anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot produktu do sprzedawcy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Aniula_1984
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Witam. Mam pytanko. Czy sprzedawca, któremu zwróciłam zakupiony przedmiot korzystając z opcji darmowego zwrotu, ma obowiązek wraz z kwota za produkt zwracać pieniądze za przesyłkę? Zakupiłam produkt, opłaciłam koszt wysyłki do paczkomatu. Skorzystalam z bezpłatnego zwrotu (powód bez podawania przyczyny) i odzyskałam tylko pieniądze za zakupiony przedmiot. Będę wdzięczna za rozwianie wątpliwości. 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Aniula_1984 Podaj mi proszę numer zamówienia lub oferty, której dotyczy ten zwrot. Sprawdzę dokładnie warunki tej oferty. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Aniula_1984
#8 Zapaleniec#

Numer zamówienia to: 0786b611-9e1a-11ec-a737-2f7a82cf923d

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Aniula_1984 Sprzedający po zwrocie zakupione towaru zwraca ci koszt towaru + najtańsza przesyłka w danej ofercie, jeżeli była darmowa w tej ofercie a ty wybrałeś np: najdroższy to zwraca tylko za towar, koszt odsyłki należy do Ciebie ale jak był darmowy to nie ma o czym mówić.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Aniula_1984 powinien zwrócić wartość przedmiotu i najtańszy koszt przesyłki w danej ofercie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A jak był darmowy w tej ofercie?🤔

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@LEW433 jak kupujący ma smarta ale wartość przedmiotu nie przekracza 40 zł. Wtedy kupujący ma darmowy zwrot w paczkomacie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Skorzystalam z bezpłatnego zwrotu (powód bez podawania przyczyny) i odzyskałam tylko pieniądze za zakupiony przedmiot. Zobaczymy czy zwrócił dobrze czy nie jak moderator spojrzy na ofertę.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Oferta też musi mieć oznaczenie Smart

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Aniula_1984 Dziękuję, w tej ofercie przesyłka nie była darmowa, za darmo był jedynie jej zwrot, w związku z tym w tej sytuacji sprzedający powinien zwrócić Ci wyłącznie koszt produktu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
akrom581
#7 Wielbiciel#

Czy zmienił się regulamin Allegro? Czy nie należy się zwrot za produkt+najtańszy koszt przesyłu?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@akrom581 Regulamin nie zmienił się pod tym względem. Owszem sprzedający powinien zwrócić najtańszy koszt przesyłki zwrotnej, ale w tym przypadku była ona darmowa dla kupującej. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@_HolaOla_  chyba najtańszy koszt przesyłki jakie zapłacił przy zakupie

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@_HolaOla_ 
Owszem sprzedający powinien zwrócić najtańszy koszt przesyłki zwrotnej, ...

Bardziej wprowadzić w błąd Kupującej prawdopodobnie już się nie da.

W przypadku złożenia przez konsumenta oświadczenia o odstąpieniu od Umowy z Art. 27 UoPK - Sprzedawca nie ma obowiązku zwracania jakichkolwiek kosztów przesyłek, których jest Adresatem.

 

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Tak jak pisałem darmowy był, więc co ma zwrócić? 🤔

oznacz moderatorów
WojciechB
#11 Animator#

Prawie wszyscy łącznie z moderatorem nie odpowiedzieli na pytanie. Autorka zapłaciła za towar + koszt przesyłki do paczkomatu. Zwrocila za darmo. Dostala kase tylko za towar. Pyta czy nie powinna rowniez dostac kasy za paczkomat w kwocie 8,99zl ktorą zaplacila za przesylke do siebie (a nie odsylanie za darmo). Tak powinna otrzymac koszt najnizszej przesylki czyli 8,99 jesli nie bylo tam innej np 6zl za list polecony (bo ze nie bylo tam propozycji wysylki towaru za darmo to wiemy od moderatora). Odpowiadajac tak @Aniula_1984 powinnas dostac koszt towaru + koszt najnizszej przesylki (jesli paczkomat byl najnizsza w tej ofercie to 8,99zl, jesli byl list polecony np. za 6zł, to koszt towaru + 6zł). 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Aniula_1984 tak sprzedawca powinien oddać Ci za towar i wysyłkę do Ciebie, rozpocznij dyskusję i poproś o pomoc allegro. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów