anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiony rok temu telefon został zablokowany, co mogę zrobić?

Client:33353501
#8 Zapaleniec#

WItam, czy znają państwo sprzedającego o nazwie [edycja] ? Sprzedał mi brandowany telefon rok temu nie informując o tym oraz zero wzmianki o czymś takim w ofercie. Dziś telefon został zablokowany przez operatora tmobile i stracilem dostep do banku, kontaktów i wszelkiej galerii z wakacji. Telefon jest bezużyteczny, cegła, straciłem pieniądze. Gdy do nich napisałem to bezczelnie odpowiedzieli ze nie muszą informować o takich rzeczach! czy jeszcze ktoś z państwa tam kupował jakiś sprzęt?

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  zaczekaj na moderatorów , coś niecoś wiem o tej firmie .

oznacz moderatorów

Client:33353501
#8 Zapaleniec#

Dobrze. Obawiam się że mogą takiego sprzętu mieć dużo więcej, o którym "nie muszą informować"

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:33353501 potwierdzam Twoje obawy . Zgłaszałeś na policję ? to podchodzi pod paserkę .

oznacz moderatorów

Client:33353501
#8 Zapaleniec#

Jeszcze nie zgłaszałem. Jak postraszyłem policją to napisali mi ze jak oddam telefon to oddadzą pieniądze. A jak mam im oddać zablokowany telefon na którym jest dostęp do banków, poczty, całej prywaty, okaże się że jakoś go odblokują i stracę pieniądze itp. Nie chce nawet myśleć skąd mają inne sprzęty...

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:33353501 Domyślam się, że telefon to jakiś Samsung. Możesz wykonać tzw. HARD RESET - wszystkie dane zostaną usunięte. Wtedy możesz bezpiecznie odesłać telefon sprzedawcy.
Jeśli podasz model to podpowiem Ci jak to zrobić.
Kolejna sprawa to domagaj się zwrotu pełnych kosztów zakupu oraz odesłania urządzenia.
Sprzedający w tym wypadku nie ma prawa pomniejszać kwoty zwrotu np ze względu na ślady użytkowania itp.

oznacz moderatorów

Client:33353501
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, tylko nie ma mozliwosci zwrotu z poziomu allegro, jak im odesle na wlasna reke to moze sie okazać że nie zobacze ani telefonu ani pieniedzy, nie ufam im, jak zrobili cos takiego i tak bezczelnie odpowiedzieli to spodziewam się wszystkiego po nich

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:33353501 spoko @la_nika 💮 już działa .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@komis-bell nie będzie to zbyt komfortowe dla autora wątku , oprócz wrażliwych danych ma tam również wspomnienia  ,a przy resecie przepadną . Dobrym wyjściem byłoby opłascenie jednej raty za telefon w celu odblokowania , ściągnięcia danych i dopiero reset . Pokrycie dodatkowo tego kosztu trzeba wymusić na sprzedawcy .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mdrogeria Można się skontaktować z siecią T-mobile i zapytać czy w ogóle jest taka możliwość ale z tego co się orientuję to raczej nie. Do odblokowania potrzebny będzie (najprawdopodobniej) specjalny kod i wątpię, że operator przekaże go osobie 'postronnej'.

oznacz moderatorów

SEBAMARKT
#7 Wielbiciel#

Z tego, co się kiedyś orientowaliśmy w Polkomtelu, to nawet jakbyś chciał za takiego człowieka zapłacić jego raty, to nie będzie to możliwe.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@komis-bell nie należę do głaskaczy smartfonów , nie mam bladego pojącia . Jako specjalista może zaproponujesz logiczne wyjście , aby @Client:33353501 odzyskał zdjęcia .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@mdrogeria Można spróbować zorientować się w jakimś specjalistycznym serwisie GSM lub w takim który typowo odzyskuje dane ale szczerze wątpię w powodzenie. Domyślam się, że telefon to jakiś Samsung a tam są zabezpieczenia KNOX które szyfrują dane. Jedyna opcja (na tyle na ile się orientuję w temacie) to spłata zadłużenia przez pierwotnego użytkownika i odblokowanie urządzenia przez operatora.

oznacz moderatorów

Client:33353501
#8 Zapaleniec#

już mogę go nawet zresetować i wgl ale nie mam pewnosci ze wysle im sprzęt i serio zwrócą pieniądze. sprzęt mimo że mega dbam to nosi ślady użytkowania i nie mam tez 100% pewnosci ze na pewno wszystko po resecie zniknie z telefonu. Kiedyś jak resetowałem tel do fabrycznych (hard reset) to sie okazało ze prywatne zdjęcia zostały. A zablokowany telefon przez operatora nie reaguje na nic, nawet po podpięciu do komputera nie jest wykrywany (bo zablokowany)

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:33353501 Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy - nie martw się, odzyskasz pieniądze.
Hard reset powinien pomóc (usunąć wszystkie dane). Podaj dokładny model urządzenia.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:33353501 A niby dlaczego chcesz od razu odsyłać, poczekaj co Ci odpowie Allegro.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:33353501  cóz poczekaj co zrobi allegro . BYć może tym sposobem ( zpomocą allegro) uda Ci sie odzyskać pieniądze.

Jeżeli by Ci sie nie udało to ja po prostu chyba bym napisal sprzedającemu jasny komunikat: Wysyłam przesyłke za pobraniem - wartośc telefonu. Jeśłi przesyłka zostanie odebrana i opłacona - zamykam sprawe. Jeśłip rzesyłka wróci ide z nią prosto na policje.

Jedyne czym w tym przyoadku ryzykujesz to poniesienie kosztów przesyłki - jezeli sprzedający by jej nie odebrał. Moim zdaniem to niewielkie ryzyko.

Oczywiscie wczesniej poinformuj o tym sprzedającego aby wiedział że bedzie miał przesyłke pobraniową. 

 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@_Likos_ Gwarantuję, że wysyłka za pobraniem to strata pieniędzy. Na 100% paczka nie zostanie odebrana. Policja tu również nie pomoże za wiele - problem jest taki, że właścicielowi urządzenia - T-mobile - kompletnie na nim nie zależy, oni oczekują jedynie, że pierwotny użytkownik będzie spłacał raty.

Nie mniej Allegro na pewno pomoże i @Client:33353501 nie zostanie z problemem.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@komis-bell wiesz wartość urządzenia kilkaset zl do kilku tysięcy wiec nawet jeśli własścicie T-mobile nie bedzie dokładał staran to mimo wszystku jest to przestępstwo ścicgane z urzedu.

Wiec sprzedającemu akurat może zależeć na tym by sprawa na policje nie trafiła. Jeżeli bedzie urządzenie + umowa sprzedazy ( aukcja allegro) to tutaj policja nie musi sie nawet za bardzo starać aby takiemu sprzedającemu kartoteke zabrudzić. 

Inna sytuyacja by była jeżeli @Client:33353501  odesłałby juz telefon i liczyl na zwrot kasy - wówczas rzeczywiście nie ma dowodów- nie ma przestepstwa a jak piszesz nikt sie starał nie bedzie.

Natomiast w przypadku nieodebranej pobraniówki telefon wraca do nadawcy wiec wędruje na komisariat. I w obawie przed tym widze szanse na odebranie przesyłki pobraniowej

oznacz moderatorów