anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana ceny produktu po dodaniu go do koszyka

k-ceglinska777
#7 Wielbiciel#

Witam, zostałem oszukany. Znalazłem basen za określoną cenę(ok 420zl). Dodałem go do koszyka. Zakup zrobiłem po jakimś czasie, np na drugi dzień. Niestety nie zweryfikowałem ceny a sprzedawca podniósł ja o 150 zł. Jestem przekonany że zrobił to celowo bo cena wróciła do poprzedniej jakiś czas po zakupie. Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy? Mogę zgłosić zwrot ale basen jest już rozłożony i zalany wodą. Chociaż nie użyty ani razu. 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Nie wiem czemu podnosi i obniża cenę ale wiem jedno - sprzedający nie ma opcji podglądu kto i co dodał do koszyka, wiec nie zrobił tego z tego powodu.

oznacz moderatorów

k-ceglinska777
#7 Wielbiciel#

Ok, dzięki za odpowiedź. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@k-ceglinska777 tu nie ma nic do rzeczy dodanie do koszyka 😞 liczy się cena w momencie zakupu 😞 Zwrot jak najbardziej tyle że będzie obniżona kwota za używanie, więc się nie opłaca, nic z tym nie zrobisz, sprzedawca może zmieniać cenę co kilka dni i nic kupującemu do tego, liczy się kwota w momencie kliknięcia kup teraz 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

k-ceglinska777
#7 Wielbiciel#

Aha, dziękuję za konkretną odpowiedź! Następnym razem będę bardziej uważał. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@k-ceglinska777 Nie ma tu żadnego oszustwa 🙂
Sprzedający może dowolnie "żonglować" ceną zarówno w dół i w górę. Dodanie przedmiotu do koszyka niczego nie oznacza oraz co najważniejsze - sprzedający nie mają poglądu kto, co i w jakiej ilości dodał do koszyka!


Ponadto - gdybyś dodał do koszyka towar za 420 zł a sprzedający zmieniłby cenę na 320 zł też byś krzyczał, że zostałeś oszukany? 😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@k-ceglinska777 Idziesz / jedziesz / do marketu , kupujesz basen za 570zł ... pasuje Ci wracasz zadowolana i napełniasz basen ... jest fajnie . Na drugi dzień przychodzi gazetka z tegoż właśnie marketu i ten właśnie basen jest tańszy od jutra o 150 zł . Teraz pytanie - co robisz w tej sytuacji ??

oznacz moderatorów

k-ceglinska777
#7 Wielbiciel#

Ja widzę to trochę inaczej. Basen kosztuje w markecie 420zł. Biorę i idę do kasy a tam naliczają 570. Nie zauważam tego, kupuje również inne rzeczy a łączna kwota jest dosyć spora. Po kilku dniach okazuje się że znajomy kupił ten sam basen w tym samym sklepie za 420zł. Co wtedy robić?

Wiem, że sprzedaż online a stacjonarnie to co innego i nie ma co porównywać, ale odniosłem się tylko do Twojego przykładu.

Dla mnie sprawa jest już zamknięta. Popełniłem błąd i następnym razem będę bardziej uważał.

Pozdrawiam. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@k-ceglinska777 Nie ma tu żadnego oszustwa. Sprzedający ma prawo zmieniać cenę w górę lub w dół co 15 min > jak ma ochotę. Możesz mieć pretensje tylko do siebie, że nie patrzysz tylko klikasz "kup teraz" Dodanie przedmiotu do koszyka nie gwarantuje ceny z tego dnia. 

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

A zalewałeś i używałeś basen za 420 PLN, czy za 570 PLN ?

Cena zmieniła się podczas używania, czy nie kontrolujesz co i za ile kupujesz ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

czytaj @terazauto  ,, za 570 ! ,, 🤣😂 . W dobie kryzysu energetycznego oraz suszy to może i lepiej  ,mniej kaski zostało na zużycie widy .

oznacz moderatorów

k-ceglinska777
#7 Wielbiciel#

Aaaa, to już wszystko rozumiem. Basen kosztował 420zł, ale doszedł piasek, styropian i roboczogodziny i wartość basenu wzrosła do 570 zł. Po prostu sprzedawca przewidział, że wartość basenu wzrośnie i dlatego podwyższył cenę. Dzięki za wyjaśnienie tematu. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie zostałeś oszukany przez sprzedawcę ,bo nie byłeś jego klientem jak wrzucałeś coś do koszyka po pewnej cenie ,tylko stałeś się klientem jak kupowałeś ten produkt u niego w określonej w aukcji cenie . Jeśli ci cena nie odpowiada to sam sobie jesteś winien , że nie czytałeś opisu aukcji . Są teraz takie czasy ,że ceny często się zmieniają (co dostawa to inna cena) i sprzedawcy też muszą je zmieniać . Od 18 lipca (od wczoraj) wzrosły prowizje dla allegro co również ma wpływ na wyższe ceny produktów (to też nie wina sprzedawcy ).

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Włożenie towaru do koszyka nie gwarantuje ceny, nawet w sklepie ceny potrafią się zmienić przed dojściem do kasy. Sprzedający nie robi tego celowo, ma do tego prawo.

oznacz moderatorów