anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem oszukany na allegro , co robić?

Gacek732_
#8 Zapaleniec#

Witam.

Pierwszy raz zostałem o szukany na allegro po 15 latach bezproblemowych zakupów, cała historia wygląda tak:

Znalazłem przedmiot na marketplace na FB , zadzwoniłem do gościa , czy możliwe jest wystawienie przedmiotu na allegro , ponieważ na marketplace nie będę miał żadnego potwierdzenia kupna ani wpłaty itp .. koleś się zgodził , wystawił przedmiot na allegro , kupiłem (25.04) , zapłaciłem blikiem , od tamtej pory kontakt się urwał (telefon jest aktywny , ale nie odbiera , nie odpisuje na wiadomości itp) na allegro napisane , że ma czas wysyłki do soboty (29.04) , ale już wiem , że zostałem oszukany , ponieważ na marketplace pojawiło się te samo ogłoszenie ( ten sam opis , zdjęcia itp) tylko z innym imieniem i nazwiskiem i lokalizacją sprzedającego, wyczytałem , że mogę zgłosić do allegro protect dopiero po 2 tygodniach od zakupu, czy jest szansa , że odzyskam pieniądze? Na policję nie ma sensu iść moim zdaniem niska szkodliwość czynu czy jakoś tak (350zł) co mi radzicie w tej sytuacji ? Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Gacek732_ w zakładce "moje zakupy" masz możliwość  założenia dyskusji, w której sprzedawca ma obowiązek się wypowiedzieć. W przeciwnym razie możesz poprosić o pomoc w dyskusji doradcę. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Gacek732_
#8 Zapaleniec#

Tak wiem, dziękuje za odpowiedź , ale muszę poczekać do jutra ponieważ czas na wysyłkę dla sprzedającego jeszcze nie minął , dziękuje bardzo za pomoc.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dyskusję możesz już rozpocząć ale dobrze jak minie czas na wysłanie.

1 godzina od zakupu – po tym czasie kupujący może rozpocząć Dyskusję.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Gacek732_ 
Otwórz dyskusję. Sprzedający ma 24 godziny na udzielenie odpowiedzi. Jeśli będą problemy to allegro Ci pomoże.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, ale jak doczytałeś to zacznij od otwarcia dyskusji, tam sprzedajacy ma 24godz na odpowiedź i możesz poprosić Allegro o pomoc, zakup na zwykłym Allegro:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa  na Allegro Lokalne:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

Gacek732_
#8 Zapaleniec#

Nie wiem czy zadziałało allegro po moim wpisie , czy oszust się wystraszył konsekwencji,  aczkolwiek środki do mnie dzisiaj wróciły, bardzo dziękuje za pomoc wszystkim!

oznacz moderatorów