anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwróciłem towar, sprzedający twierdzi, że wysłał zwrot, a ja pieniędzy nie mam

e_a_poe
#8 Zapaleniec#

Zwrot zgłoszony, zaakceptowany, a na koncie pieniędzy brak... Allegro mi pisze: "Sprzedający zlecił zwrot pieniędzy za zakup. Szczegóły zwrotu znajdziesz w e-mailu lub w Szczegółach zakupu." Ale ja nic nie mam na mailu, w Szczegółach zakupu jest: "Decyzja sprzedającego - pełen zwrot pieniędzy."

Sprzedający pisze: "Wznawiamy zwrot po raz kolejny, jednak blokada konta przez allegro skuteczne uniemożliwia jakiekolwiek pozyskanie czy też zwrot środków. Codziennie proszę o umożliwienie wznowienia działania konta jednak bez rezultatu."

Jak mam odzyskać pieniądze? Sprzedający twierdzi, że to wina Allegro i na moją logikę, tak właśnie jest.

Jakieś pomysły co dalej?

 
oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Środki wracają tam skąd wyszły, jak płaciłeś? a po maili to trwa 3dni. Czasem także zdarza się ze śrdoki wracają do sprzedającego z jakiegoś powodu,

oznacz moderatorów

e_a_poe
#8 Zapaleniec#

Płaciłem z tego samego konta i przy zwrocie podałem to samo konto. Na przesyłce wpisałem numer zwrotu. Czekam od 13 sierpnia. I to już ponownie, po interwencji. Gość twierdzi, że allegro mu blokuje dostęp do konta. Allegro twierdzi, że powinienem mieć już kasę.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@e_a_poe poproś o potwierdzenie przelewu z allegro i do banku uderzaj 

oznacz moderatorów

e_a_poe
#8 Zapaleniec#

Ok, tak zrobię.

oznacz moderatorów

e_a_poe
#8 Zapaleniec#

A on jeszcze wspomniał, że zlecił zwrot w Allegro pay, a ja nie mam tego aktywowanego, ale to chyba nie problem?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@e_a_poe Środki wracają tam skąd wyszły, Allegro Pay to zakup na raty i jak nie płaciłeś tak to nie mogą tam wrócić: @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@e_a_poe  Sprzedający ma zablokowane konto Allegro więc nie może zlecić zwrotu z konta Allegro, ale taka sytuacja może trwać nawet wiele miesięcy.  Może i powinien wykonać zwrot wpłaty z  własnego konta bankowego, konta bankowego chyba mu nie zablokowali.

Czy była otwarta dyskusja Allegro ?  Jeśli nie była to trzeba szybko otworzyć i domagać się zwrotu pieniędzy ewentualnie z odsetkami.

Po otwarciu dyskusji i przeprowadzeniu procedury  wyjaśnień  prawdopodobnie dostaniesz propozycję odszkodowania z Allegro Protect.  A  sprzedający niech sobie wyjaśnia to potem z Allegro

oznacz moderatorów

RaBarbar_ka
Moderatorka
Moderatorka

@e_a_poe podaj mi numer zamówienia, którego dotyczy sprawa. Czy masz otwartą dyskusję ze sprzedającym? 

   Basia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

e_a_poe
#8 Zapaleniec#

Nie mogę otworzyć dyskusji, ponieważ klikam Otwórz dyskusję > Co się stało> Brak zwrotu wpłaty i po naciśnięciu DALEJ pojawia się komunikat: "Sprzedający zlecił zwrot pieniędzy za zakup. Szczegóły zwrotu znajdziesz w e-mailu lub w Szczegółach zakupu." I mogę tylko nacisnąć OK. I nie ma żadnej dyskusji.

oznacz moderatorów

e_a_poe
#8 Zapaleniec#

I nie klikałem, że problem rozwiązany ... chyba że przypadkowo

oznacz moderatorów

e_a_poe
#8 Zapaleniec#

EDIT: udało się otworzyć dyskusję po którejś próbie...

oznacz moderatorów

e_a_poe
#8 Zapaleniec#

Nr zamówienia:

febb8b20-23f8-11ef-b9a1-7d0106afe445
 
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@e_a_poe Sprzedający kilka razy zlecał zwrot do tego zamówienia, niestety żadna z tych płatności nie rozliczyła się poprawnie. Mam nadzieję, że sprawę uda się w krótkim czasie wyjaśnić w dyskusji.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów