anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot pięniędzy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:64173517
#2 Obserwator#

Zakupiłem słuchawki u sprzedawcy z Chin,wysyłka miała twać do 28 dni roboczych,minął ponad tydzień od terminu,złożyłem reklamacje i jako wiadomość zwrotną dostałem informacje iż słuchawki dostane w Maju (zamówienie złozyłem 10.03), czy moge liczyć na zwrot pieniędzy w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
xyz96
#21 Demiurg#

Tak, możesz sprzedawcy wysłać mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy bez podania przyczyny, a jeśli termin dostawy też już minął, możesz odstąpić od umowy na podstawie art. 5431Kc. W obu przypadkach sprzedawca musi Ci oddać pieniądze niezwłocznie. Po odstąpieniu od umowy, nawet gdyby sprzedawca wysłał towar, nie musisz go już odbierać. W mailu z odstąpieniem podaj nr konta do zwrotu wpłaty. Odstąpić od umowy możesz też w zakładce Moje zakupy, po kliknięciu Szczegóły i zaznaczeniu "zwróć całość lub część zakupu, albo klikając "anuluj zakup".

Gdyby sprzedawca stwarzał Ci problem i zmuszał do oczekiwania na towar ponad termin wyznaczony w aukcji, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś w nim o interwencję pracownika Allegro.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:64173517 Poinformowałeś sprzedającego, że w tej sytuacji rezygnujesz z zakupu?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Client:64173517
#2 Obserwator#

Nie,ponieważ nie wiedziałem że taka sytuacja wystąpi. Powinienem go poinformować?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:64173517 Zawsze parę złotych mniej tylko czasu nie mniej, każdy taki myśli, zaoszczędzę a tu ...lipa. Powiadom o rezygnacji sprzedawcę, otwórz dyskusję, a po 14 dniach od zakupu masz prawo do złożenia wniosku do POK : https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:64173517 zamówienie z Chin powiadasz? długi czas wysyłki powiadasz? niezadowolenie powiadasz? zaskoczenie powiadasz?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Client:64173517
#2 Obserwator#

Jakoś tak wyszło

oznacz moderatorów