anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znikający sprzedawca z Chin

Stex9
#8 Zapaleniec#

Kupiłem stelaż elektryczny do biurka z Chin za 287 zł. Na polskim rynku ceny za taki stelaż są 2x większe, co właśnie nakłoniło mnie do kupna.

Ze sprzedawcą był słaby kontakt a jak odpisywał to tylko półsłówkami. Obecnie ma skasowane wszystkie oferty, sprzedawca nie miał żadnych ocen i opinii, konto sprzedawcy istniało przez miesiąc kilka osób już także zdążyło się naciąć. Co mogę w takiej sytuacji zrobić?

Czekać na dostawę która z pewnością nie nadejdzie i dopiero wtedy podjąć kroki czy od razu wybrać opcję zwrotu pieniędzy i czekać te 48h zanim otworzę dyskusję, czy może od razu ją otworzyć? Z tego co czytałem to Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy, kiedy i jak mogę z tego skorzystać? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

az1rael
#21 Demiurg#

@Stex9 otworzyć dyskusję opisać problem poczekać na odpowiedź, po 14 dniach oznaczyć jako nierozwiązaną i poczekać aż uaktywni się wniosek o ap, potem wypełnić i czekać na kasę. Trackingu paczki nie zobaczysz aż nie trafi na granicę Polski, towar przyjdzie ale raczej nie to co na zdjęciach w ofercie tzn to będzie stelaż ale pewnie nie ten sam co kupiłeś tylko podróbka

oznacz moderatorów

Stex9
#8 Zapaleniec#

W takim razie mogę się jakoś wcześniej zabezpieczyć? Czy można wycofać zakup mimo że towar jest już w drodze z Chin do Polski? Jak zażądam zwrotu bo mam na to 14 dni czy to wystarczy? Jeśli tak to co wtedy się stanie z towarem, spowrotem wróci do Chin? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Możesz ale prawo przewiduje że nieodebranie paczki jest niewywiązaniem się z umowy może skutkować obarczeniem cię kosztem powrotu paczki jeśli ją opłaciłeś. Zalóż dyskusję jak minie czas doręczenia prognozowany przez allegro to będzie najbezpieczniejszy wariant nikt ci potem nic nie zarzuci a reklamację i ap zawsze zdążysz założyć po odebraniu.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Jest takie powiedzenie: "chytry 2 razy traci".

Sprawdzałeś komentarze tego sprzedawcy? 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Stex9
#8 Zapaleniec#

Sprawdzałem, nie ma żadnych

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Zniknął ,wiele osób kupiło i straciło tak jak Ty a ten pseudo sprzedawca już być może pojawił się z powrotem i na innym koncie szuka jeleni lubiących coś kupić po okazyjnej cenie.

oznacz moderatorów