anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup z Chin

MarkMi91
#7 Wielbiciel#

Witam, mam po raz pierwszy taka sytuacje, iż 2 lutego zakupiłem pada do ps3 z Chin(mała wartość 62 zł+6zł wysyłka), pół godz po zakupie anulowałem zamówienie na allegro, rozmyśliłem się czytając opinie. Zwrot miał nastąpić w ciągu 2 dni roboczych, gdy minął termin napisałem do sprzedawcy z przypomnieniem że anulowałem zakup i czekam na zwrot pieniędzy. Szybka odpowiedź od sprzedawcy, że tak zwrot przyjęty i mam czekać na pieniądze. Żadnych informacji że paczka mogła zostać juz wysłana od nich. 9 lutego otrzymałem zwrot pieniędzy na konto, myślałem spoko wszystko ok, natomiast 15 lutego dostaje nr przesyłki od nich ze paczka w drodze. Podałem adres pracy i kurier zostawił dzisiaj paczkę bez żadnej informacji, kiedy mnie akurat nie było w pracy. Teraz nwm co zrobić, dzisiaj otrzymałem przesyłkę, na razie nie pisałem do sprzedającego ani on do mnie. Adres do zwrotu jest chiński, jakbym miał zwracać do chin sam pokrywając koszty, przerosną one wartość zamówienia. Miał ktos podobną sytuację?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MarkMi91 Cześć. 🙂 W takiej sytuacji skontaktuj się ze sprzedającym i poproś o etykietę do zwrotu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

masz tracking paczki to sobie zobacz kiedy nadano bo jeśli przed twoją anulacją to albo zwracasz na własny koszt albo oddajesz kasę za zakup. Zważ że jak ty zamawiałeś wieczorem to w Chinach mogli mieć środek dniówki roboczej i pół godziny im wystarczyło bo zasuwają jak małe samochodziki

oznacz moderatorów

MarkMi91
#7 Wielbiciel#

Napisałem do nich. Wiesz, jeśli da się zapłacić tyle samo przez allegro jeszcze raz, to nie ma problemu zapłacę. 

oznacz moderatorów

MarkMi91
#7 Wielbiciel#

Anulowałem 2 lutego godzina15.15 czasu polskiego, a oni nadanie maja 3 lutego 2.36. Roznica czasu tam jest chyba 8 godz do przodu, więc wydaje mi się, że po moim anulowaniu nadali.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

z tego co ja zauważyłem odnośnie tym firm z Chin to jedna taka firma ma pozakładane kilkanaście kont allegro o różnych nazwach ale ten sam podmiot gospodarczy i często na różnych kontach wystawiają inny asortyment ale bywa tak że w aukcjach np elektroniki jest zwrot na Chiny a  już na innym  koncie np z lampami zwrot jest na Polskę pamiętam że przyuważyłem to przy zakupie lampy led

oznacz moderatorów