anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana oferty sprzedajacego

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:42964398
#7 Wielbiciel#

Ostatnio kupiłem 5 sztuk tuszu do drukarki. Dziś bez żadnej informacji otrzymałem zwrot pieniędzy i nie otrzymałem zamówionych przedmiotów. Okazało się że sprzedawca zmienił ofertę na sporo droższa i nie zrealizował mojego tańszego zamówienia. Czy to zgodne z prawem konsumenta? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
xyz96
#21 Demiurg#

To niezgodne z regulaminem Allegro. Możesz otworzyć Dyskusję i domagać się przesłania towaru po ponownej wpłacie. Oczywiście w cenie po jakiej kupiłeś; https://allegro.pl/dyskusje/nowa W Dyskusji sprzedawca ma obowiązek się wypowiedzieć i pomoże Ci w niej pracownik Allegro.

oznacz moderatorów
Client:42964398
#7 Wielbiciel#

Niestety nie otrzymam zamówionego towaru. Oy

Trzymałem tylko takie o to oświadczenie 

Screenshot_20210201_140255_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Zdjęcie niewidoczne, widzisz je tylko Ty.

Sprzedawca powołał się pewnie na art. 84 Kc, ale on dotyczy tylko rażących pomyłek w cenie. W Dyskusji proś o pomoc pracownika Allegro. Możesz to zrobić po 24 godzinach. Ostatecznie możesz też wystąpić do sądu o wdanie towaru po cenie zakupu.

Rażąca pomyłka w cenie jest wtedy, gdy kupisz coś za 1 zł, a ta rzecz normalnie kosztuje 100 zł - to przykład.

 

 

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:42964398 nie mogę zatwierdzić przesłanego przez Ciebie skanu, ponieważ są na nim Twoje oraz Sprzedającego dane.  @xyz96 tak, Sprzedający powołał się na art. 84 Kodeksu Cywilnego, pomyłka była znacząca, ponieważ było to 3,76 zł zamiast 100 zł, dlatego napisał "oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu".  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika Nie wydawaj wyroków. O tym, czy to była pomyłka znacząca, może orzec tylko sąd.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 ok, nie mam kompetencji sądu. @Client:42964398  postanowiłam skonsultować sprawę z działem prawnym, wrócę tutaj z odpowiedzią, gdy tylko ją otrzymam. 

EDIT:  Jedynie sąd może się wypowiedzieć na temat tego czy powołanie się Sprzedającego na art 84 KC w tej konkretnej sprawie będzie skuteczne i słuszne. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów