anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapłać później - zwroty i spłata

MAMY ROZWIĄZANIE!
Adramel
#10 Popularyzator#

Pogubiłem się. Jestem zakręcony jak nie wiem co.
Kupiłem kilka przedmiotów o kilku sprzedawców na Zapłać Później.

Zrobiłem sobie listę co odesłałem, komu i z jakim numerem przesyłki.

Od 3 z nich dostałem informacje o wykonaniu zwrotu i częściowym spłaceniu. Wszedłem w te "Allegro Zapłać Później nowość" i wybrałem jednego sprzedawcę który mi oddał i dokonałem zwrotu reszty. Ale chyba te Zapłać Później zgrupowało mi wszystko w jeden zwrot i wygląda mi to tak jakby spłacił WSZYSTKIE transakcje a nie jedną wybraną?
I chyba zapłaciłem całość za zakupy z których dostaną zwrot. I co teraz?
Pozostali sprzedawcy zwrócą MI pieniądze na moje konto, czy też kasa zostanie wpłacona na poczet Zapłać Później?


oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
xyz96
#21 Demiurg#

Po odstąpieniu od umowy i po potwierdzeniu odstąpienia przez sprzedawcę, Twoja płatność za dany przedmiot lub kilka przedmiotów od tego samego sprzedawcy nie będzie wymagana po 30 dniach. Z tego co napisałeś trudno dociec, o co Ci chodzi. Przy Zapłać później i po odstąpieniu od umowy, pieniądze nie wracają do kupującego, o ile odstąpienie nastąpiło przed wymagalnością spłaty. Wyjaśniaj swój przypadek, zadając pytanie tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1c48fc89-9826-4ddf-94e3-42ebb81f0088&subjectId=24354965-3...

 

 

oznacz moderatorów
Adramel
#10 Popularyzator#

Kupiłem przykładowo 10 przedmiotów za 100zł. Oddałem 5 sprzedawcy - powinienem dostać 50zł zwrotu.
Ale przed tym jak sprzedawca zwrócił pieniądze spłaciłem całą kwotę - 100zł. 
Gdzie trafi te przykładowe 50zł za zwrot zakupu? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Adramel Jeśli sprzedawca zwrócił wpłatę po Twojej spłacie długu, pieniądze powinny trafić do Ciebie.

oznacz moderatorów
Adramel
#10 Popularyzator#

Nie ma mojego numeru konta. Ma tylko dane PayPO

oznacz moderatorów
Adramel
#10 Popularyzator#

POWINNY. Ale jak? Od kogo? Sprzedawca zwraca pieniądze PayPO a nie mi. To PayPO płaci za mnie, wiec jeżeli już to chyba PayPO powinno mi oddać nadpłatę? Ale jak - to oni skontaktują sie ze mną? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Adramel Już wszystko jasne, wystarczyło dopytać Allegro. Jeśli sprzedawca zwróci wpłatę przez Allegro Finanse, pieniądze trafią do PayPo nawet wtedy, gdy spłaciłeś już towar. Aby odzyskać pieniądze musisz napisać do Allegro w tej sprawie przez formularz kontaktowy wskazany wyżej.

Najlepiej umawiać się ze sprzedawcą, aby w takiej sytuacji zwracał wpłatę nie przez Allegro Finanse, tylko bezpośrednio na Twoje konto bankowe.

oznacz moderatorów
Dksadowska2
#1 Nowicjusz#

Jeśli korzystałeś z bezpłatnego zwrotu to w formularzu było miejsce na numer konta bankowego, sprzedawca zwróci na ten numer pieniążki. 

oznacz moderatorów
Adramel
#10 Popularyzator#

No nie. Właśnie że nie. Chyba nigdy nie zwracałaś na Zapłać Później.
Nie podajesz numeru konta. Jest rubryka tylko na nr telefonu.
Nr konta podaje się przy zwrotach na standardową płatność.

oznacz moderatorów
Adramel
#10 Popularyzator#

Dostałem meila od Allegro Finanse

"zleciliśmy zwrot nadpłaty Twojego zakupu z Allegro Zapłać Później"

 

"Otrzymaliśmy zbyt dużą wpłatę dla Twojego zakupu z Allegro Zapłać Później 20200621-d03bf7 i wkrótce otrzymasz zwrot środków na kartę lub konto."

oznacz moderatorów