anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zgłoszenie zwrotu 14 dni przypadający w dzień wolny

gosiulek140769
#8 Zapaleniec#

Towar odebrany 19.12.2020. Kiedyś w regulaminie mignęło mi że jeśli dzień zgłoszenia  zwrotu przypada na dzień wolny to następnym dniem do zwrotu (zgłoszenia) jest dzień roboczy (chyba że to zmieniono) . 1.01 był dniem wolnym, 2.01 sobota i ja chciałam zgłosić zwrot 3.01 w niedziele.  I tutaj stało się coś czego nie rozumiem. 3.01 w niedzielę w ciągu dnia sprawdzałam czy na pewno ZWRÓĆ jest aktywne- było aktywne. O godz 22 zasiadłem do zwrotu i jakie było moje zdziwienie że klawisz ZRÓĆ jest już nieaktywny i inf. że upałynął czas zgłoszenia. To liczone jest w godzinach a nie dniach??? Około 17 był zwrot jeszcze możliwy a o 22 już nie.  Proszę mądrzejszych ode mnie o pomoc

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30

xyz96
#21 Demiurg#

@gosiulek140769 Jeżeli ostatni dzień na odstąpienie od umowy przypada w dzień świąteczny, masz prawo dokonać odstąpienia w następny dzień roboczy. Na takim stanowisku stoi UOKiK

Pamiętaj też, że formularz zwrotu na Allegro to nie wyrocznia. Odstąpienie od umowy możesz też wysłać mailem - ma taką samą moc prawną.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tutaj FK o tym pisze; http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,45,1119,12,1,jak-liczyc-termin-na-odstapienie-od-umowy.htm... Sobota i niedziela + inne święto przedłużają czas na odstąpienie.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 FK to interpretacja, gdzie to mogę znaleźć ( jaka ustawa ) u nas?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Poszukaj w sieci, zapytaj UOKiK. Kontakt do porad konsumenckich znajdziesz na ich stronie - tak samo ich rekomendację do zasięgania opinii w FK.

Nie utrudniaj zwrotów.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Nie porady i rekomendacje, ustawa.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Taaaa, szukaj pretekstu do uwalenia kupującego. A  może Konstytucja? 😄

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Zaraz "do uwalenia". Wiedz jednak, że teraz sprzedawca będzie miał problem z odzyskaniem prowizji. Wiem, niewiele Cię to obchodzi, o ile nie wcale 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Czyli jednak nie ma 🙂 ot tak : Hi, hi, hi

Edit :

I nie wiem czy zauważyłeś "rozjazd" logiki. Wliczamy do terminu dni kalendarzowe, nawet swięta ( tutaj nikomu to nie przeszkadza) - ale ostatni dzień jest wyjatkiem ( bo??)

ps Tak wiem że prawo nie ma nic wspólnego z logiką ( a zwłaszcza UOKiK )

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash A ja nie wiem, czy nie ma, poszukaj, popytaj, mnie nie zamęczaj. W ustawie nie ma też o tym, że można zwracać (odstępować) przed otrzymaniem towaru, a jednak można.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Taaa i potem mamy : " po 30 sekundach znalazłem nowy przedmiot i tamten anulowałem", "rozmyśliłem się i po 3 minutach anulowałem", "nie doczytałem/zrozumiałem opisu - więc zaraz anulowałem"....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xyz96 Dla niektórych nawet Konstytucja, nie ma mocy prawnych.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Po słowie "Konstytucja" przecinek niepotrzebny. To błąd. W niemal każdym zdaniu robisz błędy. Podstawówkę skończyłeś?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, za "kaczki".

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Wątpię, za dużo błędów robisz. Przedszkolaki robią mniej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xyz96 Moje błędy do twoich to kropla w morzu. Ty jesteś człowiekiem? Oni robią błędy a ty nie.😛

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Moje błędy do twoich to kropla w morzu.

Ależ mądre i głębokie "przemyślenie" 🙂

Ludzie robią błędy, ty jesteś chyba nadczłowiekiem, jeśli liczyć to ilością błędów 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@gosiulek140769 Z ciekawości zapytam: musiałaś zwlekać ze zwrotem do ostatnich sekund?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 Nie wiem czy tak jest w tym wypadku, ale często ten "niechciany" przedmiot jest wykorzystywany do ostatnich sekund przed oddaniem...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pinsplash Tak, wiem. Aż za dobrze 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów