie podajemy loginów/danych/nipów sprzedających 🙂 @nat_not 😌

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Próbowałaś się kontaktować w ogóle ze sprzedawcą i opisałaś swoje uwagi? Czy pierwsze kroki skierowałaś tutaj?

oznacz moderatorów