anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zaplacilem przez pay a sprzedawca nie otrzymal pieniedzy, co robic?

arturpoplawski3
#7 Wielbiciel#

kupilem na allegro towar. kliknołem zapłać przelewem tradycyjnym. poprzez pay 14.grudnia zaplacilem na poczcie. do tej pory sprzedawca nie otrzymał pieniędzy. jak moge to załatwić aby otrzymac zwrot kasy lub sprzedawca wreszcie otrzymał moje pieniądze.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

xyz96
#21 Demiurg#

@arturpoplawski3 Taki przelew powinien dojść w ciągu około 3 dni. Sprawdź w zakładce Moje zakupy status tej wpłaty. Jeśli jest Zakończona, sprzedawca ją otrzymał. Jeżeli jest Anulowana, pieniądze wrócą do Ciebie po około 3 dniach. Jeśli jest Rozpoczęta, był pewnie jakiś błąd w tytule przelewu i środki nie dotrą do sprzedającego, pisz wtedy do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f w celu jej odszukania przekazania sprzedawcy lub zwrotu Tobie. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@arturpoplawski3 sprawdziłam to i status tej wpłaty to "anulowana", więc coś musiało pójść nie tak. Sprzedający nie otrzymał Twojej wpłaty. Możesz ponowić płatność w tej zakładce
Płatność przelewem tradycyjnym powinna księgować się w ciągu ok. 3 dni roboczych. Środki z anulowanej płatności wrócą na konto placówki, która wykonała przelew. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika Płacił na poczcie, więc środki wrócą na konto poczty. 

oznacz moderatorów

ARKADIUSZ19691
#7 Wielbiciel#

to jak mam odzyskac pieniadze z poczty?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ARKADIUSZ19691 Allegro wyjaśnia to tak;

Dzień dobry,

dziękuje za wiadomość.

Dokumentem na podstawie, którego placówka pocztowa będzie mogła odnaleźć zwrot jest potwierdzenie wpłaty, które otrzymuje Klient po jej dokonaniu.

Sam proces zwrotu gotówki, trwa dłużej niż zwrot bezpośrednio na konto bankowe i może trwać do 14 dni roboczych. Dlatego chciałbym P......  zachęcić do korzystania z innych, przyspieszonych form płatności jak szybki przelew, czy przelew tradycyjny elektroniczny.


Mam nadzieję, że te wyjaśnienia okażą się dla P.... pomocne.

Życzę spokojnego weekendu.

Pozdrawiam
// Marek G
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

ARKADIUSZ19691
#7 Wielbiciel#

witam. wczoraj na podana strone napisalem chyba z 3 wiadomości, zapisałem sie na rozmowe z konsultantem (w niedziele) i cisza.... to nie pierwszy raz tak sie dzieje. wczesnie kupowalemz konta kolegi i po paru dniach zwrot sam zostal zrobiony. teraz cisza. gdy napisalem do sprzedajacego czy moglby sprawdzic co z kasą  tak mi odpisal:.... Dzień dobry,

na każdej naszej aukcji w zakładce o sprzedającym jest podany numer konta do wpłat bezpośrednio na nasze konto. W tym wypadku dokonali Państwo wpłaty nie na nasze konto, tylko na konto pay u, które jest udostępnione tylko do wpłat online. Państwo wykonali przelew zwykły - czyli pieniądze nie powinny trafić na konto pay u.

W tej sytuacji właścicielem konta jest Pay U i tylko z nimi można ustalić co stanie się z przelewem. Z naszej strony nie mamy możliwości interwencji w tej sprawie,

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 masz rację! Przepraszam za pomyłkę wróca na rachunek placówki, która wykonała przelew. @ARKADIUSZ19691 gdyby były problemy z odzyskaniem wpłaty po upływie terminu skontaktuj się proszę z nami. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

arturpoplawski3
#7 Wielbiciel#

wiem marudze ale jestem skolowany i bylem na poczcie z potwierdzeniem wplaty na pay, pani w okienku sprawdziła konto na ktore wplacalem pieniadze i powiedziala ze pieniadze do payu dotarly w dzien w ktory je wplacalem czyli 15 grudnia. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@arturpoplawski3 Do PayU dotarły, ale nie dotrą do sprzedawcy, bo anulowałeś płatność. Resztę masz w innych wypowiedziach. Po co anulowałeś? Teraz masz problem. 

oznacz moderatorów

arturpoplawski3
#7 Wielbiciel#

problem? czyli moge stracic pieniadze czy po 14 dniach wroca na poczte z ktorej je wyslalem?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@arturpoplawski3 nie marudzisz 🙂 To zrozumiałe, że chcesz odzyskać swoje środki.
W takim razie bardzo proszę prześlij potwierdzenie wpłaty i informację, które teraz tu przekazałeś (o potwierdzeniu, że środki trafiły do PayU) tutaj.
Skontaktujemy się z operatorem płatności i wyjaśnimy to dla Ciebie!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

arturpoplawski3
#7 Wielbiciel#

z tym potwierdzeniem jest problem, załącznik który moge wysłać na tym formularzu jest 4GB ja zrobiłem zdjęcie które ma 10 GB i nie wejdzie. moge jedynie spisac wszystko z potwierdzenia lub wysłac na meila  czy terz tam gdzie wejdzie 1 zdjęcie z potwierdzeniem.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@arturpoplawski3 spróbuj proszę zmniejszyć rozmiar zdjęcia. Możesz użyć dowolnego programu, wystraczy, że wpiszesz w google "zmniejszanie zdjęć". 
WIdzę, że już do nas pisałeś. Poczekaj proszę na naszą odpowiedź w sprawie nr. 19979570. 
Nie martw się, wyjaśnimy to dla Ciebie i odzyskasz wpłatę. 
Możesz ze spokojem ponowić płatność, skoro zależy Ci a przedmiocie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

arturpoplawski3
#7 Wielbiciel#

udalo sie!!! zmniejszylem zdjecie i opis sprawy. wysłałem formularzem wskazanym przez Panią, co dalej....

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@arturpoplawski3 super! Bardzo się cieszę 🙂 Poczekaj proszę na naszą odpwiedź, nie jestem pewna jaki będzie numer sprawy, bo napisałeś parę razy, ale na pewno otrzymasz odpowiedź. Poproszę Cię jednak o cierpliwość w wyjaśnianiu tej kwestii, ponieważ może to zająć kilka dni. 
Najlepiej jeśli nie będziesz czekał z ponownym zakupem na zwrot tamtej wpłaty jeśli zależy Ci na przedmiocie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

arturpoplawski3
#7 Wielbiciel#

wiec czekam i.... dziekuje za pomoc.

oznacz moderatorów

Client:107454149
#1 Nowicjusz#

Przepraszam, ale co mam zrobić, gdy mam tylko płatność bankową a nie PayU( Zapłaciłem przez niego i nie mam potwierdzenia)Sprzedawca mówi, że nie ma płatności, a pieniądze zostały pobrane z konta

oznacz moderatorów

ARKADIUSZ19691
#7 Wielbiciel#

Tak jest anulowany ponieważ wczoraj niechcacy kliknołem ANULUJ. C o mam zrobic aby sprzedawca otrzymał pieniadze bo ja chce kupic ten towar.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@ARKADIUSZ19691 W zakładce Moje zakupy Ponów płatność, zrób nowy przelew i niczego nie anuluj. 

oznacz moderatorów