anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot kosztów

Merlin950
#7 Wielbiciel#

Sprzedający oferował jako najtańszy (darmowy) sposób dostawy odbiór osobisty i pakiet smart. Ponieważ nie korzystam z tego pakietu zapłaciłam koszy dostawy. Odstapiłam od umowy i poprosiłam o zwrot ceny wraz z kosztem wysyłki. Sprzedający zwrócił tylko cenę towaru, odmawia zwrotu kosztów dostawy, czy słusznie?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

pinsplash
#21 Demiurg#

@Merlin950No i mamy "trick" ( @msniezek @_HolaOla_ @cloudcloud )

Zgodnie z ustawą ma zwrócić tylko do wysokości najniższych oferowanych kosztów. W tym przypadku 0PLN ( za smarta) i tego się trzyma. ALE jeżeli nie masz wykupionego Smarta - nie możesz z tego skorzystać. Według mnie powinien Ci zwrócić koszty wysyłki ( uwaga nie dotyczy to odesłania - te jest na Twój koszt)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Merlin950
#7 Wielbiciel#

Tak też myślę. Nie miałam wykupionego smarta. Poza tym pakiet smart za który muszę zapłacić nie jest zwyklym sposobem dostawy , a o tym mowa w ustawie. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Merlin950 Ja również w takiej sytuacji polecam skorzystanie z dysuksji. Sprzedający będzie miał 24 godziny na odniesienie się do sprawy, a jeśli tego nie zrobi, możesz poprosić naszego pracownika o pomoc. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Merlin950Odbiór osobisty nie jest dostawą, a czy korzystałaś ze smart sprzedawca jest informowany przy odstąpieniu. Rozpocznij dyskusję i poproś Allegro o pomoc, szybko odda koszt wysyłki; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/jak-rozpoczac-dyskusje-i-wyjasnic-prob...

Mnie także jeden próbował podejść w taki sam sposób i się nie udało. Nie zapomnij o negatywie 🙂

 

oznacz moderatorów

Merlin950
#7 Wielbiciel#

Nie korzystałam ze smart, myślę że negatywny komentarz załatwi sprawę .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Dodam jeszcze, że tak zwany smart nie jest najtańszym zwykłym sposobem dostarczenia rzeczy, a tym mówi ustawa.

oznacz moderatorów