anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana terminu zakończenia pozornie wygranej aukcji - przedłużenie po zakończeniu

MAMY ROZWIĄZANIE!
atn
#9 Pomysłodawca#

Ustawiłam automatyczny limit ceny na zewnętrznym automacie do licytowania. Wg tego serwisu wygrałam aukcję. Weszłam na Allegro i okazało się że aukcja została jakimś cudem przedłużona a moja oferta po czasie (wg nowego terminu zakończenia) przebita. Dysponuję screenami z obu serwisów. Dane nie są spójne bo mimo że aukcja ma ten sam numer to różne daty zakończenia. Ktoś się z tym spotkał? Czy ja coś źle zrobiłam?

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32
anddzb
#9 Pomysłodawca#

Dlatego użyłem formy pośrednio, pośrednio bo i tak sprzeda ale za ile oto jest pytanie na które w tej sytuacji - przelożenie aukcji, trudno odpowiedzieć.

oznacz moderatorów
Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

Tak jak w moim przypadku opisanym kilka postów do góry ... Jeden Klient zaczął robic awanturę ze aukcja sie zakończyła z jego udziałem i kategorycznie ŻĄDAŁ abym wysłał MU przedmiot ... Obserwujący i potencjalni Klienci uznali ze TO JA coś KOMBINUJĘ z Aukcją i JĄ sztucznie przedłużam ... Ponowne wystawienie aukcji "od Nowa" spowoduje Jeszcze GORSZY skutek : Podbijał aukcje , kupił Sam od Siebie i teraz wystawił ponownie ... i Tak LIPA i TAK ...

oznacz moderatorów
atn
#9 Pomysłodawca#

Tak nie było w moim przypadku bo licytujących było sześciu. A moja oferta była najwyższą tuż przed zakończeniem aukcji. 

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem Waszą irytację. Po pierwsze przedłużanie aukcji w wyniku awarii to mechanizm, który jest wpisany do Regulaminu Allegro, zatem wszyscy powinniście go znać. Co więcej, jest tam wpisany od co najmniej 10 lat, jeżeli nie dłużej. Trudno więc mówić, że to "nowy" wynalazek. Być może po prostu do tej pory się z tym nie spotkaliście, co jest prawdopodobne, jako że tego rodzaju awarie zdarzają się rzadko.

Poza tym - gdy do Allegro nie ma dostępu większość kupujących potencjalnie zainteresowanych aukcją - w jaki inny sposób mielibyśmy rekompensować te kłopoty, niż poprzez jej przedłużenie? Macie jakiś pomysł, z którego wszyscy byliby zadowoleni? Chętnie przekażę go dalej, ale jak do tej pory nikt na nic sensowniejszego nie wpadł...

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@msniezek  Tu nie ma dobrego wyjścia. Musi być jak jest, a modlić się należy by zdarzało się jak najrzadziej. Może dałoby się wysłać jakieś maile do licytujących?

Ula

Ula
oznacz moderatorów
Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

NIC nie wyślesz ... Allegro ZAZDROŚNIE broni kontaktów między Kupującym a Sprzedającym ... Są przesadnio PODEJRZLIWI że Strony sie porozumią poza Allegro ... Wszystkie ZAKŁADKI typu : "Napisz do Użytkownika" zostały juz Dawno Temu USUNIĘTE ... Nawet z Oferty NIC do NIKOGO napiszesz ...

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Saturn_33   Oni powinni wysłać, że się zepsuło i aukcja jest przedłużona. Mnie i tak klient nie uwierzy.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Mogę się domyślać, że a) technicznie byłoby to wyzwaniem, również z tego powodu, że w takich momentach właśnie trwa awaria 🙂 b) moim zdaniem taki mailing do kupujących najwięcej kłopotów sprawiłby sprzedawcom - teraz odpowiadacie tym, którzy zapytają, a musielibyście odpowiadać wszystkim (bo wszyscy zostaliby zaalarmowani).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
atn
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli mailing szedłby z automatu nikt by nie korespondował w tej sprawie ze sprzedającymi. 

oznacz moderatorów
anddzb
#9 Pomysłodawca#

Szanowny Panie

Chyba nie rozumie Pan istoty zagadnienia. Nie chodzi o szeroki mailing, awaria jak awaria kiedyś się kończy i wtedy mają zastosowanie zapisy regulaminu. Przedłużenie terminu licytacji powinno odbyć się bez szkody dla dotychczas uczestniczących w licytacjach. Jednym z rozwiązań możliwych, choć nie zapisanych, jest poinformowanie osób, którzy brali udział w aukcji o zmianie warunków. Można to zrobić mailem bo taką zgodę (przetwarzanie danych niezbednych do....) każdy musiał wyrazić. Można, ale z niewiadomych przyczyn nie ma takiego zwyczaju, a szkoda, bo to i szacunek dla klientów allegro i dobre wychowanie.

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

Wstyd dla allegro.

Sytuacje przedłużania aukcji są od dawna. Są opisane regulaminem. Nie ma co przy tym grzebać i zmieniać zasad przedłużania/wznawiania. Sprzedający tez nie chce czekać w nieskończoność na zakończenie licytacji.

Tyle tylko że dawniej był duży komunikat na głównej stronie o awarii. Ciężko było go nie zauważyć. A teraz wcale bo nawet nie ma małego linku z aktualnościami na dole strony. Tak okazujecie szacunek swoim klientom... lepiej przemilczeć.

Każda ze stron licytacji powinna otrzymywać od allegro automatycznego e-maila o przedłużeniu licytacji z powodu awarii: Sprzedający i wszyscy Kupujący którzy złożyli już oferty.

 

Wystawianie licytacji w zaplanowanym terminie też ma sporo do życzenia lecz Allegro zapewne chciałoby mieć tylko oferty KUP TERAZ i do tego dąży więc można sobie pomarzyć.

oznacz moderatorów
atn
#9 Pomysłodawca#

Ja nie mam ale uważam że do licytujących z automatu powinien pójść mail o przedłużeniu aukcji. I formacja o awarii nie była dla mnie widoczna, musiałabym jej szukać. Zajęłam się innymi sprawami będąc przekonana, że aukcję wygrałam. Nie niepokoiłam się bo czasami maile potwierdzające przychodzą z opóźnieniem. I tyle w temacie 😞

oznacz moderatorów
letsdeal
#8 Zapaleniec#

to zdaje się nowe "udogodnienie" Allegro  dla sprzedającego ale także dla samego Allegro no bo większa prowizja dla serwisu. Brałem ostatnio udział w kilku licytacjach które pozornie WYGRAŁEM w zakończonym limicie czasowym. Tuż po zakończonej aukcji którą wygrałem dostaję info że były inne wyższe oferty i UWAGA mogę dalej przebijać swoją niby wcześniej wygraną ( a okazuje się że nie!!!) czyli ALLEGRO nie honoruje takiej wygranej bo jest potem LICYTACJA PO LICYTACJI!!! Dlatego nie biorę więcej udziału w cyrku Allegro zwaną LICYTACJĄ!

oznacz moderatorów