anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zasady reklamacji

ZielonaMucha3
#7 Wielbiciel#

Mam następujący problem.Zareklamowałam towar w ostatnim tygodniu gwarancji.W czacie określiłam co się dzieje i jaki widzę problem.Sprzedający kazał przysłać towar wraz z paragonem.W kolejny dzień wysłałam, napisałam wiadomość o fakcie wysłania kurierem.Od tamtego momentu zero odzewu.Po ponad 3 tygodniach zapytałam na czacie co z reklamacją.Sprzedający, po podaniu nazwiska, stwierdził że konieczny jest z nim kontakt telefoniczny bo towar leży nieruszony.Argumenty:on nie wie od kogo jest przesyłka,nie wie co jest ze sprzętem nie tak,nie ma nr telefonu.Przed wysłaniem nie informował o konieczności pisemnej reklamacji, chociaż pytałam.Zadzwoniłam i na moje słowa, że to chyba jego obowiązek dopilnować pewnych rzeczy,nie dał mi dojść do słowa.Co ja teraz mogę zrobić i jak na niego wpłynąć?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

A3dam
#19 Nestor#

@ZielonaMucha3 
Warunki reklamacji z tytułu gwarancji powinny być opisane np. w karcie gwarancyjnej dołączonej do produktu lub opublikowane na stronie producenta.
 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@A3dam: zawsze moze byc sytuacja, ze to sprzedajacy jest gwarantem. Niestety wśród części sprzedawców świadomość zasad gwarancji wciąż jest znikoma. Przykład: duży sklep obuwniczy w galerii,  sprzedawczymi mi mówi, że firma daje 12 mcy gwarancji. Mowię jej, że za plecami jest kartka przyklejona do sciany, ze firma nie udziale gwarancji. Ona: zdziwiona. Pytam ją: moze miala na mysli rękojmię. Ona: a co to jest rękojmia... 😁

 
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@ZielonaMucha3: normalnym jest, że do reklamowanego towaru powinno się dołączyć opis co i jak wraz z danymi. Jeśli sprzedający ma setkę reklamacji miesięcznie to sam(a) rozumiesz. Ale z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie żeby zadał sobie trochę trudu i sam wyszukał Twoje namiary i sie z Tobą skontaktował. I nie musisz wysyłać oryginału paragonu. Może być kserokopia.

oznacz moderatorów