anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zasady dotyczące zgodności opisu z wysyłanym towarem

TomaszKrusz
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

pytanie może nie będzie bardzo precyzyjne, ale zapytam 🙂 Kupiłem duży worek torfu z aukcji 7991743550 i wczoraj dotarł do mnie. Tylko zamiast jak na zdjęciach, zapakowany oryginalnie (torf litewski), otrzymałem jakiś inny konfekcjonowany przez samego sprzedawcę. Sama folia, z nadrukiem wyłącznie kwasowości, bez kraju pochodzenia itd. Po kontakcie, sprzedawca idzie w zaparte, że wszystko jest ok.  a klient awanturuje się... Gdyż w aukcji gdzieś tam w treści napisał, że opakowania mogą się różnić.

Teraz pytanie - na ile mogą się różnić? Czy na allegro nie powinno oferować się tego co się ma do sprzedania? W tym przypadku opis był "uniwersalny", a wysyłka co akurat jest na placu. Sporu jeszcze nie zakładałem, nie wiem czy ma sens, szczególnie ze względu na wyższy koszt transportu od towaru.

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Opakowanie może się różnić, towar nie może się różnic od tego co jest w ofercie, jeżeli masz wątpliwości zawsze możesz złożyć reklamację, nie martw się o koszty bo po uznaniu reklamacji koszty ponosi sprzedający.

oznacz moderatorów

TomaszKrusz
#7 Wielbiciel#

Towar z rodzaju sypkich i bez specjalistycznego sprzętu ciężko weryfikowalny. To co chciałem zamówić (na zdjęciach) znam od lat. Kupiłem zdalnie z braku aktualnej dostępności w okolicach domu. Zwykły torf tak pakowany mam dostępny u szkółkarzy, taniej i bez wysyłki.

Bardziej chodziło mi o zasadność tworzenia uniwersalnych opisów. Za to już tamten miał negatywy, fakt nie czytałem wcześniej.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@TomaszKrusz 
Podaj link do oferty

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

TomaszKrusz
#7 Wielbiciel#

Link oferty: 7991743550,  towar przybył jak na zdjęciu: fotka.

Przepisy znam, jednak one obligują do pokrycia kosztu zwrotnego transportu, przewyższającego wartość towaru. Może temat bym odpuścił, gdyby nie sprzedawca z manierami rodem z prl. Podejście - inni byli zadowoleni, to nie masz prawa do jakichkolwiek zastrzeżeń, ciesz się jak inni 😉

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@TomaszKrusz 
Przedmiotem oferty jest określona ilość torfu (250l), o określonej kwasowości (pH 3.5-4.5) oraz określonego kraju pochodzenia (Litwa, Łotwa).
Jeżeli masz jakiekolwiek podstawy aby dowieść, że którykolwiek z ww. parametrów otrzymanego produktu nie jest zgodny z ww. to możesz złożyć reklamację. 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

TomaszKrusz
#7 Wielbiciel#

Nie dogadamy się. Przedmiotem oferty jest torf. Oferta zawiera opis jak i zdjęcia. Jeżeli zdjęcia nie są elementem oferty, ok. chociaż mam inne zdanie na ten temat.

Analogicznie. Np. Widzisz w aukcji oryginalny węgiel karlik z pgg. Kupujesz. Otrzymujesz zamiast widzianego węgla (oryginalnie zapakowany w kopalni), worek jutowy z jakimś węglem. Ktoś Ci pisze, że to Ty masz udowodnić jego zawartość... 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@TomaszKrusz  Niby sprzedający zaznaczył że opakowanie może się różnić ale nie do tego stopnia aby było to jakieś opakowanie a wewnątrz jakiś torf  lub inne śmieci.

Ja też nie miałbym zaufania do takiego sprzedawcy, bardziej wiarygodny jest producent. Kupuje się konkretny przedmiot a nie jakiś przedmiot przypominający torf i to jeszcze kupujący  miałby udowodnić że te śmieci to nie jest torf?  Absurd.

Do wyjaśnienia wątpliwości są narzędzia - klikasz Moje zakupy,  znajdujesz ten nieszczęsny torf, klikasz Szczegóły zakupu, następnie  Zgłoś problem z zakupem.  Otwierasz tak zwaną "dyskusję"  za sprzedającym.  Opisujesz problem, dostałeś towar niewiadomego pochodzenia, niezgodny z opisem, niezgodny ze  zdjęciami. Jeśli sprzedający nie ustosunkuje się w ciągu 24 godzin prosisz o pomoc Allegro. Nie odsyłasz torfu, przynajmniej na razie.

Nie wiem jaki będzie rezultat, masz jakąś szansę na pozytywne zakończenie sporu.  Ale bez względu na wynik sporu odpowiedni komentarz do transakcji napisać powinieneś.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@TomaszKrusz  Nie wiem jak to się stało że wcześniej nie widziałem tego zdjecia przesyłki oznaczonego "fotka"

Przecież to jest opakowanie transportowe, zabezpieczenie na czas transportu,   widać że przesyłka jest prawidłowo zabezpieczona i dostarczona w dobrym stanie. Nawet etykieta jest widoczna.

Żeby narzekać należało najpierw rozpakować przesyłkę,  prawdopodobnie jest w porządku tak jak w ofercie.  Nie wiem co chciałeś udowodnić zamieszczając tą fotkę.

oznacz moderatorów

TomaszKrusz
#7 Wielbiciel#

Nic nie chciałem. Pytanie było w pierwszym poście. Czy zdjęcie jest częścią oferty. Torf litewski jest droższy od zwykłego. Wizualnie nie odróżnisz. Reszty się domyśl.

Ps. Nie, nie odpisuj.

 

 

 

oznacz moderatorów