anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot produktu

azilen
#7 Wielbiciel#

,

Sprzedający nie chce pozwolić mi na zwrot produktu twierdząc, że go użyłam co nie jest prawdą.Wysłałam tysiace zdjęc ze jest cały, czysty itp to metalowa przepływowa część.

A on nie bo nie,on uważa że był rozkrecany.Nie był ale gdyby nawet był to nie zmienia jego stanu wartosci,używalności itp.

I takie słowo I zdjecia przeciwko słowu i fotom.Poròwnujemy śrubki i rysy.

Co z tym zrobić bo ewidentnie złośliwość sprzedającego jest widoczna.

 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

Prywatny sprzedający nie musi przyjmować zwrotu, jeżeli był to zakup konsumencki to sprzedający nie może odmówić przyjęcia zwrotu, może pomniejszyć kwotę zwrotu, otwórz dyskusje: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

azilen
#7 Wielbiciel#

Co to znaczy zakup konsumencki,kupilam jako prywatna osoba od prywatnej.

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@azilen Prywatna od prywatnej - to nie ma zwrotu bez podania przyczyny. Musicie się dogadać.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

azilen
#7 Wielbiciel#

No własnie się nie da.Otworzyłam dyskusje.Gosc wysyła inne zdjęcia.Produkt jako nowy choć nowy napewno nie jest data produkcji 1985r.czyli po renowacji 

dać mu komenatrz już na profilu?

Nie spotkałam sie nigdy z taką sytuacją.Naprawdę.Czyli można sprzedawać wszystko i potem nie przyjmowac zwrotow I na tym zarabiać.Straszne.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@azilen zwrot konsumencki przysługuje Ci tylko i wyłącznie jeśli kupujesz przez internet u przedsiębiorcy ,ba nawet kupujac w sklepie stacjonarnym nie masz prawa do zwrotu ,,ot tak bo się rozmyśliłam ,, to tylko dobra wola sprzedawcy .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@azilen 
Czyli można sprzedawać wszystko i potem nie przyjmowac zwrotow I na tym zarabiać.Straszne.

Kupując od osoby prywatnej, nie przysługuje Ci prawo do tzw. konsumenckiego odstąpienia od Umowy zakupu. Sprzedawca nie jest zobowiązany w takim przypadku do przyjęcia zwrotu (niezależnie od tego czy dana rzecz została użyta - czy nie).
W opisywanym przez Ciebie przypadku wygląda na to że sprzedawca być może chciałby przyjąć zwrot, ale zasłania się jego "użyciem" (jeżeli nie chciałby przyjąć - mógłby to zrobić bez podawania jakichkolwiek uzasadnień). Sugerowanie więc Sprzedawcy nieprawdy (nawet jeżeli jest uzasadnione) moim zdaniem nie będzie okolicznością sprzyjającą dodatkowym gestom dobrej woli z jego strony.
Jeżeli transakcja została sfinalizowana, a sprzedana rzecz nie jest wadliwa - to co jest "straszne" ?

dać mu komenatrz już na profilu?

Allegro udostępnia możliwość komentowania nawet transakcji, które zostały uznane za niezawarte, a także takich wystawianych np. z powodu "bo zupa była za słona".
To jednak Twoja decyzja i Ty ponosisz odpowiedzialność za swoje wpisy w internecie warto więc nie ulegać emocjom i na spokojnie zapoznać się wcześniej z przysługującymi prawami i obowiązkami, żeby nie otrzymać np. zarzutu zniesławienia lub przypisywania własnych błędów komuś innemu.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@azilen Jeśli sprzedawca w ofercie nie udostępnił zwrotów to ma prawo odmówić jego przyjęcia jeśli jak piszesz sprzedaż była prywatna .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Znowu, po raz setny wprowadzasz w błąd. Sprzedawca prywatny musi przyjąć zwrot w ramach reklamacji. Już zrozumiałeś? 

Po co bredzisz o pomniejszaniu, o dyskusji, o sprzedaży konsumenckiej? Wiesz, co to sprzedaż konsumencka? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@azilen Jaki to zwrot? Bez podania przyczyny? Jeżeli tak, sprzedawca prywatny nie musi go przyjąć. 

Jeśli to zwrot z jakiegokolwiek powodu, na przykład niezgodności z opisem, prywatny sprzedawca musi go przyjąć, bowiem odpowiada za niezgodności i wady na podstawie rękojmi. 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@xyz96 nie odpowiada jeśli rękojmię wyłączył, ma takie prawo i możliwość.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@medalik_2009 Serio? A wyłączył? To, że ma takie prawo nie znaczy, że wyłączył, bo mało kto o tym prawie wie.

Nauczyłeś się wywoływać, dobre i to. 

Art. 558. Modyfikacja odpowiedzialności z tytułu rękojmi

§ 1. Strony mogą odpowiedzialność z tytułu rękojmi rozszerzyć, ograniczyć lub wyłączyć. Jeżeli kupującym jest konsument, ograniczenie lub wyłączenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest dopuszczalne tylko w przypadkach określonych w przepisach szczególnych.
§ 2. Wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest bezskuteczne, jeżeli sprzedawca zataił podstępnie wadę przed kupującym.
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Mnie nie musisz tego przepisu uczyć. Ale wklejaj sobie, może w końcu przeczytasz i zrozumiesz. O tym przepisie wie każdy, kto musiał choć raz użerać się z upierdliwym kupującym. Stosowną formułkę umieszczam przy każdej prywatnej sprzedaży.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

A może napisz coś więcej. Dlaczego chcesz zwrócić. Czy coś sie nie zgadza w opisie ? Element źle działa ? Dlaczego nie ma wartości i jaki problem z jego używaniem ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Osoba prywatna nie musi przyjmować zwrotu, możesz tylko składać reklamacje(rękojmia), może sprzedający także to wyłączyć. Po złożeniu reklamacji sprzedający ma 14 dni na rozpatrzenie: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/zwrot-i-reklamacja-na-allegro-lokalnie/kupujacy-na-allegr...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 I znowu źle. Przy sprzedaży prywatnej nie ma 14 dni na rozpatrzenie reklamacji. Żaden przepis tego nie określa. 

oznacz moderatorów