anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zasady na Allegro, ich łamanie i nierówne traktowanie

Client:79593538
#9 Pomysłodawca#

Witam. Przestałem już wierzyć w to iż Allegro traktuje sprzedawców tak samo i reaguje stanowczo na łamanie regulaminu. Jak pisałem w poprzednim temacie problem ze sprzedawcą jest nie od dziś ale od prawie roku gdzie wszystkie aukcje a na pewno 90% jest niezgodnych z regulaminem i zasadami ale dział bezpieczeństwa tak naprawdę nic nie robi. Jedyne co zauważyłem to gdy @cloudcloud przyjrzała się sprawie została nałożona blokada na nowe aukcje ale co z pozostałymi 3000 aukcji. Wysłałem kilka oficjalnych zgłoszeń z wyszczególnieniem w jaki sposób jest łamany regulamin w danej aukcji i co? NIC. Dla przykładu sprzedawca o którym mowa to odkurzacze-wodne i proszę zobaczcie jego aukcje w dziale: Firma i usługi - Przemysł - Budownictwo przemysłowe -Materiały i akcesoria - WIERTŁA 

Przecież to jest śmiech aby takie aukcje umieszczać w tym dziale.

Przykład drugi: https://allegro.pl/oferta/rainbow-plyn-deo-odswiezacz-powietrza-odkurzacz-7306896188

W aukcji są zdjęcia dwóch różnych produktów i sprzedawca manipuluje słowami kluczowymi typu "rainbow" "deo" i wprowadzając klientów w błąd i po prostu ich oszukując sprzedaje jakąś podróbkę oryginalnego płynu marki rainbow wykorzystując przy tym zdjęcia produktu tej marki która ma pojemność 473ml a nie 500ml jak oferowana podróbka

Przykład trzeci: https://allegro.pl/oferta/szampon-plyn-do-prania-dywanow-rainbow-koncentrar-7362028996

Ta sama sytuacja co wyżej iż sprzedawany jest jakiś szampon no name a nie produkt firmy rainbow a do tego 20 innych zdjęć produktów których nie dotyczy dana aukcja

Przykład czwarty: https://allegro.pl/oferta/vorwerk-walek-do-robota-vr200-8629239710

Zdjęcia innych produktów w opisie niż ten którego dotyczy aukcja i mega duży nr kontaktowy w jej opisie

Przykłady które podałem przewijają się w 90% aukcji i dział bezpieczeństwa tylko upomina, upomina, upomina a za tydzień i tak wszystko wraca w tym samym wydaniu.

I teraz jeszcze jedno - sprzedawca oznacza się w 37 lokalizacjach w Polsce, w opisach aukcji wszędzie jest deklarowana wysyłki z Polski i to natychmiast, deklaruje iż wystawia fv a rzeczywistość jest całkiem inna - firma z Niemiec i nie ma żadnych miejsc wykonywania działalności w PL więc dlaczego Allegro się na to zgadza? Chyba powinno być tak iż oznaczenie lokalizacji jest zgodne z danymi wykonywania działalności gospodarczej? Firma jest z Niemiec i nie wystawia żadnych faktur tylko rachunki bez vat. To jest oszukiwanie kupujących którzy filtrują aukcje np pod względem lokalizacji sprzedającego, tym czy otrzymają fv itd. Jest to nieuczciwe wobec innych sprzedających przestrzegających regulamin i zasady portalu. Komentarze jakie kliencie wystawiają iż czekali na paczkę dwa tygodnie lub nie to zostało wysłane itd a odp zawsze jedna - było tyle razy awizo, wysłaliśmy to co pan zamówił i niestety ale kupujący na odp sprzedawcy który tak oszukuje innych nie może już się wypowiedzieć 

I kończąc już swoje spostrzeżenia naprawdę przestałem wierzyć w równe traktowanie. Masz dużo aukcji, duży zysk dla Allegro możesz liczyć na specjalne traktowanie. Kilka dni temu kolega napisał jak to po rozpoczęciu dyskusji przez kupującego zostało mu zablokowane konto i to pewnie dlatego że miał mało aukcji i mało sprzedaje na Allegro. 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:79593538 ponownie poprosiłam o reakcję i otrzymałam odpowiedź zwrotną "zgłoszone oferty usunięte za wskazane powody oraz inne naruszenia + dodatkowe >130 innych ofert za pozostałe naruszenia opisowe."

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Client:79593538
#9 Pomysłodawca#

@cloudcloud ok dziękuję za odp. ale Wasza reakcja jest taka jak zawsze. Żebyś nie myślała iż chodzi mi o to aby ten sprzedawca został zablokowany lecz w tym wypadku tak powinno się to odbyć. Inne osoby za dużo mniejsze łamanie regulaminu mają zablokowane konto na 2 tygodnie a tutaj co? Usuwacie oferty a on je wznawia. Żeby nie było proszę oto linki do najnowszych ofert i sama zobacz na opis aukcji 

https://allegro.pl/oferta/filtr-hepa-do-odkurzacza-rainbow-seria-e2-i-w-wa-7857627623

https://allegro.pl/oferta/zbiornik-bidon-na-wode-rainbow-d3-d4-se-zapach-7849538067

https://allegro.pl/oferta/rainbow-waz-gietk-do-modelu-d3-d4-d4g-se-rb-3-m-9087630461

I ten dział bezpieczeństwa to działa na zasadzie że gdy im się wyśle konkretne nr aukcji to je sprawdzą ale jak już nr nie wyślesz to nic innego nie robią i proszę nie pisz mi iż sprawdzają bo gdyby tak było to ten sprzedawca nie miałby wystawionych 90% aukcji.  I to jest uczciwe? 

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:79593538 niestety nie mam wpływu na blokady konta, nie leży to w zakresie moich kompetencji. Rozumiem Twoją bulwelrsację, natomiast nasi konsultanci działają zgodnie z regulaminem. Dostałam informację, że S. dostał blokadę wcześniej i zaczął poprawiać oferty, dlatego na bieżąco usuwamy to, co zgłaszasz, dając mu czas na dalsze poprawy. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Client:79593538
#9 Pomysłodawca#

@cloudcloud a dlaczego tylko to co zgłaszam? Czy pracownicy nie mogą sprawdzić aukcji tego sprzedawcy tylko trzeba im wysyłać numery? To na czym polega ich praca? 

oznacz moderatorów

Client:79593538
#9 Pomysłodawca#

@cloudcloud dziękuję Ci za zainteresowanie się tematem ale szkoda mojego czasu i jeżeli Ty poświęcasz swój to także Twojego. Może jest warto aby osoby z odpowiedniego działu przeczytały regulamin jaki stworzyliście i w którym jest np to:

Inne powody zawieszenia konta lub ograniczenia funkcjonalności

Aukcja dziś przez Was usunięta - https://allegro.pl/oferta/zbiornik-bidon-na-wode-rainbow-d3-d4-se-zapach-7849538067

TA DAM - jest znowu

Więc ja odpuszczam bo to widać walka z wiatrakami i nawet nie chce mi się dociekać dlaczego tak Allegro postępuje bo nie wiem ile razy trzeba dostać upomnienie, ostrzeżenie aby zrozumieć co należy poprawić. Mam już swoje zdanie i tutaj głośno go wypowiadać nie będę. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia 

oznacz moderatorów

sam71
#8 Zapaleniec#

Witam jak allegro zacznie usuwać 15% aukcji to z czego będzie zysk ;), już kilka razy tez na jakiegoś sprzedawce miałem tutaj pisać ale tak jak napisałesz odpuszam bo to tylko się coraz śmieszniejszy serwis robi zwłaszcza z tym za doliczanie prowizji za wysyłkę,paranoja a prowizje sprzedający i tak wliczy w wysyłkę itp.

oznacz moderatorów

Client:79593538
#9 Pomysłodawca#

Śmieszne jest to, iż pracują tam ludzie którzy mają weryfikować zgodność aukcji z zasadami i regulaminem ale wychodzi na to, że jak podasz nick sprzedawcy to nie wystarczy bo musisz podać dokładny numer aukcji. I siedź człowieku i się baw w otwieranie aukcji, kopiowanie numery itd. Dziękuję za takie podejście. Tak bulwersuje mnie to bo jak już pisałem jest to nieuczciwe wobec innych sprzedawców i kupujących. Dużo sprzedaję także na **piiip**.de i tam gdyby była taka sytuacja to zgłoszenie byłoby jedno a nie jak tutaj rok czasu i wszyscy mają to gdzieś. @cloudcloud nie odbieraj tego osobiście lecz standardy są żenujące. 

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:79593538 nie odbieram osobiście, na spokojnie 🙂 tak czy siak będę monitorować tę kwestię. Dziękuję Ci za poświęcony czas i całą masę energii!

Tymczasem miłego poranka 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

gpz500
#12 Orędownik#

@Client:79593538 @cloudcloud  - ten stan trwa na Allegro od kilkunastu lat, może od zawsze. To jest patologia w tym serwisie, a nawet nazwałbym to współudziałem. 

Oczywiście zaraz będzie, że serwis do bazar udostępniający miejsce do handlu, a za swoją sprzedaż odpowiadają sprzedający. Stara śpiewka. 

oznacz moderatorów

Client:79593538
#9 Pomysłodawca#

A tutaj widać jak duże jest zaangażowanie pracowników Allegro uczestniczących w dyskusji. Brak słów ale przyznaje prosić potrafią 

Screenshot_2020-04-02 Allegro - Dyskusje.png

 Screenshot_2020-04-02 Allegro - Dyskusje(2).png

 

Screenshot_2020-04-02 Allegro - Dyskusje(3).png

 

Screenshot_2020-04-02 Allegro - Dyskusje(4).png

 

jutro 7.15 rozwala system. Widać kto decyduje 

😂

oznacz moderatorów

Client:79593538
#9 Pomysłodawca#

Witaj @cloudcloud i proszę zerknij sama na te aukcje:

https://allegro.pl/uzytkownik/vacuumparts?bmatch=baseline-al-product-cl-eyesa2-engag-dict43-uni-1-1-...

wszystkie w opisie mają na dole wielki nr kontaktowy a są też rodzynki z adresem strony internetowej. Dziwię się gdyż Wasz automatyczny system potrafi podczas tworzenia opisu zaznaczyć do poprawy słowo "gwarancja" użyte w innym kontekście niż to co powinno być w odpowiedniej zakładce czy np nie wysłać wiadomości do kupującego bo uważa ją za próbę sprzedaży poza Allegro a nie widzi takich zapisów jak nr kontaktowe, adresy e-mail czy nawet adresy stron internetowych w opisie aukcji. Tutaj jedna z nich: 

https://allegro.pl/oferta/serwis-naprawa-odkurzaczy-rainbow-d4-e1-caly-kraj-8977200343

i na dodatek kategoria też nie ta i podobnie jak w innym przypadku zgłoszenie wysłane kilka dni temu ale dział bezpieczeństwa transakcji chyba uznał iż wszystko ok. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

fajnie, że zamieściłeś te standardowe wpisy robota allegro

ja się ponownie pytam @msniezek @nat_not @cloudcloud :

- dlaczego allegro ingeruje w przebieg transakcji?

- dlaczego allegro domaga się pokazania przez Sprzedawcę dowodu zwrotu środków mimo, że Kupujący nie odstąpił od umowy?

- na jakiej podstawie prawnej allegro twierdzi że jeżeli Sprzedawca nie jest w stanie zrealizować umowy to musi zwrócić pieniądze?

 

oznacz moderatorów