anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana paczkomatu InPost bez mojej zgody.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@InPost  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Jak w temacie. Wzięłam udział w licytacji, którą wygrałam. 

W trakcie procesu płatności, po napisaniu krótkiej wiadomości do sprzedającego i wyborze rodzaju przesyłki do paczkomatu InPost, ku mojemu zdziwieniu widzę zmieniony paczkomat do doręczenia przesyłki za rogatkami miasta i na wsi 😒

Wybrałam domyślnie jeden paczkomat, który mi odpowiada. Dlaczego dokonujecie zmiany bez mojej wiedzy i zgody?

Gdybym tej zmiany nie zaobserwowała, na darmo poszłabym pod mój stały paczkomat i gotowa uznać, że wystąpił jakiś błąd dzwoniła na infolinię.

Gdy będę chciała wybrać inny paczkomat, zrobię to sama. Proszę nie ingerować w moje ustawienia.

Wiola
oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31
LEW433
#21 Demiurg#

Słabe argumenty, paczkomatu raczej Allegro nie zmienia, musiałaś coś źle klepnąć.😁

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@LEW433 możesz mnie oświecić co jest słabe? Myślę że @Wioletta2701 też chętnie się dowie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie ty pytasz, a skąd wiesz czego chce @Wioletta2701 , Jasnowidz?

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@LEW433 Chcę, by nikt nie ingerował w moje ustawienia, bo cokolwiek chcę zmienić, zmienię sama.

Druga kwestia dotyczy faktu zmiany paczkomatu InPost, który mam zapisany.

Nawiasem mówiąc jego adres pojawia się na każdej oglądanej przeze mnie aukcji, gdxie ta forma dostawy jest dostępna, a skoro tak jest, oznacza to, że jest zapisany na moim koncie.

Dziś w trakcie procesu płatności za przedmiot z wygranej licytacji, ni stąd ni zowąd mam podany inny paczkomat i muszę na nowo wybierać mój stały paczkomat. Bez sensu 😒

Po co te zmiany 🤔

Wiola
oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@LEW433 no, jak dodałeś te „argumenty”, to już lepiej wygląda, ale dalej nie rozumiem dlaczego są słabe.

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@LEW433 Nie mam potrzeby zmieniać tego, co mi odpowiada. Nie zmieniam ustawień danych, które są aktualne, tym bardziej miejsca paczkomatu InPost, który mieści się przy osiedlowym markecie.

 

Wiola
oznacz moderatorów
VanFanClub
#9 Pomysłodawca#

Paczkomat Inpost. INPOST. Inpost często miesza, np. informuje, że paczkomat jest pełen albo, że jest uszkodzony i przesyłka może nastąpić do innego paczkomatu. Już jeździłem za przesyłką kilka kilometrów samochodem ale jednocześnie INPOST informował, że przesyłka jest umieszczona w innym paczkomacie na 48 godzin, po czym zostanie przesłana do właściwego paczkomatu. Może tu było podobnie? Może Inpost poinformował o czymś Allegro i nastąpiła zmiana? To chyba nie są pytania do społeczności tylko do administracji Allegro.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 Może być tak jak napisał @VanFanClub . Skontaktuj się z infolinią Inpostu. Tam Ci powiedzą co się stało i dlaczego ta zmiana, ew. czyj to błąd. Inpost potrafi sam zmienić paczkomaty z w/w powodów.

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@VanFanClub Owszem, miałam sytuację, gdzie paczka trafiła do punktu odbioru obok sklepu i paczkomatu, ale także tymczasowo do innego paczkomatu.

Nie w tym rzecz. Licytując wczoraj przedmiot na aukcji, nie oczekiwałam na żadną przesyłkę, więc przekierowanie do innego paczkomatu InPost odpada. Dzieje się tak zresztą głównie w okresie przedświątecznym.

Wiola
oznacz moderatorów
merika_2008
#2 Obserwator#

zmienia bo jest przepełniony 

 

oznacz moderatorów
InPost
Ekspert InPost

@Wioletta2701 

Abyśmy mogli zweryfikować sytuację, prosimy o podjęcie kontaktu z naszym Biurem Obsługi Klienta poprzez dowolny z poniższych kanałów:

1) czat/messenger,

2) formularz kontaktowy https://inpost.pl/kontakt,

3) infolinia: 722 444 000 / 746 600 000.

Prosimy o przygotowanie numeru przesyłki (24 cyfry), której dotyczy zgłoszenie oraz sygnatury/adresu Paczkomatu, do którego powinna trafić przesyłka. 

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@InPost  Nie chodzi o żadną przesyłkę w paczkomacie.

Wczoraj wylicytowałam przedmiot. Podczas finalizowania transakcji  PO wyborze rodzaju przesyłki widzę zmieniony adres paczkomatu, choć żadnej zmiany nie fokonywałam.

Skąd InPost może wiedzieć, że akurat ten paczkomat będzie zajęty? Jest przecież rotacja.  Proszę uważnie przeczytać mój post.

Wiola
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Wioletta2701 Czy nie jest tak, że wcześniejszy zakup do paczkomatu realizowany był właśnie na adres, który teraz Ci się podpowiedział w koszyku?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@nat_not  Adres paczkomatu nie podpowiedział mi się w koszyku, a q zakładce moje allegro, moje zakupy.

Do paczkomatu, który mi się podpowiedział nigdy nie zamawiałam towaru. 

Mam swój stały paczkomat do którego zamawiam towar, o ile ta opcja wysyłki jest dostępna, a oglądając aukcje z przesyłką do paczkomatu InPost zawsze widzę adres swojego paczkomatu InPost.

Wiola
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 Adres paczkomatu nie zmieni się podczas wysyłania. Dopiero później Inpost zmienia z różnych powodów : 1. paczkomat uszkodzony, 2. paczkomat pełny, 3. paczkomat zlikwidowany pomimo, iż na mapce istnieje (bezwładność systemu). Miałem też takie sytuacje jak w/w i Allegro tu nic nie jest winne. To tylko i wyłacznie działania Inpostu.

oznacz moderatorów
merika_2008
#2 Obserwator#

hmm ciekawe tylko jest to że tak dzieje się z towarem zamawianym na allegro ? 

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Wioletta2701 Czyli w koszyku wybrałaś inny paczkomat a w szczegółach zakupu widzisz inny?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 allegro oznacza poprzedni paczkomat wybrany, lub po lokalizacji telefonu, lub jak wyczyścisz ciasteczka, lub jak zmienisz urządzenia 🙂  trzeba zawsze sprawdzać przed zatwierdzeniem zakupu 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Lesli
#9 Pomysłodawca#

to też, ale czasem inpost wyłacza dany paczkomat z mapki np z powodu zapchania (po jakimś czasie jest znów dostępny w wyborze), więc gdy wybierasz paczkomat , a zapisany jest niedostępny to z automatu masz najbliższy wolny - trzeba patrzeć co się robi, tak jak napisał kolega.

 

allegro nic samo nie zmienia

oznacz moderatorów