anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZWODZENIE W ODDAWANIU PIENIĘDZY

MAMY ROZWIĄZANIE!
Alan_700
#10 Popularyzator#

Dzień Dobry

 Mam problem z sprzedawcą o nazwie napirek, sprzedawca otrzymał ode mnie zwrot książki 31. 07. 2024, minęło już 8-dni , Allegro wystosowało do tego sprzedawcy prośbę o załaczenie w DYSKUSJI dowodu wpłaty, kiedy poprosiłem sprzedawce żeby mi odpisał w Dyskusji czy np-przelew będzie 12, lub 13. 08. 2024 zwrot sumy za oddaną książkę, sprzedawca tylko odpisuje że ma 14 dni na zwrot, (termin zwrotu mija właśnie te 14 dni, 14. 08.2024), powiem szczerze, że sprzedawca gra na zwłokę i mi to tak wygląda że on nie jest chętny mi oddać pieniądze za tą książkę (wystawił ją powtórnie na sprzedaż, za niższą cenę 40 zł, a nie 60 zł, choć twierdzi że to inna książka, inny egzemplarz tego samego tytułu, choć ma napisane w tej OFERCIE że ma tylko JEDNĄ SZTUKĘ tej książki, a nie DWIE, PIĘĆ, DWADZIEŚCIA sztuk tej książki ale mniejsza z tym), boję się już cokolwiek odpisać mu, bo facet zaczyna być nieuprzejmy a nawet lekko słownie agresywny, przecież wiem że on ma 14 dni na zwrot kasy, ale to co, czy to oznacza że nie mam prawa się spytać w kulturalny sposób sprzedawcy, czy będzie przelew zwrotu w przyszłym tygodniu, acha ślędzę moje konto Bankowe, Historię wpłat, zwrotów, od dnia 01.08. 2024, wogóle nie ma informacji że otrzymałem ZWROT i SUMA, bo zawsze pisze na koncie Bankowym, taka wiadmość ---- ZWROT TRANSAKCJI i SUMA od Sprzedawcy, płaciłem za tą książkę KARTĄ, więc zwrot bedzie przez ALLEGRO FINANSE, wogóle Sprzedawca dalej się ociąga ze zwrotem, nie wiem czy mam prawo kliknąć ikonkę POMOC ALLEGRO, czy czekać do 14.08.2024 na zwrot kasy i wtedy kliknąć tą ikonkę POMOC ALLEGRO kiedy minie termin zwrotu kasy, a pieniędzy dalej nie będzie na moim koncie, proszę o POMOC co mam robić . pozdr Alan_700

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
LEW433
#21 Demiurg#

Ma takie prawo chociaż pisze że powinien zrobić to niezwłocznie ale ma max 114dni, tak jak piszesz. A co zrobi z książką to jego sprawa. Najpierw będzie mail od Allegro o zwrocie a później dopiero n akoncie, karcie, po kilku dniach.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@LEW433 Przesadziłeś 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Alan_700
#10 Popularyzator#

Lew 433

 Nie 114 dni, a 14 dni ma na zwrot pieniędzy, czekam 14 dni, jak po 14 dniach kasa nie wpłynie ma moje konto Bankowe i nie będzie potwierdzenia z Banku to poproszę wtedy ALLEGRO o POMOC i na Policje gostka zgłoszę tak prewencyjnie, po wojskowemu dla przykładu, czasem metody wojskowe się przydają na takich nieuczciwych sprzedawców , choć osobiście Pacyfista ze mnie i jaknajdalej od armii, ale czasem metody ''wojskowe'' się przydają na takich ludzi . Zgłoszenia na Policje, do Prokuratury, różnych urzędów na taki SKLEP to się odechce robić w ''jajo'' kupujących, ale oczywiście do 14 dni czekam na zwrot kasy zgodnie z prawem .

oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

@Alan_700 

Sprzedawca ma 14 dni na zwrot wpłaty od dnia zgłoszenia zwrotu. Jak ten termin minie to poproś o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Alan_700 Kiedy dokładnie złożyłeś oświadczenie o odstąpieniu od umowy?

Kupujący ma prawo złożyć oświadczenie do 14 dni od odbioru zamówienia.
Następnie kupujący ma prawo odesłać towar w ciągu kolejnych 14 dni.

Tak samo sprzedający ma prawo zwrócić środki w ciągu maksymalnie 14 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Alan_700 najpierw sugeruję poczytać te przepisy i zrozumieć żebyś się z rozpędu sam z pozwem sądowym nie obudził. Od zglaszania takich spraw jest uokik i rzecznik a nie policja / skarbówka. Allegro natomiast jest i tak zbyt prokonsumenckie bo przyklepuje na korzyść kupujących takie durnoty że biernie z kk można oberwać. Będziesz miał problem to napisz na forum, porównaj sobie odpowiedzi na zasadzie jak masz x rozwiązań sugerowanych i y odpowiedzi to prawdopodobnie właściwym jest to co się najczęściej powtarza. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Alan_700 zapoznałeś się z Prawami Konsumenta ? Ustawodawca jasno określa w jakim czasie sprzedawca musi zwrócić środki , to czym Cię głaska allegro jest tylko sugestią / zaleceniem  i nie ma uwarunkowania prawnego .

oznacz moderatorów
Alan_700
#10 Popularyzator#

Rozumiem, czyli czekać do 14 dni na zwrot kasy, na przyszłość, a jeżeli po 14 dniach sklep, gość co prowadzi działalność ma REGON, itp, etc nie zwróci kasy, wtedy otworzyć DYSKUSJE, OK będę tak robił w na następny raz, ALE BĘDĘ BEZLISTOSNY, jak ''LORD VADER w tępieniu Rebeliantów'' , jak mi zajdzie jakiś SPRZEDAWCA za skórę i bedzie mnie próbowal zrobić w bambuko, to od razu na POLICJE i do SĄDU i to tak żeby miał już ZABLOKOWANĄ MOŻLIWOŚĆ Sprzedaży na tym portalu, mam taki charakter jak mi ktoś wejdzie w drogę ''ZGNIOTĘ GO JAK SKORPIONA'' bo OSZUSTÓW, CWANIAKÓW, trzeba tępić, oczywiście ZGODNIE Z PRAWEM - zgłoszenie na ALLEGRO, a jak ALLEGRO nie pomoże, zgłoszenie na POLICJE, do SĄDU i donos do URZĘDU SKARBOWEGO i innych instytucji na nieuczciwego sprzedawcy . MOJE HASŁO TO - STOP !!!! CWANIACTWU I ZŁODZIEJSTWU . Tyle w temacie, na razie czekam 14 dni na ZWROT KASY OD GOSTKA  .

oznacz moderatorów
piercing
#7 Wielbiciel#

Może po prostu tych pieniędzy już nie ma, bo wydał. Wystawił książkę za niższą cenę by szybko sprzedać i oddać tobie. 

oznacz moderatorów
Alan_700
#10 Popularyzator#

Piercing a co mnie to obchodzi że on nie ma pieniedzy, to niech mi odda z własnej kieszeni, tymbardziej że facet prowadzi internetowy Antykwariat z książkami, więc kase ma, to tak jakbyś zwrócił do 14 dni sprzęt AUDIO np firmy YAMAHA, a Firma SKLEP AUDIO ci napisze, no wie pan, oddamy panu kase wtedy jak nam ten zwrócony sprzęt od pana ZEJDZIE . PRAWO JEST PRAWEM - ja czekam do 14 dni na ZWROT KASY i KASA MUSI SIĘ DLA MNIE ZNALEŹĆ, to niech facet pożyczy od kogoś 80 zł i mi odda, a jeżeli ten gość, ma problemy z kasą i nie jest w stanie oddawać kasy za zwroty kupującym, to nich zamknie interes-sklep jak nie ma do tego ''głowy'', ja np jak widzę że nie mam np zdolności matematycznych, to nie wybieram się na POLITECHNIKE to chyba logiczne, KUPUJĄCEGO NIE POWINNO OBCHODZIĆ skąd gostek wytrześnie dla mnie kase na zwrot pieniedzy, PRZYJĄŁ ZWROT 8 dni temu, więc wg PRAWA KONSUMENCKIEGO MUSI TEŻ ZWRÓCIĆ MI MOJĄ WŁASNOŚĆ, ja mu zwróciłem w bardzo dobrym stanie, jego własność, on mi zwraca pieniądze i tyle w temacie, jak nie zwróci po 14 dni, to wtedy zgłoszę faceta do ALLEGRO itd, etc . CZAS ma na ZWROT do przyszłej środy do 14.08.2024 r, potem wg PRAWA MOGĘ WYSTOSOWAĆ DO NIEGO PISMO PRZEDSĄDOWE i dać mu dodatkowo 7 dni na ZWROT KASY, jak dalej będzie szedł w zaparte jest od tego POLICJA I SĄD (PROKURATURA) . Na razie cierpliwie czekam i nie proszę ALLEGRO O POMOC . Tyle w temacie .

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Alan_700 po co się nakręcasz ? poczekaj 14 dni i wtedy do allegro lub rzecznika konsumenta ( policja nie zajmuje się takimi sprawami ) 

Co to znaczy "ja mu zwróciłem w bardzo dobrym stanie" ?  czytałeś, używałeś, może być tak że wystawił ją taniej bo wróciła w innym stanie niż wysłał i chce sprawdzić za ile pójdzie i ma prawo oddać Ci mniej, może z tego powodu zwleka do ostatniego dnia ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
firmakrzak
#11 Animator#

Osoba prowadząca działalność nie ma 60 zł.. bez jaj.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Alan_700 czekasz czas ustawowy 14 dni... on może zwrot zlecić i 14 dnia 23:59 takie jest prawo, nie odda to allegro za niego odda. Zakładając że to zakup od firmy bo prywatny nie sprzedawca na zwrot się godzić nie musi

oznacz moderatorów
Alan_700
#10 Popularyzator#

MA TEN SPRZEDAWCA FIRME - Antykwariat z książkami, ma REGON i numer .

Mam pytanie jeżeli Sprzedawca nie zwróci mi pieniedzy 14 dnia, czy Allegro stosuje wobec takiego Sprzedawcy jakieś konsekwencje (oprócz tego że Allegro wtedy mi zwróci pieniądze za tego Sprzedawce), czy dalej taki nieuczciwy sprzedawca może sobie ''hasać'' do woli na tym portalu i nie oddawać ludziom pieniędzy, proszę o odpowiedz . 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Alan_700 jeśli ni zwróci w Ustawowym terminie skorzystaj ze skutecznego narzędzia o nazwie ,, dyskusja ,, ... to przysłowiowy bat na sprzedawcę .

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Alan_700 Kiedy dokładnie złożyłeś oświadczenie o odstąpieniu od umowy (zgłosiłeś zwrot)?

oznacz moderatorów
Alan_700
#10 Popularyzator#

ODSTATNIA WIADOMOŚĆ DO FORUMOWICZÓW KOMIS-BELL, KOSTAS I INNYCH .

CZEKAM DO DNIA . 14.08. 2024, na razie nie poprosiłem w DYSKUSJI OSTATNIO O POMOC ALLEGRO, CZEKAM NA ZWROT 75 zł do 14.08. 2024 .

PS-KOSTAS czy jak ci tam jest ....zwróciłem TOWAR w stanie --- BARDZO DOBRYM tą książkę i jeszcze zapakowałem ją w FOLIĘ i spakowałem do KARTONU, Sprzedawca wystawił ją już nie za 60 zł, a za 40 zł i dodał do opisu-STAN BARDZO DOBRY, kiedy mu napisałem że wystawił on tą ksiązkę znów na sprzedaż, odpowiedział odpisał - że TO INNY EGZEMPLARZ tej książki, uważam że facet KRĘCI, bo jest zaznaczone na jego ofercie - że ma tylko 1 sztukę na stanie do sprzedaży i że STAN - BARDZO DOBRY wydanie książki z 2008 roku . Ale mniejsza już o to, na razie NIC NIE ROBIĘ, nie wzywam ALLEGRO DO POMOCY, żeby mi nie zarzucono że histeryzuje, czekam do przyszłej Środy, Czwartku na ZWROT nie będzie kasy, to sobie inaczej ZATAŃCZYMY , oczywiście zgłoszę faceta do ALLEGRO, ale i też do URZĘDU SKARBOWEGO, na stronę która publikuje ADRESY NIEUCZCIWYCH SPRZEDAWCÓW, żeby u nich nie kupowali, itd, itp, zgłoszę też ten ANTYKWARIAT na FACEBOOK, nadmieniam że jeden kupujący już w opiniach o tym sprzedawcy też się skarżył że FACET nie chce oddawać kasy i powołuje się na prawo do 14 dni i gdyby nie ALLEGRO to ten kupujący nie otrzymałby kasy, może by otrzymał za miesiąc od tego Sprzedawcy, a może wogóle . Acha mam dowód też jego wypowiedzi że powiedział że mi zwroci 67 zł plus koszty wysyłki, wszystkie jego wypowiedzi skanuje jakby co jako dowód dla POLICJI I SĄDU, jak facet będzie sobie robił ze mnie ''jaja'', na razie wg zasady że każdemu trzeba dać szanse czekam do przyszłej środy, czwartku na ZWROT . Także tak to wygląda, na razie czekam do 14 dnia-do końca, terminu, choć ja uważam że dla dobrego kulturalnego załatwienia sprawy powinien mi już oddać kase, bo nie długo będzie 9--ty dzień i kasy jak nie tak, nie ma, na moim koncie BANKOWYM, przecież to nie jest do oddania mi 60-70.000 zł, a jest to tylko 70 zł .....SZOK, nie oczekuje żeby mi oddał kase w ciągu sekundy, lub nawet na drugi dzień, ale już będzie 9 dni i kasy brak, moim zdaniem to trochę ''przegięcie'', CZEKAM 14 dni dla ZASADY - tyle w temacie, PACZKE ze ZWROTEM moim tej książki Sprzedawca przyjął 31.07.2024 r . A już mamy Czwartek 08. 08. 2024, ale OK CZEKAM DALEJ NA ZWROT OD TEGO SPRZEDAWCY do 14.15.08.2024 .  To wszystko Alan_700

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Alan_700 Pytam kiedy zgłosiłeś zwrot bo 14 liczy się od północy dnia następującego po dniu w którym złożyłeś oświadczenie o odstąpieniu od umowy czyli od zgłoszenia zwrotu a nie od dnia w którym sprzedający odebrał przesyłkę.

Także termin na zwrot środków przez sprzedającego mija wcześniej niż 14.08 a kiedy dokładnie - ciężko powiedzieć bo nie napisałeś kiedy złożyłeś oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell chyba że wysłał pisemne odstąpienie w paczce z książką a nie zgłosił systemowo

oznacz moderatorów