anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot 1% kwoty zamówienia

dyrekt
#7 Wielbiciel#

Witam. 

Zamówiłem suszarkę do butów, kwota 178zl. Rozłożyłem ją by sprawdzić jak działa, jednak nie byłem zadowolony.

Zwróciłem towar, jednak sprzedawca zwrócił mi na konto 1.79 zl

Czy tak może postąpić? 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mikeza
#20 Guru#

@dyrekt co oznacza rozłożyłem ją ? rozebrałeś na części, czy wyjąłeś z pudełka ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

dyrekt
#7 Wielbiciel#

Wyjąłem z pudełka

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@dyrekt jeśli wyjąłeś z pudełka, to w żadnym wypadku nie ma prawa potrącać Ci cokolwiek z kwoty jaką wpłaciłeś. Zapytaj go przede wszystkim na jakiej podstawie obniżył wartość, musi przecież wskazać jakieś wady/uszkodzenia tego produktu, skoro według niego jest praktycznie bez wartości.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

dyrekt oltwórz dyskusję ze sprzedawcą i tam zapytaj na jakiej podstawie obniżył wartość zwrotu . Po 24H na Twoją prośbę włączy się do dyskusji administrator i pomoże Wam dojść do porozumienia . My nie znamy sytuacji od drugiej strony / sprzedawcy / dlatego nie jesteśmy w stanie na forum pomóc inaczej jak wskazać drogę do porozumienia .

oznacz moderatorów

sophie-bunny
#13 Ambasador#

@dyrekt 

Widocznie zniszczyłeś ją do tego stopnia, że nie nadaje już się do ponownej sprzedaży i sprzedawca uznał, że tylko tyle ci się należy. Brawa dla sprzedawcy, za odwagę!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dyrekt Sprzedawca może pomniejszyć kwotę zwrotu wtedy, gdy towar ma zmniejszoną wartość ze względu na używanie go przez kupującego, czyli na przykład ma rysy, plamy, uszkodzenia mechaniczne. Kupujący ma prawo przetestować towar po zakupie i go zwrócić. Jeżeli nie ma śladów użytkowania, sprzedawca nie może niczego potrącać. Gdyby nawet takie ślady były, potrącenie kwoty zwrotu musi być poparte odpowiednimi wyliczeniami. Były już tu opisywane przypadki, gdy sprzedawcy próbowali zwrócić za towar 1 zł. Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa zgłoś problem i po 24 godzinach poproś tam o pomoc Allegro. Może masz jakiś dowód na odesłanie towaru w stanie nienaruszonym? Jeśli tak, zamieść go w Dyskusji. Zapytaj sprzedawcę, czy ma dowód wskazujący na to, że zwróciłeś towar zniszczony. W Dyskusji wsparcia udzieli Ci pracownik Allegro.

Gdyby Dyskusja nie przyniosła rozwiązania, zakończ ją jako nierozwiązaną po 14 dniach i złóż wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

dyrekt
#7 Wielbiciel#

Niestety nic nie mam.

Sprzedający twierdzi, że przedmiot jest całkowicie zniszczony. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@dyrekt 

Można sprawdzić działanie takiej suszarki nie susząc butów? Dlaczego nie byłeś zadowolony?

_____________
Kama
oznacz moderatorów