anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany na Allegro a wygoda zakupów

KSnakeW
#8 Zapaleniec#

Przywiało mnie na to forum gdyż nie potrafię znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i rozwiązań problemów, które co raz częściej mnie trapią podczas korzystania z Allegro.

1. Widok dwukolumnowy oferty - wąski opis, szeroka kolumna po prawej ze zbędnymi informacjami. Strasznie przeszkadza w zakupach.

2. Filtrowanie ofert. Łączone oferty. SAMOCZYNNE! Przekierowania na inne hasło wyszukiwania niż wpisane przeze mnie.

3. Różnice w nazwach i parametrach przedmiotów na liście wyszukiwania a opisem przedmiotu. Szukam przedmiotu o parametrze X, jest taka opcja w filtrach, to ją wybieram, dostaję listę teoretycznie przefiltrowaną. Klikam nazwę, otwiera się przedmiot inny i o parametrze Y, ale bez X.

Polubiłem się z Allegro na początku pandemii. Kupuję, a raczej kupowałem tutaj co raz więcej rzeczy. Jednak po ostatnich zmianach łapię się na tym, że po prostu wsiadam w samochód i jadę do sklepu, bo w#%^!a mnie to, że Allegro "wie lepiej" czego szukam i podsuwa dziadostwo. Z resztą sprzedający też co raz gorsi. W parametrach podaje jedno, w tytule drugie, a w trzech miejscach w opisie trzy różne, sprzeczne informacje. A Allegro przestało najwyraźniej zwalczać takie zagrywki.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

A to wszystko dla dobra nas, kupujących. Wina Allegro i ich eksperymentów: produktyzacja> katalog produktów itd. same zbędne rzeczy, zakup robi się nieprzyjemny.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@KSnakeW  Widok dwukolumnowy  to jeszcze ma jakiś sens, chodzi o dostosowanie widoku do ekranu smartfonów, oni tez chcą wygodnie korzystać więc usprawiedliwiony.

Ale działanie wyszukiwarki to makabra,  nie da się korzystać, a poza tym wyszukiwarka kłamie.

Dzisiaj szukałem książek, wpisałem do szukaj wielu, znalazłem.  Pomyślałem żeby kupić jednak osobno, niestety już jednej pozycji nie pokazało.  A ta pozycja jest,  sprawdzałem.

Chyba  w wyszukiwarce chodzi o to żeby kupować to co dają, a nie to co się chce.

oznacz moderatorów

KSnakeW
#8 Zapaleniec#

Trochę interesuję się tworzeniem stron WWW i tak się składa, że da się zrobić oddzielny układ dla urządzeń mobilnych i inny dla komputerów. Ba, współczesne techniki pozwalają tworzyć, jak ktoś się bardzo uprze, osobny układ dla każdej rozdzielczości ekranu osobno. Tymczasem na Allegro cofnięto kupujących kilkanaście lat wstecz.

Doczytałem, tutaj na forum, o problemach jakie stwarza katalog. Rozumiem, że sprzedający nie mają wpływu na pewne elementy. Jednak opis produktu tworzą  sami - i do tego się odniosłem w dalszej części mojego wywodu - a tam, "w trzech miejscach trzy różne, sprzeczne informacje".

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@br.  napisał(a):

Widok dwukolumnowy  to jeszcze ma jakiś sens, chodzi o dostosowanie widoku do ekranu smartfonów, oni tez chcą wygodnie korzystać więc usprawiedliwiony.


Sęk w tym, że nie ma sensu wciskanie go na siłę w przypadku przeglądarki internetowej na komputerze, więc zmuszanie do takiego takiego widoku na komputerze nie jest usprawiedliwione, w dodatku psuje zdrowie użytkowników. Taki wąski widok strasznie męczy oczy, co ma negatywny wpływ na zdrowie kupujących, którzy nie mają idealnego wzroku - może Allegro o tym nie wie, ale nie wszyscy taki mają. W wersji mobilnej widok był i jest wygodny, ale mniejsza z mobilną - problem jest w wersji na komputer. Ja nie mam super wzroku, przez co niedawno  musiałem kupić nowy monitor 22-calowy, co bardzo poprawiło mi komfort korzystania z Allegro. Niestety niedługo po tym Allegro bezsensownie skurczyło widok, czego efektem są bolące oczy.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@KSnakeW jeśli chodzi o sprzedawców, to w zdecydowanej większości nie wprowadzają w błąd celowo  to allegro stworzyło katalog produktów i automatycznie podpina niewłaściwe produkty pod aukcje. Naprawiać to sprzedawcom jest trudno, więc poddają się w tej nierównej walce. Zresztą często nie wiedzą, że na ich aukcjach dzieją się takie niespodzianki

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dzisiaj kupowałem na Allegro.

Nowy - 2 kolumnowy układ - to totalna porażka.

Mam duży monitor - chciałbym "normalnie widzieć aukcje".

Filtrowanie ofert - to jest już totalna paranoja. Wszystko odbywa się w/g wytycznych Allegro.

Trzeba się dosyć dobrze "naproduktować", żeby wyniki były zgodne z moimi założeniami.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ 

W efekcie - często przechodzę do konkurencji - w ok. 70% - bo tam mi łatwiej i taniej.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@maxr01  napisał(a):

Nowy - 2 kolumnowy układ - to totalna porażka.

Mam duży monitor - chciałbym "normalnie widzieć aukcje".


Dokładnie - totalna porażka. Ja specjalnie założyłem o tym osobny temat Jak przywrócić stary widok ofert (niezwężony)?  żeby nie tylko normalnie widzieć aukcje, ale żeby w ogóle widzieć aukcje...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To  allegro stworzyło taki "wygodny układ zakupów " i sprzedawcy też przez to cierpią . Nie było produktyzacji i tego całego ich katalogu to nie było takich problemów . 

oznacz moderatorów