anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmienione ustawienia konta?

czajnik_01
#8 Zapaleniec#

Posiadam nienaganne konto allegro od prawie 20 lat. Od przeszło 10lat  miałem ustawione dane firmy w allegro i klikając podczas zakupu "Fakture VAT" sprzedający otrzymywał dane firmy na podstawie których wystawiał stosowną fakturę. Porządkując faktury w tym miesiącu zorientowałem się, że cześć faktur jest wystawiona na osobę prywatną a nie na firmę.

Zacząłem drążyć temat i okazało się ze 18 sierpnia allegro zmieniło ustawienia mojego konta na konto prywatne i tym razem klikając "wystaw fakturę VAT" nie wysyłało już danych firmy tylko dane osoby prywatnej.

Niestety do końca miesiąca poczyniłem sporo zakupów dostając faktury dla osoby prywatnej. Teraz Sprzedający proszni o skorygowanie, nie chcą tego zrobić mówiąc, że wystawiając takowe dokumenty a nie wpisując NIPu nie mogą teraz już wystawić faktury firmowej.

Rozważałem zwrócenie całego towaru i kupienie go od nowa. Niestety w tym okresie rzeczy te podrożały o kilkaset zł. W efekcie bardzo brzydkiej polityki allegro albo strace możliwość rozliczenia faktur albo strace różnice w cenie jaka nastąpiła w tym okresie o narobieniu kłopotów i kosztów sprzedającym.

Co można zrobić w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#

@czajnik_01 Allegro nie mogło Ci zmienić konta firmowego w zwykłe. Sam musiałeś zlecić tę zmianę. Ewentualnie ktoś zalogował się na Twoje konto i zmienił jego status.

oznacz moderatorów

czajnik_01
#8 Zapaleniec#

Ale mogło zmienić dane które mają być wysyłane z firmowych na domyślne czyli prywatne. Można powiedzieć że mogłem sprawdzać je przy każdym zakupie... ale pokażcie mi jedną osobę która to robi jeśli od 10 lat kupuje tylko firmowo.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

czajnik_01 nic się nie zmieniło , w dalszym ciągu robię zakupy z prywatnego konta i otrzymuję faktury z Nip-em , trzeba uważać przy wypełnianiu karty dostawy .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 to nie wtym rzecz , zauważyłem u siebie pewną przypadlość .

Robię zaku na firmę , potem drugi i wszystko gra dane do faktury wchodzą pełne , ale jeśli w międzyczasie dokonam zakupu do domu bez faktury to przy następnym zakupie z fakturą muszę wpisać ręcznie NIP , trzeba uważać .

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@czajnik_01 Konto, z którego piszesz, zawsze było kontem prywatnym. Dopiero od wczoraj ma status "firmowe niezweryfikowane", czyli chcesz zmienić jego status. Nie widzę jednak, żebyś przesłał do nas dokumenty potwierdzające prowadzenie działalności.

Pamiętaj, że o statusie konta nie decydują dane przedsiębiorstwa, które podasz w ustawieniach. Dane firmy muszą zostać zweryfikowane.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

czajnik_01
#8 Zapaleniec#

To wszytko co Pani napisała jest prawdą ale ma się nijak do sprawy. Nic nie zmieniałem, dostęp do konta mam tylko ja. Jednak dane z ostatniego zakupu jak to ktoś napisał się zmieniły.

Jeden  ze sprzedających który zgodził się poprawić fakturę poinformował że nie jestem jedynym takim przypadkiem jaki ostatnio prostują . Allegro chyba mocno dało ciała a teraz chowa głowę w piasek.

 

czajnik_01_0-1631376419854.png

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@czajnik_01, napisaliśmy do Ciebie mejlowo w tej sprawie. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

czajnik_01
#8 Zapaleniec#

No napisaliście... z retoryką "Fajnie że sobie poradziłeś, przykro nam że spotykasz się z niechęcią sprzedających" A czym mam się spotykać skoro mamy problem z nie naszego powodu?

Oczywiście "złapani za rękę mówicie że nie Wasza ręka" bo jakoś ani słowa o tym kto zwróci czas i stracone pieniądze 😞

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@czajnik_01, niestety, tak jak pisaliśmy, jedyne, co możemy doradzić, to każdorazowa weryfikacja swoich danych przy finalizacji zakupu. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

czajnik_01
#8 Zapaleniec#

Dziękuję ale nie oczekuje doradzania 🙂 potrafię sam myśleć.

Uczciwy podmiot dbający o klienta nie tylko miło się uśmiecha, ale i bierze odpowiedzialność.  Miłe słowa są miłe... ale są bardzo kiepskim zadość uczynieniem za straty finansowe.

oznacz moderatorów