anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiona gra wymaga użycia sieci VPN - Czy mam prawo zgłosić niezgodność towaru z opisem?

MAMY ROZWIĄZANIE!
karambolec
#2 Obserwator#

Witam!

Wczoraj zakupiłem grę od jednego z Allegrowiczów na aukcji znajdującej się pod tym linkiem:

https://allegro.pl/oferta/stardew-valley-steam-gift-10160213916

 

Gra według opisu na zostać przypisana do mojego konta Steam po chwilowej zmianie mojej sieci na sieć VPN. Dodatkowo sprzedawca zobowiązał się do wysłania instrukcji w jaki sposób powinienem to zrobić.

Wszystko wydawało się być w porządku, lecz po dokonaniu zapłaty otrzymałem mail od sprzedającego, w którym instrukcja połączenia się za pomocą VPN została napisana bardzo lakonicznie i ogólnikowo. Dodatkowo dopiero po zapłacie otrzymałem wiadomość, że samodzielna zmiana sieci wiąże się z ryzykiem zablokowania konta, które będzie tylko i wyłącznie z winy kupującego. W następnym akapicie sprzedawca pisze, że istnieje możliwość przekazania mu loginu oraz hasła do konta, gdzie przy wyłączeniu wszelkich jego zabezpieczeń transakcja zostanie zrealizowana. Żadnych z tych informacji na próżno szukać w opisie sprzedawanego przedmiotu. 

Co więcej, spróbowałem zwrócić zakupiony towar, gdzie w natychmiastowej odpowiedzi dostałem od niego przytoczony niżej artykuł: 

Art. 38. Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta: Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

13) o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.

 

Chciałbym zaznaczyć, że zakup nie wiązał się z otrzymaniem żadnego kodu pozwalającego na zakup gry, więc jeszcze nic nie dostałem od sprzedającego, gdyż usługa przekazania gry nie została jeszcze zrealizowana.

 

Po kilku wymianach wiadomości sprzedający dość mocno proponuje podanie hasła oraz loginu do samodzielnego zrealizowania transakcji.

 

Jak myślicie? Czy mam prawo zgłosić taką sprawę do allegro jako niezgodność towaru z opisem?

 

Pozdrawiam!

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
xyz96
#21 Demiurg#

Nieuczciwy sprzedawca wprowadza Cię w błąd. Ty nie zwracasz bez podania przyczyny, tylko składasz reklamację ze względu na niezgodności z opisem. On taką reklamację musi rozpatrzyć i jeśli jest zasadna, musi Ci oddać pieniądze. Jeżeli usługa nie została jeszcze zrealizowana, czyli nie doszło do przekazania kodu, masz też prawo do odstąpienia bez podania przyczyny.

Otwórz spór, domagaj się zwrotu wpłaty i po 24 godzinach poproś tam o pomoc Allegro.

Sprzedawca nie może zmieniać warunków aukcji po zapłacie.

Spór na Allegro; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

Spór na Allegro Lokalnie; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

W sporze pracownik Allegro udzieli Ci wsparcia.

oznacz moderatorów
karambolec
#2 Obserwator#

Dziękuję za wyjaśnienie, sprawę opisałem i czekam 24 godziny na pomoc Allegro. Pozdrawiam! 🙂

oznacz moderatorów
MariuszBarabas
#9 Pomysłodawca#

Są to niedozwolone kruczki ze strony reklamującego. Zgłoś do allegro, otwórz dyskusję i allegro się wtrąci 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@MariuszBarabas jakie kruczki ? sprzedawca ma rację zwrot nie przysługuje, ale reklamacja już tak, autor chciał zwrócić a nie reklamował 🙂

Co więcej, spróbowałem zwrócić zakupiony towar 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@kostas11 zwrot przysługuje bo nie wysłał produktu, jakby wysłał kod/gift to by nie przysługiwał. Nawet gdyby wysłał i nie został zużyty to by nie przysługiwał zwrot. Brak możliwości zwrotu powstaje w momencie wysłania, a nie w momencie zakupu. Jak już wyśle to nie ważne czy zużył czy nie, wtedy zwrot nie przysługuje.

Poza tym sprzedawca łamie regulamin bo prosi o login i hasło do konta, a jest to zakazane w Załącznik nr 1 pkt 43. Wszelkiego rodzaju usługi lub funkcjonalności, które są oferowane lub realizowane za pośrednictwem konta lub zbioru zasobów, o których mowa w pkt. 42. powyżej

oznacz moderatorów