anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakupiony towar nie dotarł do mnie - czy to ja muszę szukać przesyłki po nr listu poleconego ??????

niebieskikropek
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

pulkownik66
#19 Nestor#

@niebieskikropek Powinien to zrobić sprzedający, ale nie zaszkodzi zrobić tego razem

oznacz moderatorów

niebieskikropek
#8 Zapaleniec#

Sprzedający napisał że do niego należy wysyłka a dostarczenie już jego nie obchodzi !!! Poprosiłam o nr listu poleconego i sprawdzę ale kto mi zapłaci za dojazd np z małego miasta do poczty głównej w innym mieście ?  W moim przypadku tak nie jest ale i tak będę musiała jechać najpierw na "moją" pocztę a jeśli tam nie znajdę to na następną pocztę a w końcu na pocztę główną. I co dalej jeśli nie znajdę przesyłki ? Będę musiała składać reklamację ????

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@niebieskikropek ale wiesz że poczta ma śledzenie online, oraz infolinię?🤔 Po co masz gdzieś jeżdzić?

Sprzedajacy to osoba prywatna ( wtedy ma rację) czy firma ( wtedy nie ma racji)?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

niebieskikropek
#8 Zapaleniec#

w jaki sposób to zrobić skoro - 

"

Twoja przesyłka

PRZEWIDYWANY CZAS DOSTAWY

Przewidywaliśmy dostawę na pt. 5 lut. - wt. 9 lut., ale nie otrzymaliśmy potwierdzenia dostarczenia zamówienia, z powodu braku numeru listu przewozowego. Mamy nadzieję, że przesyłka dotarła na czas. Jeśli nie, skontaktuj się ze Sprzedającym."

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@niebieskikropek Nic nie kombinuj, jest dyskusja, sprawa się rozwiąże.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@niebieskikropek Skoro masz nr przesyłki, to wklepujesz go tutaj https://emonitoring.poczta-polska.pl/

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

niebieskikropek
#8 Zapaleniec#

sprawdziłam

 

Data nadania:2021-02-08
Rodzaj przesyłki:List polecony ekonomiczny
Kraj nadania:Polska
Kraj przeznaczenia:Polska
Urząd nadania:UP Łódź 30 (ul. Pomorska 115, 90-234 Łódź)
Masa:0.01 kg
Format przesyłki:S

Status przesyłki:Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa

Nadanie przesyłki2021-02-08 19:25UP Łódź 
Przesyłka w transporcie2021-02-08 21:00
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@niebieskikropek no to poczekaj taki list idzie ponad tydzień, a czas podany w aukcji jest przewidywany i może ulec zmianie nie z winy sprzedawcy bo nadał o czasie 🙂

Ja na takie ekonomiczne czasem czekam dwa tygodnie 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@niebieskikropek zdaje sie że musisz jeszcze odrobine cierpliwości wykazać.

Status " w transporcie" mają wszystkie listy polecone bo w przeciwieństwie do paczek listy są zczytywane tylko w urzędzie nadania i urzedzie odbiorczym. Nie ma całej drogi śledzenia przesyłek.

Co do czasu. Z reguły jest to 4-5 dni lecz czasami może sie przedłużyć do nawet 20. Niestety czas deklarowany poczty to bodajże 14 dni natomiast czasu gwarantowanego nie ma. Rzadko bo rzadko ale czasem listy naprawde długo idą.

Co do reklamacji jeśli by przesyłka zagineła. to sklada ją NADAWCA czyli sprzedający (lub musi Ci przekazać pisemne upowaznienie) lecz lepiej aby sprzedawca to zrobił. Jełsi wysyła troche listów to pewnie ma doświadczenia  w tych kwestiach. Niemnej reklamacje można składac dopiero 30 od nadania o ile dobrze pamiętam.

Sugeruje jeszcze troszke odczekać a pewnie po weekendie poczta dostarczy .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@niebieskikropek  Za towar do chwili odbioru przez Ciebie odpowiada sprzedający, możesz(jak chcesz) pomóc w szukaniu zaginionego listu, nie musisz. Jeżeli nie będzie chciał albo nie otrzymasz, otwórz dyskusję z sprzedawcą, na zwykłym All:https://allegro.pl/dyskusje/nowa , na AL: https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

niebieskikropek
#8 Zapaleniec#

otworzyłam dyskusję ale sprzedający stwierdził że skoro podał mi nr listu poleconego to dalej muszę już sama szukać i stwierdził - po co było otwierać dyskusję , dodam że nie było awiza w mojej skrzynce pocztowej

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@niebieskikropek Nic nie musisz, On musi go szukać, poproś w dyskusji o pomoc pracownika Allegro. Po 14 dniach złóż wniosek do POKu: https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów

niebieskikropek
#8 Zapaleniec#

a w jaki sposób mogę prosić o pomoc pracownika Allegro ? Przepraszam że tak zanudzam ale pierwszy raz się z czymś takim spotkałam a poza tym to nie był mój pierwszy zakup od tego Sprzedawcy nawet dostawałam od niego maile że zaprasza mnie do dalszych zakupów 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@niebieskikropek Po otwarciu dyskusji jest taka opcja"poproś Allegro o pomoc". Przeczytaj . Wyżej podałem Ci link do otwarcia dyskusji, sprzedawca ma 24 godz. na odpowiedź, później Allegro samo się pyta czy Ci pomóc w dyskusji. A jak to było na Allegro Lokalne to dyskusję otwierasz TU:https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@niebieskikropek  jak @xyz96 @się obudzi to Ci wklejki gotowca jak masz postępować

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@niebieskikropek  Wszystko masz napisane jak postępować, wyżej.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Client:44052296A ten to jakaś "wyrocznia".

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@milka1234567890  poczekaj chwilę to POWINNA  się tu wypowiedzieć ONA bardzo dobrze doradza kupującym 😀

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Client:44052296  Wszystko już tu zostało opisane, co trzeba zrobić.

oznacz moderatorów