anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ZWODZENIE W ODDAWANIU PIENIĘDZY

MAMY ROZWIĄZANIE!
Alan_700
#10 Popularyzator#

Dzień Dobry

 Mam problem z sprzedawcą o nazwie napirek, sprzedawca otrzymał ode mnie zwrot książki 31. 07. 2024, minęło już 8-dni , Allegro wystosowało do tego sprzedawcy prośbę o załaczenie w DYSKUSJI dowodu wpłaty, kiedy poprosiłem sprzedawce żeby mi odpisał w Dyskusji czy np-przelew będzie 12, lub 13. 08. 2024 zwrot sumy za oddaną książkę, sprzedawca tylko odpisuje że ma 14 dni na zwrot, (termin zwrotu mija właśnie te 14 dni, 14. 08.2024), powiem szczerze, że sprzedawca gra na zwłokę i mi to tak wygląda że on nie jest chętny mi oddać pieniądze za tą książkę (wystawił ją powtórnie na sprzedaż, za niższą cenę 40 zł, a nie 60 zł, choć twierdzi że to inna książka, inny egzemplarz tego samego tytułu, choć ma napisane w tej OFERCIE że ma tylko JEDNĄ SZTUKĘ tej książki, a nie DWIE, PIĘĆ, DWADZIEŚCIA sztuk tej książki ale mniejsza z tym), boję się już cokolwiek odpisać mu, bo facet zaczyna być nieuprzejmy a nawet lekko słownie agresywny, przecież wiem że on ma 14 dni na zwrot kasy, ale to co, czy to oznacza że nie mam prawa się spytać w kulturalny sposób sprzedawcy, czy będzie przelew zwrotu w przyszłym tygodniu, acha ślędzę moje konto Bankowe, Historię wpłat, zwrotów, od dnia 01.08. 2024, wogóle nie ma informacji że otrzymałem ZWROT i SUMA, bo zawsze pisze na koncie Bankowym, taka wiadmość ---- ZWROT TRANSAKCJI i SUMA od Sprzedawcy, płaciłem za tą książkę KARTĄ, więc zwrot bedzie przez ALLEGRO FINANSE, wogóle Sprzedawca dalej się ociąga ze zwrotem, nie wiem czy mam prawo kliknąć ikonkę POMOC ALLEGRO, czy czekać do 14.08.2024 na zwrot kasy i wtedy kliknąć tą ikonkę POMOC ALLEGRO kiedy minie termin zwrotu kasy, a pieniędzy dalej nie będzie na moim koncie, proszę o POMOC co mam robić . pozdr Alan_700

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
Alan_700
#10 Popularyzator#

Czekam do 14.08.2024 . Dyskusje zamykam tu na społeczności, bo co tu można jeszcze dodać, jak będę potrzebował pomocy to znów otworzę tu na społeczności  . PS-co do oświadczenia, to złozyłem je 31.07.2024. Tyle w temacie . A Pracownik Allegro poinformował mnie w DYSKUSJI, że termin mija 14-tego Sierpnia, i że po 14-tym, będę mógł ich wezwać do POMOCY, nie wcześniej . Ok na ten czas Dyskusje zamykam .

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Alan_700 
1 stan bdb to nie stan nowy, już samo ściągnięcie folii z książki = towar używany, zagięty rożek / skaza na okładce = towar używany. Stan bdb nie oznacza z twojej strony stwierdzenia zwróciłem w takim stanie w jakim ją otrzymałem, więc coś z tą książką robiłeś / używałeś np przeczytałeś i zwracasz bo jakieś podstawy do tego jeśli twierdzisz, że on wystawił tą samą książkę  z obniżoną ceną być muszą.  Albo rzucasz bezpodstawne oskarżenia i to inna książka albo oburzasz się bo to ta sama książka i wiesz czemu została wystawiona taniej i obawiasz się że dostaniesz tyle za ile się sprzeda, czyli może masz tez coś za uszami. 
Policja nie zajmuje się opóźnieniami w zwrotach konsumenckich.
US tez się nie zajmuje, a donosy są pisemne i z twoimi danymi osobowymi, możesz być wzywany np na świadka jak nawypisujesz durnot i odpowiesz karnie. US musi mieć podstawy do wszczęcia postępowania, a nie robi tego z powodu bo ktoś naskarży.
Opublikowanie jego adresu i danych firmy publicznie na stronie internetowej z odradzaniem zakupów, gratuluję pomysłu - pomówienia ścigane są z art 212 kk plus zaliczysz jeszcze proces cywilny o odszkodowanie za utratę przychodów firmy.
Allegro się tez sprawa nie zajmie jeśli on odda chociaż % część kasy z uzasadnieniem np produkt wrócił ze śladami używania. Ma do tego prawo by pomniejszyć kwotę zwrotu zgodnie z art 34.4 uk w odniesieniu do książki wolno ci więc zapoznać się z nią tak jakbyś to czynił w księgarni, jak wszyscy wiedzą w księgarni nie zezwala się przykładowo na czytanie książek przed zakupem.
Napisałeś cyt "PACZKE ze ZWROTEM moim tej książki Sprzedawca przyjął 31.07.2024 r" 14 dni owszem liczyłoby by się od chwili odbioru paczki ze zwrotem ale gdyby tam w paczce było twoje pisemne odstąpienie od umowy, jak odstąpiłeś przez allegro to datą odstąpienia wraz z godziną jest chwila kliknięcia odpowiedniego przycisku na platformie w sumie chyba maila powinieneś dostać z odstąpieniem. więc nie wiem czy ten 14 to ostatni dzień dodatkowo 15 jest dzień ustawowo wolny od pracy.

oznacz moderatorów
Alan_700
#10 Popularyzator#

Gościu czytasz ty dobrze moje poprzednie POSTY, ja już ją KUPIŁEM tą książkę UŻYWANĄ bo to był ANTYKWARIAT, nie była ona zapakowana w żadną zapieczętowaną FOLIĘ . Tyle w temacie, była włożona do kartonu - i nie była zapieczętowna, jak NOWA KSIĄŻKA . Ok temat zamykam, bo nic tu nowego się nie dowiem , a też nie ma sensu ciągnąć tej dyskusji tu dalej, co do Rozwiązania Umowy Sprzedaży, to włożyłem taką KARTKĘ do ŚRODKA , ok dyskusje tu zamykam jako rozwiązaną, bo co tu można dalej pisać, czekam do 14-tego Sierpnia, potem zacznę działać jak pieniądze nie będzie na moim koncie od tego Sprzedawcy . 

oznacz moderatorów
Alan_700
#10 Popularyzator#

PS-jeszcze jedno, na stronach internetowych masz prawo obublikować ADRES SKLEPU, to nie są wrażliwe dane, więc nie łamiesz żadnego RODO (nie podajesz przecież adresu jego domu prywatnego, a adres Firmy-ANTYKWARIATU, to raz, zgłoszę sprawę dodatkowo gdzie trzeba jeżeli NIE OTRZYMAM PIENIĘDZY to DWA, TRZY POINFOMOWAŁEM SPRZEDAWCE na piśmie że mu ZWRACAM TĘ KSIĄŻKĘ i podałem mu powód, on ten powód ZAAKCEPTOWAŁ BO PRZYJĄŁ ZWROT - odebrał tę paczkę dnia 31.07.2024, ba nawet napisał że mi zwróci 60 zł plus koszty dostawy, także czekam do 14-tego  to wszystko .

oznacz moderatorów
QueLord
#10 Popularyzator#

@Alan_700 No to czekaj na zwrot i nie panikuj. xD

_________________________________________________________________
"Suma inteligencji na planecie jest stała - rośnie liczba ludności"
oznacz moderatorów