anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy takie zachowanie jest zgodne z regulaminem allegro?

cieszyn5
#10 Popularyzator#

Cześć! Kupiłem w zeszłym tygodniu Samsunga s20+ na jednej z aukcji.
Sprawny w 100%, jak nowy itd. Przyszedł z wypalonym pikselem, nieoryginalną ładowarką, kablem sklejonym na taśmę izolacyjną i prawdopodobnie sfałszowanym dowodem zakupu (jestem w trakcie weryfikacji faktury).
Oczywiście zgłosiłem reklamację i odesłałem towar. Sprzedawca twierdzi, że nie widział tego martwego piksela wcześniej,obiecał zwrot, ale tylko za telefon, a za kuriera już nie. Nie chciałem się kłócić o 13.99 więc wyszedłem z propozycją, że jeżeli zwróci pieniądze w dniu dzisiejszym, to uznam, że się dogadaliśmy i daruje mu te 13,99. Odpisał, że postara się oddać pieniądze przed świętami.
(wątpię)
Sprzedający odebrał przesyłkę i wystawił telefon na innej aukcji, o tej samej treści.
Czyli piękny, zadbany, jak nowy, a doskonale wie, że tak nie jest.
Ukrywa wady tego egzemplarza. Czy to zgodne z regulaminem?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że niezgodne, a gdzie kupiłeś na  zwykłym czy AL?

oznacz moderatorów

cieszyn5
#10 Popularyzator#

Na zwykłym allegro.

 

oznacz moderatorów

cieszyn5
#10 Popularyzator#

Jak masz chwilę, to zerknij na obie faktury. Ta sama data, ten sam sklep i odbiorca, nawet kod produktu, a model inny.
https://allegro.pl/oferta/samsung-galaxy-s20-plus-5g-bez-blokad-12040601807
https://allegro.pl/oferta/samsung-galaxy-s21-plus-5g-256gb-bez-blokady-11944076085

oznacz moderatorów

cieszyn5
#10 Popularyzator#

No i s20+ w cenie s21+. Coś mi nie pasuje.

 

oznacz moderatorów

ELMIXAGD_pl
#12 Orędownik#

Tzn. o co Ci chodzi?

- Otrzymałeś zwrot za transakcję, czy nie? - o to Ci chodzi? 

- Sprzedawca wystawił ten sam przedmiot z takim samym opisem - czy też o to Ci chodzi? - w takiej sytuacji zgłaszaj sprawę bezpośrednio do serwisu Allegro. 

 

oznacz moderatorów

cieszyn5
#10 Popularyzator#

Zwrotu nie otrzymałem. Reklamowałem towar, więc należy mi się zwrot również za kuriera. Sprzedający się upiera, że nie, bo sprzęt jest sprawny i dalej próbuje kogoś oszukać wystawiając telefon z ukrytymi wadami. Zgłaszałem do allegro, mają to w 4 literach. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@cieszyn5 masz mocne narzędzie ,które nazywa się dyskusja - skorzystaj z niego .

oznacz moderatorów

cieszyn5
#10 Popularyzator#

Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście najpierw wykorzystałem wszelkie możliwości, w tym "dyskusje" a dopiero trafiłem tutaj. Czekam na zwrot pieniędzy, tych 14 nieszczesnych dni. Przyszedłem tu dlatego, żeby niejako ostrzec innych, że ktoś tu robi kogoś w balona, a serwis allegro mu na to pozwala. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cieszyn5 Usunęliśmy aktualną ofertę z tym przedmiotem. Weryfikacja wykazała, że narusza ona nasze zasady. Dziękujemy za zgłoszenie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

cieszyn5
#10 Popularyzator#

Na allegrolokalnie nadal widnieje.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cieszyn5 Wskazałeś ofertę z Allegro. Podaj numer lub link do oferty na Allegro Lokalnie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

cieszyn5
#10 Popularyzator#

Yy. Tą aukcję wystawił ten sam użytkownik, naprawdę muszę podawać link? Przecież wystarczy kliknąć "Wszystkie przedmioty sprzedającego". 

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@nat_not Natalio, wybacz, ale czy to dla Allegro takie trudne namierzyć sprzedawcę niezależnie od tego, czy sprzedaje na "normalnym Allegro czy na Allegro Lokalnie?

Oferta usunięta, ok, a co z kontem tego sprzedawcy? Przecież celowo wprowadza w błąd sprzedając telefon uszkodzony z martwym pikselem, nieoryginalną ładowarką i  najprawdopodobniej ze sfałszowaną fakturą. Przecież takich delikwentów należy wyeliminować. Ponadto wciąż nie oddał pieniędzy za telefon, nie mówiąc o kosztach wysyłki.

Wiola
oznacz moderatorów

cieszyn5
#10 Popularyzator#

ed495c4d-748e-4ccd-9366-61d1c86b892f

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cieszyn5 Niestety w przypadku tej oferty wystawionej na Allegro Lokalnie nie mamy podstaw do podjęcia działań. Nie narusza ona naszych zasad.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

cieszyn5
#10 Popularyzator#

Przecież to ten sam telefon, od tej samej osoby. Opisuje go jako sprawny w 100 % co jest nie prawdą. Miałem go w rękach, mam zdjęcie martwego piksela. Nic z tego nie rozumiem. 

oznacz moderatorów

cieszyn5
#10 Popularyzator#

Miałem nosa.

oznacz moderatorów

cieszyn5
#10 Popularyzator#

Skontaktowałem się z firmą I-terra, która rzekomo wystawiła fakturę na ten telefon. Potwierdzono, że żaden dokument, którym posługuje się sprzedający nie jest prawdziwy i nie był wystawiony przez firmę iterra. Nie mogę dodać załącznika. 

oznacz moderatorów